Teraz jest niedziela, 21 kwietnia 2019, 16:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Sterowanie kamerą na pomocą LANC 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Sterowanie kamerą na pomocą LANC
Nie znam zasady sterowania kamerą poprzez LANC. To znaczy wiem, do czego służy itp., ale interesuje mnie znajomość szczegółów, co pozwoliłoby mi na zrobienie własnoręczne sterowania metodą małego majsterkowicza.

Czy ktoś wie, może zna adres strony, cokolwiek konkretnego na temat sterowania kamerą poprzez LANC.

Szukam odpowiedzi na pytanie, czy sygnały sterujące kamerą są przesyłane poprzez jedną parę przewodów, czyli masa oraz przewód sygnałowy, co świadczyłoby o cyfrowym sterowaniu kamerą. Czy też może sygnał sterowania zoomem jest przesyłany jednym/dwoma przewodami , a sygnał START/STOP innym przewodem, oczywiście + masa, co mogłoby wskazywać na sterowanie analogowe.

W sumie to zrobiłem zdalne przewodowe sterowanie inną metodą, lecz mam jedną, dość wolną prędkość zoomu, a praktyka pokazuje, że mając nawet kran kamerowy przydałoby się płynne sterowanie zoomem.

piątek, 23 marca 2007, 23:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Złącze lanc służy do sterowania napędem kamery, magnetowidu przy montażu liniowym.Włącza się do niego jacka mono 2.5. Używałem tego do współpracy kamery Sony z edytorem Hamy. W kamerach Panasonica analogowych i wczesnych cyfrowych, odpowiednikiem były gniazda Edit 5-cio pinowe.

Pozdrawiam

sobota, 24 marca 2007, 16:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]