Teraz jest piątek, 26 kwietnia 2019, 02:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Konwerter szerokokątny do NV-GS 280 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Konwerter szerokokątny do NV-GS 280
Witam !
Potrzebuję zakupić konwerter szerokokątny do Panasonica NV-GS 280.
Mam na oku"RAYNOX QC-505 snap-on" http://www.e-cyfrowe.pl/kamery/panasoni ... ml?id=5150 i "RAYNOX DVR 5000" http://www.e-cyfrowe.pl/kamery/panasoni ... ml?id=5145
Czy może ktoś powiedzieć czy w/w konwertery są coś warte,czy jest duży spadek na jakości obrazu ( jasność,"zniekształcenia" winietowanie itd,...)?
Potrzebuję do celów amatorskich , kręcenie filmów w pomieszczeniach imprezy rodzinne.
Pozdrawiam!

piątek, 2 lutego 2007, 18:04
Stały bywalec
Stały bywalec

Roznica polega na tym ze ten pierwszy za te 119zl to jak robisz zoom to do pewnego momentu tylko,potem sie obraz scina.Sprawdzalem sam. Jak masz wieksze fundusze to ja polecam ten drugi jednak.
/tez sie zastanawiam nad kupnem konwertera ale narazie musi oryginalny obiektyw na siebie zarobic ;)/.
PS.nie kupij w foton kalisz przebitka cenowa niesamowita na wszystkim. tu np.119zl tam 149zl

piątek, 2 lutego 2007, 21:00
Bywalec
Bywalec

[quote]AdamA. [/quoteDzięki za odpowiedx!
Masz może porównanie jakości obrazu z konwerterem i bez? Jak wcześniej wspomniałem chodzi mi o stratę na jasności i zniekształceniach(beczka...)?

piątek, 2 lutego 2007, 21:35
Stały bywalec
Stały bywalec

Co do obrazu to znaczacej roznicy nie bylo poza tym co pisalem wyzej to scinanie przy zblizeniach dosc mocnych(beczka jak to dobrze ujales). Jasnosci ani ostrosci nie gubil bynajmniej tak mi sie wydawalo.Nie bylo jak dobrze go sprawdzic(skierowac na niebo,slonce itp. czy nic sie dziwnego nie dzieje) niestety bo na dwor cie nie puszcza boja sie ze ukradniesz chyba ;)

piątek, 2 lutego 2007, 21:48
Bywalec
Bywalec

piątek, 2 lutego 2007, 22:00
Stały bywalec
Stały bywalec

Ja posiadam takie cudo Obiektyw .Obrazek coś wiecej niz konwerter kupione z tejze własnie strony ale jesli chodzi o konwerter testowałem i moge powiedizec ze daje wokół dodatkowe 50cm do 1m w porównianu z oryginalnym obrazem, beczki nie daje bo to konwerter zwykłe wygiete szkiełko.
Do domowych warunków ładnie bedzie sie sprawdzał przy moim zauwazyłem strate ostrosci gdy walneło mocno swiatło a ja kreciłem kamera wokół(na studniówce)taki jeden przypadek tak to nie straci ostrosci.Obraz z mojego obiektywu moge zawezic do max 2x zoom potem juz jest wymaz.
Niestosuje tego bo mi zalezy na jak najwiekszym kącie widzenia.

sobota, 3 lutego 2007, 02:04
Bywalec
Bywalec

Do domowych warunków ładnie bedzie sie sprawdzał przy moim zauwazyłem strate ostrosci gdy walneło mocno swiatło a ja kreciłem kamera wokół(na studniówce)taki jeden przypadek tak to nie straci ostrosci.Obraz z mojego obiektywu moge zawezic do max 2x zoom potem juz jest wymaz.

...a czy duża jest strata na jasności przy konwerterze 0,5(przelicznik),bo przypuszczam że jakaś jednak będzie?
Dzięki za odpowiedzi!

sobota, 3 lutego 2007, 15:29
Stały bywalec
Stały bywalec

niee ma zadnej straty jasnosci, szkła są jasne wiec tylko zalezy od obiektywu w kamerze tym to sie nie przejmuj powiem wiecej ze dzieki temu ze masz szerszy kąt widzenia czy to konwerter czy obiektyw wpada wiecej swietła bo masz wieksze pole widzenia czyli jestes na plusie.
A to co podałes to jest przeciez ogniskowa obiektywu 0,5 szerokokątne zaczynaja sie na 0,7 a konczą 0,3=to jest w przypadku mój fish eye.

niedziela, 4 lutego 2007, 12:50
Bywalec
Bywalec

O ile sie nie myle, to Twój gs280 ma srednice obiektywu 37 mm. Osobiscie odradzalbym Ci wszelakich 'snap-on', nawet raynoxa. to jest zwyczajna 'kupa'. osobiscie mam kilka mniejszczyh kamer, do ktorych stosuje obiektywy wlasnie 37 mm, o wspolczynniku 0,5x.

z dostepnych na allegro, bedzie np. obiektyw "SELCO DIGITAL WIDE 0.5X37 MM"

Krecilem nim bardzi wiele roznych sekwencji i nigdy mnie nie zawiodl. czy to na pelnym zoomie, czy na 16:9/4:3. Oczywiscie zadnych winiet, a zniekrztalcenia znikome (samemu mi ciezko dopatrzec)

Jedyną 'wadą' jezeli to tak mozna nazwać jest, przy maksymalnej transfokacji jakby lekki efekt 'glow', czyli w zasadzie 'promieniowanie' przedmiotów. Zalezy to zatem od Ciebie, czego oczekujesz.

niedziela, 4 lutego 2007, 15:28
Bywalec
Bywalec

Osobiscie odradzalbym Ci wszelakich 'snap-on', nawet raynoxa. to jest zwyczajna 'kupa'. osobiscie mam kilka mniejszczyh kamer, do ktorych stosuje obiektywy wlasnie 37 mm, o wspolczynniku 0,5x.

z dostepnych na allegro, bedzie np. obiektyw "SELCO DIGITAL WIDE 0.5X37 MM"

Jak myślisz z której firmy będzie lepszy konwerter : SELCO (Twój typ) czy RAYNOX ("RAYNOX DVR 5000" http://www.e-cyfrowe.pl/kamery/panasoni ... ml?id=5145). Obydwa są nakręcane na obiektyw,a różnica znaczącaw cenie-co nie oznacza, żeten droższy musi być lepszy!Cena SELCO 139zł., a Raynox 329zł.

poniedziałek, 5 lutego 2007, 16:09
Bywalec
Bywalec

na Twoje pytanie moge odpowiedziec w dwojaki sposob. Zatem, "lepszy" jest na 99% raynox. Jednak jakosciowo jako amator niezauwazysz roznicy miedzy nim a Selco. Zas jako amator rownierz znacznie predzej zauwazysz ich roznice cenową. Zatem, jezeli nie chcesz wydac zbyt duzo pieniedzy i miec dobra jakosc - zainwestuj w Selco. Ja sie niezawiodlem.

poniedziałek, 5 lutego 2007, 17:54
Bywalec
Bywalec

"lepszy" jest na 99% raynox. Jednak jakosciowo jako amator niezauwazysz roznicy miedzy nim a Selco. Zas jako amator rownierz znacznie predzej zauwazysz ich roznice cenową.

...no tak :-)Kwestia wyboru do przemyślenia..?
W każdym razie dziękuję za odpowiedzi!

poniedziałek, 5 lutego 2007, 19:16
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]