Teraz jest niedziela, 21 kwietnia 2019, 20:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Jaka kaseta do Digital 8 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jaka kaseta do Digital 8
Mam problem. Czy jest ktoś w stanie wyjaśnić mi różnicę pomiędzy kasetami Digital 8 i Hi 8 HME ?. Która z tych kaset jest najlepsza, patrząc ze strony jakości nagrania video ?. Byłbym wdzięczny za pomoc.

środa, 24 kwietnia 2002, 09:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Taśmy D8 i Hi 8
Różnica pomiędzy tąśmą D8 a Hi8 * jest taka jak pomiędzy papierem toaletowy szarym a różowym . Jeden i drugi jest do DUPY!
Kup DV CAM!

środa, 24 kwietnia 2002, 23:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Taśmy do kamer Digital 8
Jestem nowicjuszem i mam podobny problem - Jaką taśmę wybras i jakiej długości do kamery Sony Digital 8? Czy to prawda, że Sony nie produkuje nośników i korzysta z taśm BASF-EMTEC? Proszę o porade osoby doświadczone i życzliwe, a nie nawuiedzone.

czwartek, 25 kwietnia 2002, 11:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
ja używam najprostszych kaset hi 8 , tak sobie myślę że w końcu to D-8 to cyfrówka i cyferki dobrze sie zapiszą także na takim nośniku poza tym przekonała mnie ich cena

piątek, 10 maja 2002, 22:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
do czestego nagrywania tasmy lepszej klasy i krotkie. do celow amatorskiego video, przy malych przebiegach proponuje tanie Hi8 Sony,TDK i inne - zadnych roznic (cyfrowy zapis).
pozdrawiam
FStyl

poniedziałek, 13 maja 2002, 12:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Potwierdzam, żadnych różnic. Nagrywałem na najlepszej taśmie BASF rekomendowanej do D8 i o połowę tańszej TDK Hi 8.

wtorek, 28 maja 2002, 16:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post kaseta
czy używając kasetę HI 8 w kamerze sony 240 (digital8) stracę na jakości obrazu, na innych dodatkowych funkcjach? :D

piątek, 28 czerwca 2002, 12:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
:D jedyna różnica to czas zapisu pozatym hi8 jest naogół lepszej jakości niz d8 ,kasetahi8 mmetal hme nic niestracisz tylko zyskasz jesli nie nagrywasz w trybie lp.

poniedziałek, 29 lipca 2002, 00:21
Nowy
Nowy

Post wszystko co trzeba wiedziec
no wiec tak ;

tasma sony do digital 8 to polaczenie a raczej cos posrodku hi 8 hm i hi 8 hme

hi 8 hme i jeszcze jeden rodzaj zapomnialem jak sie nazywa sa najlepsze do digital 8 -

jednak musze powiedziec ze robilem rozne testy - tzn krecilem ten sam material roznymi tasmami i skonczylo sie na tym ze uzywam tasm za 2 dolary jedna maxwell 8 mm jakosc jest doslownie minimalnie gorsza....

ktos tam krzyczal ze dv cam to jedyne rozwiazanie...

a ja sie pytam jaka jest roznica pomiedzy digital 8 a dv cam z tej samej polki cenowej...

sobota, 17 sierpnia 2002, 22:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jaka kaseta do Digital 8
Kupiłem sobie kasetke TDK :x DIGITAL8 90 i myślalem, ze mnie szlak trafi, gdy po kilkunastu minutach wyskoczyl komunikat o czyszczeniu glowicy. Pozniej przy innych tasiemkach bylo spokojnie (bez zadnego czyszczenia! - nie dalem zarobic kolesiom z serwisu SONY). Problem ten pojawil sie tez u innych znajomych amatorow i tylko z tasiemkami 90 min. SP :?: .

piątek, 13 września 2002, 12:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post czyszczenie .......
u mnie sporadycznie "wyskakuje" komunikat aby wyczyścić głowicę ale dotychczas wystarczyło wyjąć kasetę i włożyć ponownie, jak na razie to dobry i szybki sposób

sobota, 12 października 2002, 20:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post cleening cassete - koszmar ale zaraz to wyjasnie
Problem ten nekal mnie przez dlugi czas, niepotrzebnie czyscilem glowice oczywiscie nie tasma do czyszczenia, bo to dziala jak pilnik.
Ludzie w serwisie Sony nie potrafili mi na to pytanie zaradzic - a problem wyglada nastepujaco:
kamerki sony glupieja jesli wklada im sie rozne kasety (poprostu nie wiedza czy to D8 czy zwykla 8mm) problem ten wystepuje u wielu moich znajomych.
wystarczy wcisnac na poczatku kasety na kilka sek REC i kamera juz wie jaka ma kasete i zachowuje sie normalnie........to najlepsze rozwiazanie jakie znam i zawsze na kasecie zostawiam troche miejsca na REC :D
pozdrawiam
qbek79@o2.pl

czwartek, 23 stycznia 2003, 02:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Najlepsze są kasety Hi8 ME pos. Celowo napisałem Hi8 bo rózni je tylko od tych na których pisze Digital8/Hi8 cena. Można używać i zwykłych 8, inna jest wtedy korekcja błędów i leci jakość, ale nagrywać się da - a czasem nawet nie ma wyjścia jak pilnie potrzeba kasety i nic innego nie ma pod ręką. Ostatnio trafiłem na wyprzedaż kaset :Emtec/Basf - Hi8 ME 60 - kosztowały grosze bo producent Emtec/Basf już nie isnieje - po prostu kasetki troche poleżały i staniały.
A w kwestii kamer DV. Jak ktoś zamiast kamery Digital8 kupuje z dolnej połki DV Cam to jest osłem.

niedziela, 30 marca 2003, 14:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"Ostatnio trafiłem na wyprzedaż kaset :Emtec/Basf - Hi8 ME 60 - kosztowały grosze bo producent Emtec/Basf już nie isnieje "

Jak można na forum pisać takie bzdury - znany niemiecki koncern chemiczny BASF istnieje, jedynie w ostatnim czasie zmienił swą nazwę na EMTEC Magnetics.
Natomiast inną sprawą jest to, że popyt na kasety Hi8 znacząco spadł i wielu producentów zaprzestaje ich produkcji.

Kamery DV Cam z dolnej półki (np. Sony DSR-PD1 czy DSR-PDX10) są co najmniej o klasę lepsze od najlepszej Digital8.

Szybciej osłem jest ten, kto kupuje kamerę rejestrującą w formacie (Digita8), który nie jest żadnym światowym standardem, bez przyszłości wymyślonym przez Sony aby zachęcić posiadaczy analogowych Hi8 do zmiany na cyfrowe.

niedziela, 30 marca 2003, 21:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]