Teraz jest czwartek, 18 kwietnia 2019, 19:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Gniazdo bezprzewodowe 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Gniazdo bezprzewodowe
Witam!
Cy wedlug was oplaca sie to kupic? LINK DO AUKCJI
Pisalem do tej osoby wystawaiajacej czy to max. obciazenie to jest do kazdego gniazdka czy lacznie do wszystkich.Wiadomo ze odpisala ze do kazdego z osobna mozna podpiac po 3500W 16A tylko czy czasami nie bajeruje? ;) Zeby nie bylo potem tak ze ja podlacze po dwa halogeny pod jedno gniazdko razem 1000W a z tego tylko sie zadymi i po robocie ;) co o tym sadziecie.
nie ukrywam ze z fotonu to raczej nie bede kupywal za drogo maja poprostu, z tego co zauwazylem to na niektorych rzeczach 100% przebitki

środa, 18 kwietnia 2007, 11:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

DANE TECHNICZNE :
Zasilanie prądowe 230 V / 50 Hz
Częstotliwość 433,92 MHz
Max. przeciążenie : 16A
Zasilanie 2x AAA/LR03 Alkaline
Zasięg ok. 40metrów
Moc łącznie Max. : 3680 W

Czyli widać, że łącznie max na jedno gnizadko to 3680W wynika z prostej arytmetyki
230V x 16A = 3680W

Ponieważ masz 4 gniazda ,to teoretycznie można podłązyć 4 x 3680W. Jednakże jeżeli wszystkie gniazda elektryczne (te wystające ze ściany) będą podłączone do jednych przewodów (do jednego bezpiecznika), to na 100% bezpiecznik ulegnie przepaleniu przy max obciążeniu 4 x 3680 W, czyli 4 x 16A = 64A. Nie widziałem zwykłych instalacji (pomijam przemysłowe), które pozwalałyby na takie obciążenie. Musisz pytać własciciela lokalu, jakie są zabezpieczenia instalacji, a nie osoby wystawiającej przedmiot na aukcję.

środa, 18 kwietnia 2007, 13:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

4 x 3680 W, czyli 4 x 16A = 64A. Nie widziałem zwykłych instalacji (pomijam przemysłowe), które pozwalałyby na takie obciążenie. Musisz pytać własciciela lokalu, jakie są zabezpieczenia instalacji, a nie osoby wystawiającej przedmiot na aukcję.

4 x 3680 W = 14720 W
Taką mocą to chyba stadion piłkarski można dopalić więc to założenie teoretyczne :wink:
W praktyce jakoś nie widzę żeby na jednym gniazdku wieszać więcej niż 2000W.
Co do samego produktu, to nie chce komuś psuć biznesu ale miałem podobny zestaw za jakieś 90zł i musiałem go oddać. Włączał się jak i kiedy chciał a zasięg to ok 10 m w linii prostej.
Kupiłem później taki zestaw: jeden odbiornik z pilotem i osobno dwa odbiorniki. Te są produkcji polskiej, ok. dwa razy droższe ale tu nie mam pytań co do funkcjonowania.

Pozdrawiam

środa, 18 kwietnia 2007, 13:44
Stały bywalec
Stały bywalec

Zle sie zrozumielismy ja do jednego gniazdka podlaczam po 1000W(dwa halogeny), nie wiecej.
Chodzilo mi tylko o to czy te 3680W ,to jest max obciazenie do tego jednego gniazdka czy do wszystkich ogolnie zliczone(nie znam sie na tych wszystkich wzorach ;. Chce miec jakis zapas tzn. nie chce podlaczac 1000W do gniazdka bezprzewodowego ktore ma max obciazenie 1000W zeby sie nic nie spalilo. Taka przezornosc (wynika ze zlych doswiadczen ;))

Dredas
Dzieki za opinie, bo o nia takze po czesci mi chodzilo.

środa, 18 kwietnia 2007, 14:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]