Teraz jest piątek, 26 kwietnia 2019, 18:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 jakie są sposoby na rozładowywanie akumulatorów ? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post jakie są sposoby na rozładowywanie akumulatorów ?
witam-w jaki sposób można rozładowywać akumulatory nie używając kamery ? czy można to zrobić w jakis domowy sposób np podłączając żarówkę 6v 20w ?prosta sprawa kupiłem np dwa nowe akumulatory i trzeba je sformatować czyli trzy razy naładować i rozładować-naładować wiadomo a co z rozładowaniem ?

czwartek, 4 stycznia 2007, 22:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie polecałbym takiego sposobu rozładowywania po przeż jakieś żarówki.
Skoro masz nową baterie włóz ją do kamery i nagrywaj (jeżeli masz nagrywać wesele to mając dwie baterie, nagrasz całe wesele i myśle że jeszcze będziesz mógł jeszcze przegrać materiał na komputer z tych baterii) Ja tak zrobiłem a energii w baterii po nagraniu wesela było jeszcze sporo.

czwartek, 4 stycznia 2007, 23:01
Moderator
Moderator

Prawda. Najlepszym sposobem na rozładowanie baterii jest - druga bateria. Dzięki jej posiadaniu nie musisz tej pierwszej doładowywać w połowie... :P .

piątek, 5 stycznia 2007, 10:22
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

E tam nieprawda. Najlepiej formatowac baterię rozładowywując ją prądem o połowe mniejszym niż pobiera kamera. Jesli kamera pobiera np 7 W to mozna podłaczyć żaróweczkę 3 W. Im wolniejsze rozładowanie i wolniejsze ładowanie tym lepiej dla baterii. Ja tak robie od lat i moje akumulatory wydają sie być długowiecznie.

Pozdrawiam.

piątek, 5 stycznia 2007, 12:52
Bywalec
Bywalec

sobota, 6 stycznia 2007, 09:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

E tam nieprawda. Najlepiej formatowac baterię rozładowywując ją prądem o połowe mniejszym niż pobiera kamera. Jesli kamera pobiera np 7 W to mozna podłaczyć żaróweczkę 3 W. Im wolniejsze rozładowanie i wolniejsze ładowanie tym lepiej dla baterii. Ja tak robie od lat i moje akumulatory wydają sie być długowiecznie.

Pozdrawiam.

Rozładowując baterie żaróweczkami... i innymi sposobami... możesz ją rozładować "za bardzo" i bateria może zmienić swoje właściwości czyt. stracić pojemność. Gdy rozładowujesz kamerą to gdy bateria będzie juz na wyczerpaniu kamera się wyłączy i nie ma takiego ryzyka jak w przypadku żaróweczki. Co ważne!! rozładowując baterię kamerą... Gdy nastąpi ten moment ze kamera się wyłaczy (czy wyświetli "change batery pack") należy wyjąć baterię i nie próbowac odpalać kamery drugi raz bez naładowania baterii. Mam nadzieję ze nie zmaiesząłem za bardzo ;)

sobota, 6 stycznia 2007, 19:18
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Masz całkowitą rację. Zapomniałem dodać, iż należy obserwować żaróweczkę. Jak zaczyna zauważalnie słabiej świecić, należy przerwać rozładowowywanie.
Jest to uciażliwe, gdyż trzeba na to uważać. Zazwyczaj robię to gdy siedzę przy kompie w domu.

Pzdr.

niedziela, 7 stycznia 2007, 11:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]