Teraz jest piątek, 26 kwietnia 2019, 01:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Czyszczenie głowic miniDV 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Czyszczenie głowic miniDV
W jaki sposób sobie z tym radzicie, czyscicie kasetami czyszczacymi ( jakimi na mokro,sucho ewentualnie jakie marki ) czy oddajecie do serwisu. Jak czesto czyscicie oraz na ile jest to skuteczne, za wszelkie info pieknie dziekuje.

tomek@wox.prv.pl

czwartek, 18 kwietnia 2002, 19:33
Bywalec
Bywalec

Post Czyszczenie
Każdy producent kamery zaleca inny typ kasety czyszczącej (oczywiście własnej marki). Proponuję zajrzeć do instrukcji :wink:

piątek, 10 maja 2002, 12:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
najpepiej to nie używać kaset czyszczących :)

niedziela, 26 maja 2002, 15:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja używam z powodzeniem kasety SONY PDVM-12CL. Fakt jest to miniDVCAM ale chyba nie jest to ważne.

czwartek, 4 lipca 2002, 17:24
Bywalec
Bywalec

Lepiej nie używać, nawet jak zaleca producent. Wywoluje to efekt odwrotny do zamierzonego. Kaseta czysz. dziala, jak papier scierny o bardzo drobnej ziarnistosci. Po takim zabiegu przesuwajaca sie taśma (do nagrań) zostawia jeszcze wiecej wlasnych czasteczek, tym samym glowica ulega szybszemu zabrudzeniu.

poniedziałek, 22 lipca 2002, 23:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Czyszczenie głowic MINIDV
Odradzam używanie taśm czyszczacych. Najlepszy jest czysty spirytus z watką na końcu. Po czyszczeniu taśmą czyszczącą załatwiłem sobie jedno wesele, kamerę zawiozłem do serwisu bo myślałem że się zepsuła. Serwis oczywiście nic nie pomógł. Kolega powiedział mi, że to brudne głowice a ja nie mogłem uwierzyć bo to było dopiero trzecie wesele które nagrywałem nową kamerą. Postanowiłem , że będę ją czyścił tak jak kiedyś swoje kamery analogowe czystym spirytusem . Metoda ta okazała się skuteczna . Wykonałem już około 30 godzin nagrań i NIC !!! wszystko cyka , obraz rewelacja, żadnych problemów. Czyszczę przed każdą imprezą według takiej procedury: czyszczenie spirytusem(głowice i rolki), czekam aż wyschnie, próbne nagranie około 30 sekund , cofnięcie taśmy , odtwarzanie , przewinięcie na podglądzie do tyłu i koniec. Kupiłem również nowe taśmy JVC PROFESSIONAL oraz TDK , chociaż na poprzednich BASF-EMTEC zakłócenia równiez nie występują. NIE BĘDĘ JUZ UŻYWAŁ PANASONICÓW LINEAR mimo że nagrywam Panasonicem AGDVC15. Pozdrawiam JUREK. 0602264720

piątek, 27 września 2002, 11:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Podzielam opinię przedmówcy z jedną uwagą - elementy z tworzyw sztucznych nie lubią spirytusu - może to spowodować ich pękanie.
Też czyszczę głowicę spirytusem ale rzadziej niż kolega.

pozdrawiam
FStyl

piątek, 11 października 2002, 13:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
UWAGA- Czyścić głowice tylko resztkami spirytusu - szkoda marnować tak przydatnych trunków. Acha, przed czyszczeniem warto walnąć piędziesiątkę - efekt czyszczenia będzie znacznie lepszy.
Pozdrowienia i miłego czyszczenia :lol: :wink:

piątek, 11 października 2002, 23:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]