Teraz jest czwartek, 18 kwietnia 2019, 18:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Kasetki Sony Premium 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kasetki Sony Premium
Witam. W zeszłym tygodniu przyszła przesyłka z moją nową kamerą. Jest to moja pierwsza kamera cyfrowa, wcześniej używałem kamery vhs-c panasonica. Tego samego dnia pojechałem do sklepu i kupiłem trzy kasetki miniDV Sony Premium, ale potem czytając różne fora internetowe znalazłem wiele negatywnych opinii na ich temat. Czy jeśli one mi zabrudzą głowicę, to wystarczy użycie kasety czyszczącej? Czy może jednak lepiej pozbyć się tych kaset i kupić jakieś innej firmy? Do tej pory nagrałem tylko 20 minut materiału, więc głowica jeszcze chyba nie zdążyła się bardzo zabrudzić. Proszę o radę.

wtorek, 5 czerwca 2007, 09:41
Moderator
Moderator

Używam tych kaset już parę lat - nigdy mnie poważniej nie zawiodły. Co prawda jedną kasete nagrywam co najwyżej 3-4 razy ale to i tak dobry wynik.

Od nowych kaset nie zabrudzisz głowicy - ja w przeciągu tych kilku lat miałem zabrudzoną głowicę raptem ze trzy razy. Ale to żadna tragedia - to normalne. Przy zabrudzeniu wystarczy użyć spray VIDEO90 do czyszczenia głowic. Ma on taką cieniutką rurkę, za pomocą której psikasz na głowicę a potem pozostawiasz do wyschnięcia. I po sprawie. Poszukaj trochę na Forum - było parę tematów odnośnie czyszczenia głowic.

Kasety czyszczącej NIE POLECAM - niszczą głowicę !

Pozdrawiam

wtorek, 5 czerwca 2007, 10:11
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Co do zabrudzeń głowicy zgadzam się , żadna tragedia , chyba że wystąpi to podczas rejestracji jakiegoś ważnego wydarzenia.
Co do jakości "Premiumek" pozwolę sobie mieć zupełnie odmienne zdanie, owszem kiedyś były bardzo dobre ale odkąd Sony przeniósł ich produkcję do Francji (zmienili też opakowanie na pomarańczowe), ich jakość drastycznie spadła.
Wynika to zapewne z ekonomicznej technologii produkcji tych kaset i chociaż jestem wielkim zwolennikiem Sony , to muszę przyznać że ich chyba największy konkurent tzn. Panasonic , nawet w najniższym segmencie kaset przewyższa jakościowo Sony.
Pozdrawiam

wtorek, 5 czerwca 2007, 12:30
Nowy
Nowy

A czy nic się nie stanie, jeśli nagram coś kilka razy na tych trzech kasetkach, a potem przesiądę się na jakieś innej firmy?

wtorek, 5 czerwca 2007, 12:51
Moderator
Moderator

Spokojnie - kamera to nie jajko - nagrywanie jej nie szkodzi :-) Nawet na różnych taśmach.
Nie należy popadać w przesadyzm w stosowaniu się różnych teorii na temat różnych taśm - to są tylko TEORIE. A dużo zależy od... szczęścia.

Pozdrawiam

środa, 6 czerwca 2007, 09:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam, przy okazji mam pytanko, jak wygląda objaw zabrudzonej głowicy?
Miałem ostatnio taką sytuację, filmowałem vx2100 parę młodych w plenerze- kasetka panasonic była juz w 80% nagrana - REC a tu w wizjerze niebieski ekran i napis coś ala ( nie zapamiętałem dokłądnie) "casete cleaning" wcześniej nagrałe ze dwa ujęcia plenerowe. wyjąłem kasete i dałem spowrotem nic ten sam napis, wyłączyem kamerę ,wyjąłem baterię i dalej to samo, dałem nastepną kasetę - nówka dale to samo- cos mnie tknęlo i przwinąłem ją troche do przodu potem wstecz i było OK.

Ale te dwa ujęcia na poprzedniej kasecie , mimo że przy nich nic sie nie działo nie zarejestrowały sie poprawnie- czarne dropy,pasy i jaby głosy z poprzedniego nagrania.

czyżby głowica do czyszczenia? kamera ma prawie 3lata bez konserwacji.

Pozdro

środa, 6 czerwca 2007, 10:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Spokojnie - kamera to nie jajko - nagrywanie jej nie szkodzi :-) Nawet na różnych taśmach.
Nie należy popadać w przesadyzm w stosowaniu się różnych teorii na temat różnych taśm - to są tylko TEORIE. A dużo zależy od... szczęścia.

Pozdrawiam

Dokładnie... Osobiście używam tego co popadnie. Fakt, że nagrywam taśmę tylko raz, ponieważ archiwizuję nagrania na kasetach.
Zabrudzenie głowicy przytrafiło mi się kilka lat temu na kasecie firmy Basf, więc nie ma reguły.

środa, 6 czerwca 2007, 14:35
Bywalec
Bywalec

a jesli już jestesmy przy temacie kaset to jaie byscie polecali?? Bo ja chciałem teraz kupic spory zapas tych sony premium, ale z tego co tu mówicie to chyba nie kupie, ale jak nie te to jakie?? kaere mam z panasonica, ale nigdzie u umiem dorawac kaset z tej firmy. dodam ze nie jestem zadnym profesjonalista, ale to co chce zfilmować jest dla mnie bardzo wazne, dlatego chciałbym sie wyposazyć w kasety jak najlepsze za rozsądna cenę, bo kaset za 20 czy za 30 zł na pewno nie kupię.

A jak sprawa się ma z kasetami TDK??

środa, 6 czerwca 2007, 17:06
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Jeśli dla kolegi Moderatora różnica pomiędzy sony premium a powiedzmy sony excellence lub panasonikiem z serii MQ to tylko TEORIA, to przykro mi to słyszeć (czytać)...
Pozdrawiam

środa, 6 czerwca 2007, 21:33
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Witam. Mam sporouwag do kaset Sony. Prawie każda, zabrudza mi głowicę w Z1. Albo Z1 taka wrazliwa, albo faktycznie zeszli na psy z jakoscia nosnika. Myslalem, ze tak sie dzieje tylko z premium, ale przy okazji kupna drugiej Z1 otrzymalem paczeszke ecxellense. One tez brudza. Bez zastrzezen pracuja inne kasety. Sony niestety brudzi. Potwierdzaja to moi koledzy z branzy

Nawiążemy współprace z kamerzystami z regionu, kontakt itv24@itv24.com.pl

czwartek, 7 czerwca 2007, 01:24
Bywalec
Bywalec

Witam. Mam sporouwag do kaset Sony. ...

Ja jadę w Z1, VX2100, HC90 oraz ostatnio FX1 tylko na Sony premium. Nagrywam na tym max 3 razy, najczęściej tylko raz. Kupuję tylko te od 2 lat. Jeszcze głowicy nie czyściłem w żadnej kamerce...

Nie twierdzę, że nie macie racji. Tylko dlaczego u innych nie ma problemu a u innych jest? U jednych brudzi Sony, u innych TDK? Mam szczęście? Sam już nie wiem co o tym myśleć.... :/

--
Pozdrawiam,
Mariusz ASM http://www.twojslub24.com

czwartek, 7 czerwca 2007, 09:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Taśma jest zagięta i tak sobie leży miesiące a i lata na półce, mikroskopijne drobinki nośnika magnetycznego mogą odpaść przy pierwszych obrotach krążków (szczególnie początek i koniec taśmy) i zabrudzić głowicę szczególnie jeśli są to nośniki o utwardzanej dodatkowo powierzchni.

Mi w praktyce nic takiego się nie zdażyło, ale zawsze nową taśmę przewijam do końca i spowrotem. Dodatkowo zapis materiału zaczynam zostawiając minutę odstępu od początku i kończę minimum minutę przed jego końcem. Używam SONY EX tasmy do 4- 5 nagrań, dropy zdażają się w śladowych ilościach. Pozatym czasem pomaga kilkukrotne zgranie materiału z nośnika. Co do teorii to raczej obstawałbym przy szczęściu, duże znaczenie mają warunki w jakich jest przechowywana tasma, a później w jakich pracuje wraz z kamerą: wilgotność, temperatura, wentylacja itd.

czwartek, 7 czerwca 2007, 19:01
Stały bywalec
Stały bywalec

Nie chcę zakładać nowego wątku, więc piszę tutaj.
Chyba będę musiał się przesiąść na kasetki Panasonica. Mam kamerę sony vx2100 i dotychczas nagrywałem na kasetkach sony premium i nie miałem problemów. Lecz po opiniach m.in. na tym forum skusiłem się na zakup lepszych kasetek sony excellence. Filmowałem znajomemu wesele (na szczęście nie zarobkowo tylko "hobbistycznie") i na jednej z kasetek w okolicach 44 minuty pojawiły się pionowe pasy na około 1 sekunde (bez dramatu), a na innej 3 razy słychać półsekundowy pisk w różnych miejscach na taśmie. Poztym zwłaszcza w cichych ujęciach dźwiękowych (np. w kościele, kiedy ksiądz zaczyna przemawiać pojawiają się nieregularne milisekundowe trzaski w dźwięku). Na wieży przy zgrywaniu je słyszałem, pewnie na głośniku z telewizora ich nie będzie, bo te głośniczki są słabej jakości, choć nie sprawdzałem jeszcze.
I teraz pytanie, czy faktycznie kasetki sony są niezbyt dobre? Czy warto się przesiąść na kasetki panasonica bądź sony tylko te z wyższej półki?
Być może te trzaski mogły być spowodowane przesterami, gdyż jeszcze nie zakupiłem zewnętrznego mikrofonu tylko korzystam z wbudowanego w kamerze.
Pozdrawiam.

czwartek, 12 lipca 2007, 12:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam.
Nie chcę zakładać nowego wątku, więc piszę tutaj.
Chyba będę musiał się przesiąść na kasetki Panasonica. Mam kamerę sony vx2100 i dotychczas nagrywałem na kasetkach sony premium i nie miałem problemów. Lecz po opiniach m.in. na tym forum skusiłem się na zakup lepszych kasetek sony excellence. Filmowałem znajomemu wesele (na szczęście nie zarobkowo tylko "hobbistycznie") i na jednej z kasetek w okolicach 44 minuty pojawiły się pionowe pasy na około 1 sekunde (bez dramatu), a na innej 3 razy słychać półsekundowy pisk w różnych miejscach na taśmie. Poztym zwłaszcza w cichych ujęciach dźwiękowych (np. w kościele, kiedy ksiądz zaczyna przemawiać pojawiają się nieregularne milisekundowe trzaski w dźwięku). Na wieży przy zgrywaniu je słyszałem, pewnie na głośniku z telewizora ich nie będzie, bo te głośniczki są słabej jakości, choć nie sprawdzałem jeszcze.
I teraz pytanie, czy faktycznie kasetki sony są niezbyt dobre? Czy warto się przesiąść na kasetki panasonica bądź sony tylko te z wyższej półki?
Być może te trzaski mogły być spowodowane przesterami, gdyż jeszcze nie zakupiłem zewnętrznego mikrofonu tylko korzystam z wbudowanego w kamerze.
Pozdrawiam.
tez to kiedys mialem krecąc canonem, myslalem ze mnie krew zaleje. Od jakiegos czasu staram sie uzywac kaset panasonica i eventulanie tdk

czwartek, 12 lipca 2007, 12:53
Stały bywalec
Stały bywalec

Czyli jednak winę raczej ponoszą kasetki?
Jakich radzisz używać modeli kasetek Panasonica z którymi nie masz problemów tego typu jakie opisałem?
Pozdrawiam.

czwartek, 12 lipca 2007, 13:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona