Teraz jest sobota, 20 kwietnia 2019, 19:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Przyssawka do szyb 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Przyssawka do szyb
1-Czy ktos z Was uzywal tego do kręcenia ?
2-Był jakis przypadek ,ze przyssawka sie odkleila ?
3-Jakies plusy i minusy,doswiadczenia ?
4-Czym zakryc obiektyw kamery zeby nie lecial na niego kurz i to co moze znalezc sie na drodze podczas jazdy ?(w gre nie wchodzi filtr i inne nakladki ktore moglibysmy zamontowac na gwint)

dzieki

Obrazek

[ Dodano: Sob Maj 20, 2006 5:11 pm ]
nikt ???

poniedziałek, 15 maja 2006, 22:19
Bywalec
Bywalec

Też jestem zaintersowany opinią na temat tego produktu.
Gdzie takie coś można kupić ?

wtorek, 12 grudnia 2006, 15:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

co do użytkowania to bym chyba nie spróbował ;)

wtorek, 12 grudnia 2006, 16:57
Stały bywalec
Stały bywalec

2-Był jakis przypadek ,ze przyssawka sie odkleila ?

tak sprawdzałem kiedyś taką przyssawke w sklepie przykleiłem do idealnie gładkiej powierzchni i okazało sie że dosyć łatwo można oderwać to ręką

Hałabała napisał(a):
3-Jakies plusy i minusy,doswiadczenia ?

Zważ swoja kamere przymontuj przyssawkę do sufitu uwięś nad tym wiadereczko z wodą lub kamień wagi twojej kamery .....usiądź pod przyssawką ...
Jeśli w ciągu godziny nic nie spadnie ci na głowe znaczy że jest szansa że twoja kamera nie odpadnie od auta...nie zapominaj że na przyssawke podczas jazdy będą działały rózne siły, ktore z całych swych sił będą starały sie odkleić to od auta.
Jeśli poczujesz sie niekomfortowo to tak właśnie będzie się czuła twoja kamera : )

Hałabała napisał(a):
4-Czym zakryc obiektyw kamery zeby nie lecial na niego kurz i to co moze znalezc sie na drodze podczas jazdy ?(w gre nie wchodzi filtr i inne nakladki ktore moglibysmy zamontowac na gwint)

Szkoda że nienapisałeś jakie auta i jak będziesz filmował...

zakładając że wesela przymontowawszy to do auta młodych jeśli kamera odpadnie młodzi moga nawet nie zauważyć. Możesz oczywiście nie szukac jej bo nawet jeśli przetrwa upadek rozjadą ją inne auta.

jeśli myślisz o sporcie ..rajdówki itp. tam siły działające na twoją kamerę będą najbardziej złośliwe .... może sie okazać że auto przytnie rowem, zaliczy dach albo wytnie gdzieś w krzaki i po kamerce : )

do ochrony przed kurzem i innymi swobodnie latającymi ptakami, kijami i kamieniami wystrzeliwanymi spod kół innych aut najlepsza byłaby chyba obudowa podwodna.

napisz do jakich celow bedziesz tego uzywał a łatwiej będze ci pomoc, być może to urządzenie jest sie w dobrej cenie http://www.beiks.com.pl/dvtec/carrig8.jpg .....jesli zas postanowisz pooszczędzać prześlij nam zdjęcie swojej kamerki .." po akcji "

wtorek, 12 grudnia 2006, 20:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Rig do kręcenia przy otwartej szybie można nikłym kosztem zrobić samemu a sprawdza się do całkiem sporych prędkości bo nic nie pracuje na przyssawkach i tego typu wynalazkach.

środa, 13 grudnia 2006, 17:29
Bywalec
Bywalec

E tam Panowie przesadzacie. Na początku też miałem małe opory przed używaniem tej przyssawki. Jednak używam jej od prawie roku i nic się nie stało. Trzeba tylko bardzo starannie ją przykleić do płaskiej powierzchni samochodu.
Kamera jaką montuję na to ustrojstwo to mały Canon miniDV (taki co się mieści w ręku - nie pamiętam modelu).
Większej nie odważyłem się zamontować ;)

Pozdr.

środa, 13 grudnia 2006, 22:25
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Już dwa lata używamy takiej..a w zasadzie połowy takiej przyssawki .. w dość .. hmmm.. extremalnych warunkach ;)
Obrazek

Na tym zdjęciu kamera wisi ba przednim błotniku od strony kierowcy ;) (to małe czarne ..)

Auto przeważnie "leci" bokiem i to dość szybko ... między 100 a 140kmh ;) Kamera to przemysłowy Mintron o wadze mniej więcej takiej jak przeciętna "doręczna" Mini DV

czwartek, 14 grudnia 2006, 11:37
Bywalec
Bywalec

tak sprawdzałem kiedyś taką przyssawke w sklepie przykleiłem do idealnie gładkiej powierzchni i okazało sie że dosyć łatwo można oderwać to ręką

to bardzo ciekawe bo ta przyssawka służy do montarzu okien.
Montujesz ją do szyby.
Przenosiłem dwoma takimi 120Kg okno.
Oczywiście nie sam. :)

środa, 10 stycznia 2007, 00:57
Stały bywalec
Stały bywalec

jak wiesz przedzialy cenowe przyssawek sa rozne ...
ale jesli jestes ich pewien znaczy mozesz koledze dać gwarancje ze zamontowana przyssawka z kamerą nie odpadną ?

[ Dodano: Sro Sty 10, 2007 2:09 pm ]
jak wiesz przedzialy cenowe przyssawek sa rozne ...
ale jesli jestes ich pewien znaczy mozesz koledze dać gwarancje ze zamontowana przyssawka z kamerą nie odpadną ?

- nie twierdze że odklejają się wszystkie i że nie dą się nią przenieść szyby ...twierdze że testowałem jedną i nie miałem problemu z oderwaniem jej od powierzchni

środa, 10 stycznia 2007, 14:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]