Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2019, 22:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 MiniDV a oświetlenie 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post MiniDV a oświetlenie
Witam wszystkich i pozdrawiam . naczytałem się tu całkiem sporo o oswietleniu , doświetleniu , lampach , halogenach i takich tam . przybyłem tu aby uzyskać pomoc w doborze okreslonego sprzętu nadającego się do kręcenia małą kamerką SONY DCR-PC9E ślubu i wesela - tak dla kumpla za darmo . tak czytam i liczę na kalkulatorze ze mój prezent w postaci filmu weselnego zaczyna kosztować już około 1000 zł . To nie na moją kieszeń . a może ktoś zna sposób , jak nie wydać fortuny i nakręcić kumplowi weselisko . Z góry dziękuje za pomoc . Amator Mariusz

sobota, 10 maja 2003, 13:19
Stały bywalec
Stały bywalec

można wynająć firmę która weselicho nakręci za np 800zł i jesteś 200 do przodu, a i zaoszczędzisz sporo zdrowia.

pozdrawiam

środa, 3 marca 2004, 13:06
Bywalec
Bywalec

Przede wszystkim przydalaby sie lampa na kamere, bowiem zwlaszcze podczas slubu np. w kosciele trzeba doswietlic. Zalezy jeszcze czy podczas slubu/mszy bedzie jeszcze widno, czy nie. A co do samego wesela to zakup 2 halogenow ze statywami 500W powinno rozwiazac sprawe (koszt ok. 70zl/szt.). Ponadto zawsze mozna sprobowac pozyczyc oswietlenie od kogos. No i przede wszystkim wzystko zalezy od kamerujacego, bo sam sprzet i jakosc obrazu nie zastapi pomyslu na film i ciekawych ujec.

czwartek, 4 marca 2004, 14:23
Stały bywalec
Stały bywalec

Do filmowania wesel na kamerkę używam lampy SONY HVL 20DM (niestety jest droga na allegro kupiłem za 350 + 200 bateria, w sklepie sama lampa 600 zł.)
Dodatkowo mam 3 statywy własnej roboty ale wyglądające bardzo profesjonalnie na każdym po dwa halogeny po 300W. W praktikerze taki jeden halogen to koszt 25 zł+13zł żarnik ( w fotonie taka lampa 40+15 żarnik.). No i musiałem zmienić szyby w tych halogenach z przezroczystych na mleczne. Do tego dochodzą jeszcze kable i przedłużki. Taki zestaw zapewnia mi naprawdę bardzo dobry obraz. Kamerkę mam amatorską Sony dcr-trv17 podejrzewam, że potrzebuje tyle samo światła co twoja i taki zestaw w zupełności wystarcza. Przy używaniu tylko lampy na kamerze, no i oczywiście oryginalne oświetlenie sali w której filmujesz miałem miejscami ziarnisty obraz.
Jak widać nawet wykonanie włąsnoręcznie niektórych rzeczy i kupienie taniego sprzętu nie jest wcale tanie.
Oczywiście nie zajmuje się nagrywaniem profesjonalnie, to tylko hobby.

Może jakiś profesjonalista podpowie coś o takim zestawie, jakiego oni używają itp.
Pozdrawiam.

wtorek, 23 marca 2004, 20:12
Bywalec
Bywalec

wtorek, 4 września 2007, 19:47
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

można wynająć firmę która weselicho nakręci za np 800zł i jesteś 200 do przodu, a i zaoszczędzisz sporo zdrowia.

pozdrawiam
eheheh poprostu Owned! Popieram nie da sie tanio nakręcić tak zeby wyglądało drogo... Moze w końcu ludzie zrozumieją ze ten "kamerman" to nie kamera za 799zloty z avansu i za 12 godzin roboty od 800-3000 zlotych.
uhoman napisał(a):
Przede wszystkim przydalaby sie lampa na kamere, bowiem zwlaszcze podczas slubu np. w kosciele trzeba doswietlic. Zalezy jeszcze czy podczas slubu/mszy bedzie jeszcze widno, czy nie. A co do samego wesela to zakup 2 halogenow ze statywami 500W powinno rozwiazac sprawe (koszt ok. 70zl/szt.). Ponadto zawsze mozna sprobowac pozyczyc oswietlenie od kogos. No i przede wszystkim wzystko zalezy od kamerujacego, bo sam sprzet i jakosc obrazu nie zastapi pomyslu na film i ciekawych ujec.
odradzam halogeny, nawet ludzie z podstawowa wiedza na temat oswietlenia pieprza wesela takimi budowlanymi halogenami 500W co to za atmosfera wesela!!

Co do "kamerujacego" zgadzam sie w zupelnosci sam sprzet chodzby nie wiem jaki (wlasnie montuje z innej firmy takie wesele) nic nie da, chodzbys mial xdcama, czy jakakolwiek inna armate, bez warsztatu i odrobiny wiedzy mozna spieprzyc wszystko

wtorek, 4 września 2007, 21:07
Bywalec
Bywalec

odradzam halogeny, nawet ludzie z podstawowa wiedza na temat oswietlenia pieprza wesela takimi budowlanymi halogenami 500W co to za atmosfera wesela!!

w takim razie jak nagrać by nie było "mrówek" na obrazie, jak inaczej doświetlić jak nie halogenami?

wtorek, 4 września 2007, 21:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

użyć kamery z możliwie największym przetwornikiem... ew. zastosować niedużą lampe na kamere

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

wtorek, 4 września 2007, 21:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

...i... Mieć powykrzywiane twarze weselników, którym lampa "wali po oczach" prosto od kamery... pewnie będą się uśmiechać... aż miło.
Atmosfera na weselu jest zależna od wszystkiego co na wesele się składa... oświetlenie (rozsądne!) atmosfery nie zepsuje! Jeśli tylko ta atmosfera była.

I jeszcze coś co mnie (nie wiem czemu) irytuje: Widelcem się nie "widelcuje", łopatą nie "łopatuje"... kamerą się nie "kameruje" (tfu!). Można nią wiele zrobić ale "kamerować"... no chyba nie.

wtorek, 4 września 2007, 22:33
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Kfilms napisał(a):

w takim razie jak nagrać by nie było "mrówek" na obrazie, jak inaczej doświetlić jak nie halogenami?
kupic, wynająć, pożyczyć itd odpowiednie narzędzie pracy... ot co. Halogeny to nie jedyne oswietlenie na swiecie. Same szybki "poscierane" juz duzo wiecej daja, odpowiednia kamera, dobrze dobrana lampa na kamerze ugoda z obsluga lokalu i para młodą zeby dali szanse oswielteniu na sali i sie da. Wiem wiem to mialbyc prezent no ale nie czarujmy sie nie osiagnie czegos nie majac do tego przynajmniej minimum jakis srodkow.

wtorek, 4 września 2007, 22:59
Stały bywalec
Stały bywalec

Wow ale ktoś stary temat odświeżył. Minęło kilka lat. Dużo się pozmieniało. Obecnie mam znienawidzoną przez niektórych idiotkamere vx2100 i odkąd ją zakupiłem halogeny przestały być mi potrzebne. Obecnie w większości sal weselnych jest wystarczające oświetlenie i nie trzeba stawiać dodatkowego. No zdarzają sie ale rzadko. Ja musiałem tylko dwa razy wspomóc sie halogenamki, ale tylko na salach nie przystosowanych do tego typu imprez takich jak np remizy strażackie. Dodatkowo mam na kamerze tak jak miałem lampke sony i używam tylko jednego żarnika na niej 10W. Do tej kamery 10W jest wystarczające, nawet gdy pogasną światła na tort wszystko jest bardzo dobrze widać i to nie dając dużego podbicia. Acha i zawsze sobie sprawdzam gdzie zapala się oświetlenie na sali i jak ktoś pogaśi, zapalam sobie sam. Pozdrawiam, Grzesiek.

środa, 5 września 2007, 08:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Także sporadycznie zabieram statywy ze sobą, wyjątek stanowią ciemne remizy z mdłym światłem, ale wtedy zabieram ze sobą VXa z żarnikiem 10W.

Pozostałe imprezy (w salach przystosowanych) kręcę Z1 bo jest o wiele wygodniejsza :)
W kościele jeszcze nigdy nie użyłem na niej (podobniejak w VX) światełka.

środa, 5 września 2007, 09:49
Stały bywalec
Stały bywalec

Kiedys kumpela filmowala wesele swojej kolezance (tez typowo amatorsko, pierwszyy raz kamera w rece - tylko chwile cwiczyla przed samym slubem, a ode mnie dostala kilka wskazowek co filmowac i jak sie zachowywac) przestarzala kamera digital8. Nie miala zadnego oswietlenia. Jej film montowalam ja - oj co to byl za ból!!! wiecej wycinalam niz dawalam do filmu, ale efekt byl niezly - półtorej godzinki zmotowanego filmu z teledyskami i zdjeciami. nie bylo to to samo co z jakiejs firmy, ale prezent idealny, tym bardziej, ze tej pary mlodej nie bylo stac na kamerzysty. Młodzi byli niezwykle ucieszeni.
Aha, no i oczywiscie nie filmowala caaalego wesela, bo byla tez gosciem. Raz kamere wzial wujek, raz ciotka. Nie powiem, ze nie chwycilam sie za glowe, bo i miejscami nieostre i przedewszystkim niestabilne, ale jak juz wspominalam, koncowy efekt byl dobry a mlodzi zadowoleni z prezentu.
Takiego filmu nie zrobilby zaden profesjonalista. Mial on swoj urok

Wiec niekoniecznie musisz inwestowac w dodatkowe oswietlenie, ale jak koniecznie chcesz to lampka na kamere zeby ja wykorzystac do jakis waznych sytuacji - tort, podziekowanie rodzicom, ostatni taniec i takie tam (no i w zaleznosci jak bedzie zasilana to akumulator)

środa, 5 września 2007, 15:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wszystkie kamerki amatorskie jednoprzetwornikowe w warunkach kościelno-weselnych bez dodatkowego oświetlenia (nakamerowego) - dają wyjątkowo brzydki obrazek. Obraz jest praktycznie szary i ponury.

Tak więc, aby prezent był miły i sympatyczny musi takze cieszyć oko :wink:
Warto zaopatrzyć się w lampkę i jakieś źródło energii

środa, 5 września 2007, 15:40
Stały bywalec
Stały bywalec

dla nas jest to owszem brzydki obraz, bo mamy porownanie z kamerami 3ccd, ale przyznam sie szczerze, ze kiedys pracowalam dla firmy, ktora dawala mi kamere jednoprzetwornikowa i nigdy kosciola nie doswietlalam - i byl w miare (oczywiscie bez porownania z profesjonalnym sprzetem) a na sali mialam halogeny na statywach (a obraz po zmroku byl gorszy jak w kosciele).

No coz, wiadomo ze im wiecej swiatla tym obraz z kamery 1-przetwornikowej bedzie lepszy, ale niekoniecznie musi byc paskudny bez doswietlenia. Zalezy od sali. A jak juz mowilam mozna wazniejsze momenty wesela doswietlic lampka na kamerze.

środa, 5 września 2007, 15:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona