Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2019, 19:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Panasonika NVGS500 - potrzebuje pomocy z konwerterem 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Panasonika NVGS500 - potrzebuje pomocy z konwerterem
Witam wszystkich

Od pewnego czasu mam Panasonika NVGS500 i jestem bardzo z niego zadowlony. Jedynym problemem jest to że ma on bardzo mały obszar filmowania. Po przekopaniu instrukcji znalazłem wzmianke na temat konwertera szerokokątnego VW-LW4307ME. Potem zaczałem kopać w necie aż dotarłem tutaj. Chciał bym zadać kilka pytań i prosił bym o odpowiedź jak dla całkowitego laika Embarassed Embarassed Embarassed

#1. Czy ten konwerter zwiększy mi pole jakie jest filmowane? A jeżeli nei to jak nazywa się takie urządzenie któe to zrobi?

No i jeżeli #1 jest na tak to pozostałe pytania:
#2. Czy ten konwerter ma jakieś minimum odległości od obiektu? Aktualnie moge filmować będąc nawet i 20cm od obiektu bez jakichkolwiek problemów. Czy po nakręceniu konwertera będą jakieś problemy z bliskiej odległości?

#3. Najbardziej mi zależy na powiększeniu pola filmowanego obrazu z bliska (20~40cm). Czy taki konwerter da mi widoczne efekty? Czy raczej widać to dopiero przy obiektach filmowanych z daleka?

#4. Poczytałem ten ciutek na innych topicach i jest pare wspomnień o efekcie zakrzywienia i rozstrzepienia kolorów. Czy z bliskiej odległości będzie to widoczne czy to są efekty których należy się spodziewać z dalszej odległości?

#5. Głupie pytanie: jak bardzo zwiększy się pole filmowane? W opisach widnieje współczynnik 0,7. To oznacza że mam dobie aktulne pole przemnożyć przez 0,7 aby otrzymać wielkość finalna po nakręceniu konwertera?

Bardzo proszę o pomoc

poniedziałek, 25 grudnia 2006, 18:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Oryginały Pananica sa strasznie drogie, ale jezeli chcesz kupic takie cudo to zeby sie nie rozczarowac to najlepiej wziasc kamere pod pache i sprawdzic w sklepie wraz z konwerterem.
Na forum kazdy cos tam podpowie ale czy to bedzie faktycznie tak jak napisza????
moze i tak!!!! a moze nie :lol:

wtorek, 26 grudnia 2006, 01:04
Nowy
Nowy

Post wsumie...
kamitomi napisał(a):
Oryginały Pananica sa strasznie drogie, ale jezeli chcesz kupic takie cudo to zeby sie nie rozczarowac to najlepiej wziasc kamere pod pache i sprawdzic w sklepie wraz z konwerterem.
Na forum kazdy cos tam podpowie ale czy to bedzie faktycznie tak jak napisza????
moze i tak!!!! a moze nie :lol:

Wsumie było by najlepiej udać się do sklepu... ale gdzież taki sklep jest? Szukałem troche we Wrocławiu ale niestety nic. Mialem nadzieje na mediamark ale też nie...

Musze się oprzeć na wypowiedziach z forum i kupić on-line. Myślę że jak parę osób się wypowie to sporo wiedzy uzyskam, a przedewszystkim tutaj nikt nie będzie jak wsklepie usilnie mi tego starał się sprzedać.

czwartek, 28 grudnia 2006, 19:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ul. Godlewskiego 1/4
Inter-AV
???????

czwartek, 28 grudnia 2006, 22:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Umowa zawarta przez internet jest rodzajem umowy sprzedaży poza lokalem przedsiebiorstwa lub umowy na odległość .Jeśli nie upłynęło jeszcze 10 dni od momentu wydania rzeczy można od umowy odstąpić składając stosowne oświadczenie na piśmie .W razie odstąpienia od umowy jest ona uważana za niezawartą , a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań.To co strony świadczyły ulega zwrotowi w stanie niezmnienionym , chyba że zmiana była konieczna w granichach zwykłego zarządu.Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie , nie później niż w terminie 14 dni. Jeżeli konsument dokonał jakichkolwiek przedpłat , należą mu się od nich ustawowe odsetki od daty dokonania przedpłaty. Jeśli natomiast minęło 10 dni od wydania towaru należy złożyć reklamację do sprzedawcy z tytułu niezgodności towaru z umową . Podstawa prawna : Ustawa z 2 marca 2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów ... /Dz.U. 00.22.271/ oraz Ustawa z 27 lipca 2002r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej ... /Dz.U. 02.141.1176/

Więc po co kombinować.

Apropo konwertera Panasonic, mam takowy i jest OK. Ostrzy w pełnym zakresie ogniskowej, akceptowalne zniekształcenia (beczułkowatość), aberracje chromatyczne prawie nie występują. Ogólnie jest wg. mnie znacznie lepszy od Raynoxów z najwyższych serii.

Pozdrawiam.

czwartek, 28 grudnia 2006, 23:30
Nowy
Nowy

Po co tak kombinować?

Umowa zawarta przez internet jest rodzajem umowy sprzedaży poza lokalem przedsiebiorstwa lub umowy na odległość .Jeśli nie upłynęło jeszcze 10 dni od momentu wydania rzeczy można od umowy odstąpić składając stosowne oświadczenie na piśmie .W razie odstąpienia od umowy jest ona uważana za niezawartą , a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań.To co strony świadczyły ulega zwrotowi w stanie niezmnienionym , chyba że zmiana była konieczna w granichach zwykłego zarządu.Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie , nie później niż w terminie 14 dni. Jeżeli konsument dokonał jakichkolwiek przedpłat , należą mu się od nich ustawowe odsetki od daty dokonania przedpłaty. Jeśli natomiast minęło 10 dni od wydania towaru należy złożyć reklamację do sprzedawcy z tytułu niezgodności towaru z umową . Podstawa prawna : Ustawa z 2 marca 2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów ... /Dz.U. 00.22.271/ oraz Ustawa z 27 lipca 2002r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej ... /Dz.U. 02.141.1176/

Więc po co kombinować.

Jak ma wyglądać "stosowne oświadczenie na piśmie" oraz czy wysyłajac wyżej wspomniane oświadczenie mam odrazu wysłać również produkt?

piątek, 29 grudnia 2006, 23:20
Bywalec
Bywalec

Ja swój konwerter kupiłem tutaj - http://www.otomedia.pl/produkt/panasoni ... ektywy.php i wg mnie jest to dobry wybór.
Testowałem też Raynoxa ale to nie jest to.
Pozdrawiam i zycze jak najmniej dropień w 2007 roku:)

piątek, 29 grudnia 2006, 23:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]