Teraz jest niedziela, 21 kwietnia 2019, 16:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 dzwiek canono xm2 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post dzwiek canono xm2
Witam wszystkich
Zanim zadam pytanie zaznaczam, że przeczytałem wcześniejsze tematy dotyczące mikrofonów kierunkowych.
Ostatnio znalazłem nowy mikrofon o symbolu ECM 950 czym on się różni do ECM 600ST.
Generalnie szukam mikrofonu do nagrywania tylko samej zabawy na weselu wtedy, kiedy jest najbardziej głośno, bo dźwięk z mojej kamerki w takich momentach trochę mnie przeraża Canon XM2.Czy może polecicie jakiś inny w przystępnej cenie, który dobrze radzi sobie w takich momentach oczywiście w rozsądnej cenie?

Za pomoc z góry dziękuje

sobota, 31 marca 2007, 13:31
Bywalec
Bywalec

a masz włączony filtr w opcjach kamery ?Ja na początku pracy xm 2 byłem zalamany dzwiekiem,ale z czasem znalazłem lekarstwo :mrgreen:

sobota, 31 marca 2007, 21:34
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

a masz włączony filtr w opcjach kamery ?Ja na początku pracy xm 2 byłem zalamany dzwiekiem,ale z czasem znalazłem lekarstwo :mrgreen:

Również zakupiłem XM2, niedługo będzie test ogniowy... Proszę powiedz o jaki filtr dźwięku Ci chodzi? Lecisz na manual-u, czy auto? Nie wiem również czy brać ze soba mikrofon zewn. Na tej kamerce będę kręcić pierwszy raz, uprzejmie proszę o poradę, nie chcę mieć podobnych problemów :-) Z góry dzięki!

czwartek, 2 sierpnia 2007, 19:43
Stały bywalec
Stały bywalec

Używam na same zabawy mikrofon Monocar (chyba ST600) pisze chyba bo kupowałem go dawno i już nie pamiętam symbolu. Na głośne zabawy spisuje się bardzo dobrze, nie powoduje przesterów, dźwięk jest raczej dobrej jakości. Mogę go spokojnie polecić

czwartek, 2 sierpnia 2007, 20:42
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Na głośne zabawy spisuje się bardzo dobrze, nie powoduje przesterów, dźwięk jest raczej dobrej jakości.

Czyli mikrofon który posiada kamera nie spisze się? Do tej pory używałem JVC GRPD-1, tu musiałem stosować mikrofon, dźwięk fatalny. Natomiast już kilka razy spotkałem się iż ludzie pracujący na XM2, nie używali wcale żadnego mikrofonu. Post wyżej, kolega mówi coś o filtrach dźwięku. Gdzie i co to jest, czy używać tego. Jako że jutro CANON-em kręcę pierwszy raz, zamierzam polecieć na pełnej automatyce, nie miałem czasu na robienie testów, itp. Co więc radzisz włączyć a czego nie. Posiadam mikrofon audio-technica ATR55. Nie wiem czy użyć go, czy może zostawić w domu :-)! Ogólnie po paru próbnych nagraniach XM2, dźwięk był bardzo dobrej jakości. Jednak kręciłem reportaż ze zlotu miłośników BMW, a to co innego niż wesele!! Właściwie w menu kamery znajduje się coś takiego jak a "automatyczne wyciszanie głośnych dźwięków". Czy warto użyć tej funkcji?

Ostatnio edytowano piątek, 3 sierpnia 2007, 18:12 przez screwer, łącznie edytowano 1 raz

piątek, 3 sierpnia 2007, 17:54
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Mam XM2 od kilku dni, jeszcze na niej nie pracowałem, mam też xl1s i tam dźwięk jest super. Ale Gość, który mi XM2 sprzedał (przy okazji pozdrawiam) przekazał mi, że trzeba włączyć (ale ponoć tylko na weselach, kiedy gra orkiestra) opcję (filter) "Audio Attenuator", jest to automatyczna korekcja dżwięku, kiedy dźwięk jest zbyt silny. Dostępne to jest z poziomu "custom key" (pod LCD pierwszy i drugi przycisk od tyłu kamery). Jeżeli masz angielską instrukcję, to strony 8, 54 do 59. Nie wiem, jak to się sprawdza, ale ponoć rewelacja, na oryginalnym mikrofonie XM-a. Popróbuj. Ja też jutro przetestuję na weselu.

piątek, 3 sierpnia 2007, 18:12
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Tak, tak, znalazłem własnie o to mi chodziło! No to testujemy jutro razem, zobaczymy co z tego wyjdzie! W razie czego służę polską instrukcją!

piątek, 3 sierpnia 2007, 18:16
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]