Teraz jest niedziela, 21 kwietnia 2019, 09:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Czy bateria 7,4v zamiast 7,2 nie zaszkodzi? 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Czy bateria 7,4v zamiast 7,2 nie zaszkodzi?
Mam kamerę sony typu D8. Dokupiłem do niej większ akumulator (typ qm91). Oryginalne akumulatory mają 7,2 v napiasane na tabliczce, ten natomiast 7,4v. Czy to w czyś nie przeszkadza może?

czwartek, 20 lipca 2006, 10:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

osobiście używam hvr-a1e z ogniwani serii M, kupiłem na allegro trzy różne zamienniki NP-QM91, dwa nie działały, trzecim spaliłem ładowarkę. (nie odzyskałem pieniędzy za serwis bo sprzedający uznał, że nie było podstaw do reklamacji, bateria nie zwierała czy coś podobnego...) nie działanie objawiało się komunikatem "use infolithium battery pack" i kamera gasła po kilkudziesięciu sekundach

gdybyś potrzebował oryginalnej np-qm91d w dobrej cenie daj znać

pozdrawiam

czwartek, 20 lipca 2006, 13:09
Bywalec
Bywalec

Na pewno nie zaszkodzi obciążony i rozładowany akumulator 7,2/7,4V ma napięcie odcięcia (wyłącza się kamera) około 6V. Ładowarka ładuje go do około 8,5V - te napięcia można zmierzyć. Jeżeli akumulatory nie zadziałały to na pewno to nie wina napięć 7,4 zamiast 7,2V

piątek, 20 kwietnia 2007, 23:03
Bywalec
Bywalec

Miałem identyczna przygode jak Muchomor. Po zastosowaniu baterii 7.4V zamiast 7.2 kamera wyladowała w serwisie - komunikat o uzyciu baterii infolithium - w efekcie wymieniono cały moduł zasilania z baterii. Co zabawne - zanim zakupiłem zamiennik sprawdzałem na forach czy wszystko bedzie OK - i zapewniano ze absolutnie nie ma to znaczenia a wyszło jak wyszło :evil: - zdecydowanie odradzam

niedziela, 29 kwietnia 2007, 21:40
Bywalec
Bywalec

Nie ma znaczenia!!! http://sklepwideo.pl/faq.php

poniedziałek, 30 kwietnia 2007, 09:37
Bywalec
Bywalec

Miałem identyczna przygode jak Muchomor. Po zastosowaniu baterii 7.4V zamiast 7.2 kamera wyladowała w serwisie - komunikat o uzyciu baterii infolithium - w efekcie wymieniono cały moduł zasilania z baterii. Co zabawne - zanim zakupiłem zamiennik sprawdzałem na forach czy wszystko bedzie OK - i zapewniano ze absolutnie nie ma to znaczenia a wyszło jak wyszło :evil: - zdecydowanie odradzam

Powtarzam to NA PEWNO nie wina napięcia 7,4V na 7,2V; powtarzam zmierzcie sobie napięcie na naładowanym i rozładowanym akumulatorze waha się w granicach 6V do 8,5V.

poniedziałek, 30 kwietnia 2007, 22:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]