Teraz jest sobota, 20 kwietnia 2019, 18:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Kasety do kamer cyfrowyvh VX 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Kasety do kamer cyfrowyvh VX
Witam.
Proszę o poradę fachowców.
Czy można kamerą SONY VX2100 nagrywać na ksetach:

Sony HDV (DVM 63HD) - 63 min

http://www.foton.kalisz.pl/?strona=skle ... =&pid=1410

oraz

Sony Mini DV Cam (PDVM-40N)

http://www.foton.kalisz.pl/?strona=skle ... =&pid=1402

ps.Jeśli tak to jakie będą różnice jakościowo,dzwiękowe itp.

poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 23:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

po 1 nie zakładaj kilku tematów o tej samej treści...
po drugie na górze jest taki przycisk "szukaj" gdybyś chciał wogóle go użyć dowiedziałbyś się że przy kamerach cyfrowych różnicy w jakości obrazu/dźwięku nie ma!
cyfrówki zapisują rząd zer i jedynek na taśmie magnetycznej i ten rząd albo jest, albo go nie ma, nie może być gorszy, lub lepszy, albo lepszej, lub gorszej jakości. Jedyne co może sie stać to może go przez chwile nie być, to sie nazywa drop i wygląda tak jak czasami np cyfra+ ma zakłócenia. I tym się różnią taśmy - dobra taśma - mniej dropów. Co do taśm, które podałeś to nie wypowiem sie bo kręce na panasonicu, kupiłem na początku taśme panasonica i tych już się trzymam. Niemniej jednak sporo osób robi tutaj na sony i, o ile moderatorzy wybaczą Ci nieszukanie oraz 2 tematy o tej samej treści, ktoś powinien Ci odpowiedzieć.

wtorek, 15 sierpnia 2006, 00:09
Bywalec
Bywalec

Dzięki Ci "Fast128" za opinię w tej sprawie.
Przepraszam za to, że założyłem dwa te same tematy, ale nie wiedziałem do którego działu częściej zaglądają fachowcy !!!
Pomogłeś mi w jakimś tam stopniu, ale przy okazji podpowiedz mi jakiego dokonać zakupu kaset "Panasonic" z tych n/w trzech modeli (zależy mi na pewnej i dobrej jakości):
Panasonic AY-DVM63AMQ
Panasonic AY-DVM63MQ
Panasonic AY-DVM63PQ
(i czym one się różnią ?)
ps.
Jeszcze raz dzięki za to, że poświęciłeś chwilę swojego cennego czasu aby mi pomóc.

wtorek, 15 sierpnia 2006, 14:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

AY-DVM63AMQ - Panasonic Professional 63min MiniDV Advance Master Quality Cassettes.
Format: MiniDV Cassette
Memory Chip: None
Length: 63 Minutes (42 Minutes DVCAM)
Storage Case: Plastic
Mfgr Prod ID: Panasonic AY-DVM63AMQ
General Information:
Enhanced Durability for Still Images: A newly developed robust lubricant and a durable diamond-like carbon (DLC) film with extra thickness dramatically boost durability during still frame playback, which places considerable burden on the tape. This rugged durability stands up to the repeated rewinding, fastforwarding and playback of professional editing.

High Output Level: Panasonic’s advancements to it’s S-AME (Super Advanced Metal Evaporation) technology have yielded an improved magnetic density. Compared to other brands, the output level has been increased by +1.2dB, resulting in a more precise and secure recording.

Superb Total Performance: This durable tape offers particularly excellent characteristics in regard to dropout, clogging, and still image playback, in comparison with previous Panasonic tapes. It also excels over competitive brand tapes in terms of dropout, signal output, and error rate.

Low Head Wear: With our original dry type lubricant, video head wear is much less compared to other tape brands (-4µm after 500H). Also it prevents head clogs and significantly extends head life.

High-Precision Cassette Design: The same ABS resin that gives data tape cassettes their superb reliability, high-precision molding, tough impact resistance and durability is used in AMQ Series cassettes. An anti-static treatment for the cassette lid repels dust contaminants and minimizes dropouts. This advanced cassette gives valuable images the extended protection they need.

2-Way Opening Soft Case: A soft material that won’t break if dropped is used for the cassette case. The 2-way lid construction lets you easily extract the tape with one hand, even while shooting.

AY-DVM63MQ - Format: MiniDV Cassette
Memory Chip: None
Length: 63 Minutes SP / 94 Minutes LP (42 Minutes DVCAM)
Storage Case: Plastic
Mfgr Prod ID: Panasonic AY-DVM63MQ (formerly AY-DVM63XB)

Polecam DVM63MQ. Prawie sie nie rózną od AMQ a są tańsze.

wtorek, 15 sierpnia 2006, 14:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W sprawie kaset zdania są i będą bardzo różne. Co komu "podeszło" albo nie.

Witam.

Też mnie irytuje gdy ktoś nie poszuka tylko wali z pytaniami (zakładając dwa tematy jednocześnie) ale na takie bluzgi jak od kolegi na wstępie to bym się nie poważył... cóż, kwestia gustu.

Jednocześnie "pomoc" jakiej udzielił Sourse...no ja Cie przepraszam, takiej "wklejki" to mogłeś sobie darować.
Ktoś szuka porady (może nawet nieudolnie ale jednak prosi o pomoć), a Ty mu dajesz angielską specyfikację?

Jakoś trzeba być człowiekiem, złajać ale pomóc.
Albo dać sobie spokój.

Pozdrawiam.

Użytkownik rozmaitych kaset SONY.

No i jeszcze jedno:
Jak ktoś mądrze wcześniej napisał (i TO jest odpowiedź) nie za bardzo jest warto do VX'a kupować takie kasetki. Jeśli chodzi o zwiększenie "pewności" nagrania...to pewnie coś w tym jest. Jednak nie ma co przesadzać. Niezajechane standardowe też dają radę. Tylko rozsądek.

wtorek, 15 sierpnia 2006, 22:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ja kręce na panasonicu AY-DVM YE i na takich z końcówką FE, czyli na popularnych czernych (lepszych) i niebieskich (gorszych). ( http://foton.kalisz.pl/?strona=sklep&gr ... =4&grupa3= )
nakręciłem około 30h materiału i jak dotąd nie było ani jednego dropa, więc ciężko mi się wypowiadać na temat wyższości jednych nad drugimi.
Niektórzy twierdzą że jak kamera sony to kasety sony, jak kamera panasonic to kasety panasonic. Może nie jest to tak istotne, ale ważne jest to, że jak już się zdecydujesz na konktretny typ taśmy, to sie go trzymaj i najlepiej poszukaj troche zanim kupisz, taśmy, które używam są dostępne od 18 do 50zł za szt, ja wole płacić 18 ;)
romanek11: ja wcale nie bluzgam, tylko rzeczowo zwracam uwagę

wtorek, 15 sierpnia 2006, 22:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli jesteś z w-wy polecam ci Wolumen taki bazar w niedzielę, tu kupuję sony exelence po 25 zeta i zawsze nagrywam na nich ważne rzeczy a do mniej ważnych używam TDK-ów są tanie i przyzwoite i staram się nie nagrywać na żadnych kasetach więcej jak 2 razy a klientom z wesel zawsze oddaję surówkę za zwrot kosztów i zawsze mogę kupić nowe.Pozdrawiam

środa, 16 sierpnia 2006, 02:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Panasonic AY-DVM63AMQ lub te soniaki do DVCAMu są najlepsze
poza tym, bardzo dobre są panasonici niższych serii do PQ,
z tanich taśm podobno najlepsze są TDK, badziewne są sony premium (oklejają się na głowicy) lepsze sony excellence.
lepiej używać 60 minutowych taśm bo 80tki są cieńsze i bardziej podatne np. na zerwanie przy przewijaniu

pozdrawiam

środa, 16 sierpnia 2006, 12:40
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]