Teraz jest niedziela, 21 kwietnia 2019, 08:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Kasety mini DV z MM :) 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Kasety mini DV z MM :)
Mam do Was drodzy koledzy i koleżanki małe pytanko ...
Zakupiłem ostatnio sporą partię kaset mDV w MM i powstał mały problem.... na szczęście dropy :) bo o nich ten post .. pojawiają sie sporadycznie, lecz dość regularnie co pozwala mi myslec ze cala partia kaset jest do d... :) Od poczatku od razu sprostuje... nie mam w zwyczaju nagrywac wesel na tasmach wiecej niz raz na kazdej tak wiec kasetki sa uzywane tylko raz :) ... przy zakupie zauwazylem ze na kazdej z kaset na zew. folii był naklejony taki marketowy pasek zabezpieczający .... pani przy kasie odbezieczala kasetki przesuwając po nich jakims ustrojstwem ... jak sie domyslam to jest jakas werja zabezpieczenia magnetycznego ???
I tu moje pytanie czy tego rodzaju zabezpieczenie z marketu moze wplywac zle na tasmy ????
Testowalem przy okazji problemu stare tasmy tego samego producenta ktorych to uzywam od kilku lat i nigdy nie bylo z mimi klopotu ....
Poczynilem kilka testow i stara tasma nagrywana kilka razy z rzedu nie wykazuje podobnego problemu co pozwala mi myslec ze kamera i tor przesuwu tasmy jest ok :)
Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie w temacie .

wtorek, 5 czerwca 2007, 03:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tyle się napisałeś , ale najważniejszego żeby napisać , co za taśmy to już nie .

wtorek, 5 czerwca 2007, 07:14
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

kiedyś wpadło mi weselicho na ostatnią chwilę i brakło mi taśm więc kupiłem w MM TDK DVM-60. Z duszą na ramieniu kręciłem i zero dropów. A zdarzyły mi się raz na nowych panasach z serii pro. Tylko że wtedy lało i może wilgoć jakaś to spowodowała albo coś. Co do używania za każdym razem nowych taśm to błąd bo nowe nie są jeszcze "wyślizgane" są w pewnym stopniy chropowate i mogą się za pierwszym razem znacznie ścierać brudząc głowicę. Sam pisałeś że za każdym razem używasz nowych taśm.

wtorek, 5 czerwca 2007, 07:34
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Co do taś z MM to właśńie są TDK DVM60. Używam ich od zawsze, od kiedy pamiętam i czasem w dość jak by to powiedzieć extremalnych warunkach :) co więcej mój XL jest wręcz uczulony na taśmy SONY nawet te z serii Excelence :) a najzwyklejsze TDK zawsze były ok ???
Sprawa druga - taśma nowa czy nie nowa ... jakoś do mnie nie przemawia kwestia że "nowa taśma nie jest wyślizgana" :)

wtorek, 5 czerwca 2007, 18:48
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Teoria teorią, widocznie ja mam szczęście a Ty masz pecha. Tak czy owak nowe taśmy nigdy nie są takie gładkie jak chociażby po pierwszym użyciu.Jeśli karmisz swoją kamerę ciągle nowymi to raczej z tej strony leży przyczyna. A TDK od wielu lat uważałem za najlepszą firmę na świecie. A teraz jak zaczęli produkcję również poza Japonią to różnie może być. Dzisiaj nawet kupno Mercedesa jest loterią (mam znajomych co przeklinają!)

środa, 6 czerwca 2007, 08:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ostatnie wesele nagrywałem właśnie na TDK z Saturna , bez problemów . Jednak za najlepsze zawsze uważałem Basf'y , dziś EMTEC i to zarówno te VHS co DV .

środa, 6 czerwca 2007, 12:32
Stały bywalec
Stały bywalec

czyli jak mam uniknac nie wyslizganej tasmy? nagrywac nówke na czarno a potem od poczatku normalny materiał ale jednak czarny film tez nagrywam swiezo i jade po głowicy wiec jak mam
Cytuj:
wyslizgac
tasme?

czwartek, 7 czerwca 2007, 00:23
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]