Teraz jest piątek, 26 kwietnia 2019, 04:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 POMOCY ładowarka do CCD-TR490E 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post POMOCY ładowarka do CCD-TR490E
Mam problem. Nie znam się nic na kamerach, a wpadła mi w łapki kamera Sony Handycam Video 8 CCD-TR490E PAL. Problem polega na tym, że nie mam do niej ładowarki i nigdzie nie mogę jej dostać, bo (jak gościu mówił w sklepie) muszę mieć ładowarkę specjalną (tzn. taką jaka byłaby w zestawie z kamerą) do tego modelu? Czy to prawda? Czy np. mogę kupić baterię do kamery a potem obojętnie jaką ładowarkę pasującą do tej baterii? Proszę o pomoc

sobota, 10 maja 2003, 11:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Oj standard Video 8 ma już sporo lat,pierwsze kamery były chyba w 85 roku w USA a moze wcześniej w Polsce już dawno się nie sprzedaje tego typu kamer, a tym bardziej akcesoriów do nich, więc będzie problem z dostaniem akumulatorka i ładowarki.

Ja bym zrobił tak , nie wiem na ile V jest zasilana twoja kamera (dajmy na to 6V)
Kupiłbym zestaw ładowarka + akumulatorki na 6v, problem w tym że najprawdopodobniej ten akumulatorek nie będzie pasował do twojej kamerki(w tym sensie nie pasował że np nie wciśnie się go w zaczepy)Bedzie trzeba go prowizorycznie zamontować, zrobic jakies połączenie kamera-> akumulatorek.
Poszukaj na allegro tam sprzedają kamery video 8 może ktoś ma na zbyciou to czego szukasz.

Zajżyj jeszcze tu :

http://www.foton.kalisz.pl/
http://www.beiks.com.pl
http://www.sklepwideo.pl/index.php?k=12&p=

sobota, 10 maja 2003, 15:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Mam jeszcze kilka pytań, bo jestem beginerem odnośnie kamer.
Jest jeszcze jedna sprawa. Mam baterię do mojej kamery Duracell DR11 4.3Ah/6V Z wyglądu jest podobna do tych z FOTONU Premium Gold - Akumulatory do kamer. Najbardziej do D1-645LM (z tyłu 6 płytek metalowe w trzech poziomach: 3 płytki na samej górze, dwie na dole na środku i zaraz obok nich jedna po prawej)

A teraz pytania
1. Jeżeli chcę naładować baterie to czy potrzebna jest mi kamera? Czy jest to tak jak w przypadku komórek (bateria w komórce i podłącza się zasilacz/ładowarkę)
2. Czy jeżeli będę miał naładowaną baterię, ale nie będę miał ładowarki to będę mógł nagrywać?
3. Czy mogę naładować baterię bez pomocy kamery? Lub czy są takie ładowarki których nie podłącza się do kamery, aby naładować baterie?
[/img]

sobota, 10 maja 2003, 19:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

1)Szczeże mówiąc nie wiem , powinna być chyba ładowarka , chociaż kiedyś miałem w rękach jakiegoś Canona Hi8 i do niego ładowało się baterie w ten sposób że wkładało się baterię do kamery , do kamery podłączało się zasilacz i tak się bateryjka ładowała.A może i była ładowarka, sam nie wiem , to już zalezy od producenta co sobie wymyśli aby zaoszczędzić na produkcie.
2)Oczywiście że tak , tyle że jak ta bateria po 30 minutach albo godzinie ci sie wyczerpie a nie będziesz miał ładowarki to niestety sobie dłużej nie pofilmujesz, no chyba że podłaczysz zasilacz do kamery i w ten sposób będziesz ją zasilał, no ale tak da się tylko zrobic jak masz gniazdko 220V pod ręką.W terenie niestety nie zawsze masz:)
3)No pewnie ,poszukaj na tych stronach które ci podałem.
Np http://www.foton.kalisz.pl/?strona=ofer ... kaz&grupa=ładowarki%20akumulatorów

sobota, 10 maja 2003, 21:14
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]