Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2019, 22:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Panasonic Professional miniDV 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Panasonic Professional miniDV
uzywam kamery Sony PD, do tego w/w kasetek
trzy wesela wczesniej komunikat pare razy "tape cleaning" - ignoruje
dwa wesela wczesniej "tape cleaning" i rec nie dziala - czyszcze glowice tasma na poczatku wesela, ok ale w srodku znowu komunikat i znowu czyszcze
jedno wesele wczesniej - biore zwykle kasetki Panasonic i zero komunikatow

cos nie tak z tymi Professional? ktos zauwazyl cos podobnego?

poniedziałek, 27 sierpnia 2007, 11:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Zawsze nagrywam na TDK, ostatnio z braku TDK kupiłem Panosonic i to samo co u ciebie. Na szczęście nagrałem na nich tylko jedną imprezę.

poniedziałek, 27 sierpnia 2007, 12:01
Bywalec
Bywalec

Ja na moim VX mam podobnie. Jechałem na "pomarańczowych" sony ale wszyscy odradzali więc zmieniłem na Panasonic, wpierw zwykłe, pojawiał się komunikat, kaseta czyszcząca nie pomagała, oddałem do serwisu na płatne czyszczenie głowicy, po serwisie odebrałem, kupiłem Panasonic Pro i tu zaczęło sypać komunikatami. Czyli coś faktycznie musi być z nimi nie tak. A już myślałem że to kamera - muszę zmienić na coś innego i zobaczymy.

poniedziałek, 27 sierpnia 2007, 12:49
Bywalec
Bywalec

Witam kup zwykłe kasetki panasonica i bedzie hulało.Ja jade na zwykłych na jednej nagrałem juz około 20 razy i śmiga pieknie zadnych dropów.
POZDRAWIAM

poniedziałek, 27 sierpnia 2007, 17:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam dokładnie taki sam problem po użyciu Panasoniców tzw. professional... :evil:
...made in japan? hmmmm

wtorek, 4 września 2007, 07:06
Nowy
Nowy

Uzywam kasetek panasonic AY-DVM63PQ od dwoch lat, tych i tylko tych, zadnych problemow, glowica w tym czasie czyszczona nie byla. Czasem zdazy sie drop ale nie wiem czy to wina kasetek bo zgrywajac material z innych kamer i innych nosnikow tez mam podobne zaklocenia (1 klatka - poszatkowany obraz).

ps. kupowane w beiksie bodajze

piątek, 7 września 2007, 13:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Uzywam kasetek panasonic AY-DVM63PQ od dwoch lat, tych i tylko tych, zadnych problemow, glowica w tym czasie czyszczona nie byla. Czasem zdazy sie drop ale nie wiem czy to wina kasetek bo zgrywajac material z innych kamer i innych nosnikow tez mam podobne zaklocenia (1 klatka - poszatkowany obraz).

ps. kupowane w beiksie bodajze

od dłuższego czasu używam kasetki Fuji i nigdy nie miałem z nimi problemów a jeśli były to na panasonic 120 .nigdy nie nagrywam w trybie long play.
nowe kasetki należy przewinąć -nie robię tego w kamerze a na przewijarce

piątek, 7 września 2007, 20:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zawsze nagrywam na TDK, ostatnio z braku TDK kupiłem Panosonic i to samo co u ciebie. Na szczęście nagrałem na nich tylko jedną imprezę.

OMG, TDK 8O
Mialem je 3x w zyciu i 3x dropy. Do tej pory (odpukac) sprawdzaja sie u mnie panasoniki i sonki. Na TDK jak ktos mi nagra to zaraz po zgraniu materialu wyrzucam.
Jesli komus dropuja sonki, czy panasoniki a TDK chodzi dobrze to podejrzewam, ze moze kamery lubia rozne tasmy, albo nie chodzi wcale o firme, a o to, ze niektore tasmy sa zlezale?
W kazdym razie jak widac po postach reguly nie ma.

piątek, 7 września 2007, 21:41
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

TOTALNIE ZABRUDZONY TOR PRZESUWU TASMY

juz sie boje cokolwiek wrzucic do kamery :(

czwartek, 6 grudnia 2007, 14:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pół roku temu dałem kamere do czyszczenia, małe problemy z dźwiekiem ale obraz ok. Kamera po czyszczeniu (płatnym) nic nie odtwarzała. Łaskawie wyczyścili kolejny raz stwierdzając, że to moja wina bo za 1 razem włożyłem kasete Sony i na niej sprawdzałem (nic to, że od początku jade na kasetach Sony). Pan polecił używanie kaset Panasonic (bo sami ich w serwisie używają)
Tylko sie zastanawiam czy przypadkiem po 1 czyszczeniu nie wsadzili tego swojego panasonika i stąd konieczność 2 czyszczenia.

czwartek, 6 grudnia 2007, 16:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Używam od dłuższego czasu Panasoników AY-DVM63PQ oraz AY-DVM63AMQ Kamery: SONY Z1 i Canon XHA1. Jakieś pół roku temu trafiła mi się chyba wadliwa kasetka gdyż "generowała" poziome pasy od pierwszego użycia. Wyrzuciłem do kosza i po problemie. Inne jak na razie OK.
Do zapisu HDV stosuję SONY PHDVM63DM Digital Master.

czwartek, 6 grudnia 2007, 18:19
Moderator
Moderator

gdzieś tu na forum ktoś napisał ; gdzie dwuch polaków tam trzy rozwiązania ( coś takiego :lol: ) moja ocena kasetek w skali od 1 do 10
sony - 0 tak zero na 3 sztuki kupione ( moje testy wypadły makabrycznie tych kasetek )
JVC - 1 1 szt kupiona
Panasonic - 3 kupionych 6 szt
tdk - 8 kupionych kasetek około 100 szt.
rodzaje kamer sony , samsung i panasonici , czyli ja mam zaufanie w 80% do kasetek tdk
lecz płyty DVD firmy TDK to dla mnie zero szkoda każdego grosza na nie od 3 lat .

czwartek, 6 grudnia 2007, 18:43
Bywalec
Bywalec

A tak przy okazji to może ktoś wie czemu z MediaMarktu, Saturna i innych sklepów poznikały "zwykłe" Panasoniki? Chodzi mi o AY-DVM60FE.

Od jakiegoś czasu nie mogę ich dostać poza małymi sklepami foto-video.

czwartek, 6 grudnia 2007, 22:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wycofali je bo za dobre sa :lol: teraz zmienia opakowanie, dopisza profesional i beda sprzedawac 3x drozej :lol: :wink:

A nawiasem mowiac, czeste brudzenie sie glowic moze swiadczyc nie tylko o kiepskich kasetach, ale rowniez o czesciowo zuzytych glowicach. Poszerzona (na skutek zuzycia) szczelina glowicy po prostu latwiej sie zapycha brudem. Zauwazcie, ze nowe kamery prawie nigdy sie nie brudza, mimo uzywania roznych, nawet tanich kaset.

piątek, 7 grudnia 2007, 09:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]