Teraz jest niedziela, 21 kwietnia 2019, 04:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Parasolka rozpraszająca 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Parasolka rozpraszająca
Witam!
Ostatnio moj kolega wpadl na dziwny pomysl 8O(choc moze i nie ;)) otoz wymyslil sobie, ze zamontuje do swojego statywu z halogenem 500W 8O parasolke rozpraszajaca (taka jak to maja w eltec.pl). Wedlug mnie to krotko mowiac przy takiej mocy halogenu - a co za tym idzie ilosci ciepla jaka wydaje ok 700 stopniC na szybce, to ta parasolke szlak trafi?!?
I tu moje pytanie czy sie myle czy tez nie?!? poniewaz On twierdzi ze wszystko bedzie gralo, wedlug mnie moze by i gralo ale nie przy takiej mocy zarnikow.

Prosze o opinie na ten "dziwny" pomysl.

EDIT:
Zapomnialem dodac to mialo byc oswietlenie na sale w trakcie wesela ("żeby zmiekczyc swiatlo.."), nie wiem czy lepszego efektu nie uzyska odbijajac swiatla od sufitu, ja tak robie i jakos nie narzekam(mam lampy z niebieskim szklem i gra).Moze ktos z forumowiczow ma jakis inny pomysl na "zmiekczenie.." swiatla na sali bo moj ze swiatlem w sufit zostal skrytykowany;) "to malo profesjonalnie wyglada", to juz komplenie zglupialem przeciez sala weselna to nie plan filmowy?!?

Ostatnio edytowano niedziela, 8 kwietnia 2007, 14:51 przez AdamA., łącznie edytowano 2 razy

niedziela, 8 kwietnia 2007, 12:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bez sensu, w ogóle halogeny to nie najlepszy pomysł na oświetlenie, szczególnie we wnętrzach, zdecydowanie niech zastosuje żarówki 300W (energooszczędne), niewielkie wydzielanie ciepła i pobór energii, a i temperatura światła lepsza.

Natomiast dobrej parasolki nie powinien spalić, ale co może się stać z taką za 15zł z allegro to nie mam pojęcia :)

niedziela, 8 kwietnia 2007, 13:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pomysł ze światłem odbitym od sufitu wcale nie jest zły , tylko zależy od wielkości sali i wykończenia ścian . Natomiast zastosowanie parasola , to raczej z tą żarówką energooszczędną . Tutaj można wykorzystać światło odbite od parasola lub przez parasol . Generalnie wszystko zależy od tego jaki efekt chce sie uzyskać i warunków na sali .

niedziela, 8 kwietnia 2007, 22:21
Stały bywalec
Stały bywalec

Zastanawiałem się nad zastosowaniem żarówki energooszczędnej (E27) 85 W (to jak pisze sprzedawca odpowiednik 400W , barwa światła 3200K lub 5500K )
>>tu<<
i puszczenie tego przez softbox np. taki z oferty eltecu
>>tu<<
jeśli 400W byłoby dla softboxu mało można zamontowac po 2 żarówki do softboxu z odzielnymi włącznikami .... efekt powinien być lepszy niż halogen z niebieskimi szybkami ( żarówkę można szybko zmienić z barwy ciepłej na zimną i odwrotnie , w przeciwieństwie do niebieskiej szybki w halogenie, no i światło bardziej rozproszone )

czy ktoś z was testuje takie rozwiązanie ?

czwartek, 12 kwietnia 2007, 13:06
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]