Teraz jest wtorek, 23 kwietnia 2019, 12:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Bateria do panasonica gs320 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Bateria do panasonica gs320
Kupiłem ostatnio kamerkę panasonica gs320 i chciał bym do niego dokupić większą bateria. I tu moje pytania:
1. jaka to powinna być bateria aby pasowała - aktualnie posiadam model CGR-DU06 7,2V 640mAh niestety nie znalazłem nigdzie w necie tego samego modelu tylko z większą pojemnościa, ale słyszałem że to ta sama bateria co do gs-300 czy to prawda??

2. jakiej firmy najlepiej kupować baterie. Różnice w cenach są kolosalne np w agito baterie gp i hahnel są dość drogie kolo 250zł (http://www.agito.pl/category/366?labels ... n213903%7C) a z koleji na allegro to taniocha. To co kupować??

środa, 16 maja 2007, 16:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Bardzo dużo osób chwali sobie zamienniki firmy Premium Gold. Dobry produkt za nieduże pieniądze. Do kupienia na: http://www.eltec.alpha.pl/

środa, 16 maja 2007, 17:56
Bywalec
Bywalec

kolega używa zoom'a i jest zadowolony http://www.altra.net.pl/sklep - dają gwarancję pojemności, można dostać wydruk ładowania i rozładowania, musisz uważać bo niektóre akumulatory mają pojemność tylko na metce

piątek, 18 maja 2007, 19:57
Bywalec
Bywalec

Pewnie nie jest to istotne skoro wiele osob uzywa zamiennikow, ale czemu zamienniki maja 7.4v a oryginaly 7.2? Nie robi to kamerze roznicy?

wtorek, 11 września 2007, 20:14
Bywalec
Bywalec

akumulator Li-ion o nominalnym napięciu 7,2 (czy 7,4) ma w zależności od stanu naładowania od 6V do 8,5V. Przy 6 wyłącza się kamera (najczęściej) a full około 8,5V - zależy od ładowarki. Tak, że spokojnie możesz się nie przejmować

piątek, 14 września 2007, 20:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam baterię zoom kupione http://sklepwideo.pl/akumulatory.php?s=2 Śmiga aż miło Polecam. Napięciem w tym przypadku sie nie przejmuj.

piątek, 14 września 2007, 22:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Bateria do panasonica gs320
mstmst napisał(a):
Mam baterię zoom kupione http://sklepwideo.pl/akumulatory.php?s=2 Śmiga aż miło Polecam

moja rada - kupić oryginał nie oglądać się za zamiennikami różnie z nimi bywa

piątek, 14 września 2007, 22:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nikogo nie namawiam. Ja używam ZOOM od 1,5 roku i nic się nie dzieje. Twoja wola Panie.

piątek, 14 września 2007, 22:22
Bywalec
Bywalec

Co prawda jeszcze nigdy nie znalazlem opinii ze komus padla kamera czy aparat przez uzywanie zamiennikow. Pozatym nawet jak wytrzymalosc jest mniejsza dwukrotnie to porownujac roznice w cenie i tak sie oplaca. W aparacie tez uzywam zamiennikow i spoko - roznicy miedzy oryginalna a ta dokupiona nie widze.
Chodzi mi tylko o roznice nominalnego napiecia.

Jezeli chodzi o baterie to chyba najwazniejsza jest pojemnosc, a wiem ze nie zawsze jest taka jak na etykiecie. Kupilem kiedys "paluszki", a ze mam ladowake cyfrowa - wyswietla mi wszelkie dane dotyczace baterii i trybu pracy dla kazdej bateri osobno to moge z czystym sumieniem powiedziec ze zadna bateria firmy eyepower sprzedawanej na allegro nei osiaga 3/4 swej mocy a czesto jest tak ze ma problemy nawet z 1/2.
Nie wiem natomiast jak to jest z np Sony, Panasonic itd bo takowych nie posiadam teraz. Natomiast totalne noname dostarczone z klawiatura kiedys maja 600mAh i osiagaja nawet ponad 700, co moze swiadczyc ze sa noname'y i noname'y.

Pozdro.

sobota, 15 września 2007, 20:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Posiadam baterie ZOOM o pojemności 2400mAh 7,4 V Sprawdziłem przy ciągłym nagrywaniu wytrzymuje 1,5 h. Nadmieniam, że przy tym stanie nie wyświetlił mi się komunikat w kamerze o niskim stanie napięcia baterii. Wymieniłem na inną tylko z ostrożności. Na wskaźniku zostały dwie kreski. Co do zamienników to zauważyłem że mają mniejszą żywotność. Ale i tak się opłaca.

niedziela, 16 września 2007, 04:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]