Teraz jest niedziela, 21 kwietnia 2019, 04:41

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Steadycam 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Steadycam
Witam temat już kiedyś był poruszany,jak zrobić samemu ramię,nawet Ktoś podawał rysunki,wymiary,na funkcji <szukaj>nie można polegać więc zwracam się do Was,a może nawet już ktoś coś w tym temacie działa,proszę o wszelkie sugestie.pozdrawiam.Matek.

środa, 24 października 2007, 19:11
Bywalec
Bywalec

środa, 24 października 2007, 20:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
http://www.allegro.pl/item258357784_sta ... isow_.html

polecam, sam używam

środa, 24 października 2007, 20:53
Moderator
Moderator

Miałem kiedyś dziesiątki ciekawych stron na ten temat, niestety wszystkie wymarły.
Zobacz tu: http://www.floatcam.pl/p_products.htm
P.G.

czwartek, 25 października 2007, 00:23
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Dziękuję za odzew,chciał bym jeszcze pociągnąc ten wątek,a mianowicie chodzi o kamizelke (tu jest raczej sprawa prosta) jak i o konstrukcje ramienia sprężynującego(mam pewien pomysł ale jest on na razie w sferze projektowania)większość to profile aluminiowe z założenia ma to być konstrukcja lekka,sprężyny też chcę zastąpić czymś innym-zobaczymy.kiedyś był post na temat budowy takiego ramienia,jeśli są na forum twórcy tej konstrukcji,ew ktoś coś pamięta.proszę pisać.pozdrawiam.Matek

piątek, 26 października 2007, 17:37
Stały bywalec
Stały bywalec

Witam ... nie jestem pewien ale zagadaj do uzytkownika ''Romcio'' a najlepiej to niech on sie tu udzieli - wiem ze robil konstrukcje wlasna tylko teraz nie pamietam czy glowice do kranu czy steady , ale wydaje mi sie ze to drugie .. swita mi ze udzielal sie wlasnie w tym watku ktory byl ;)
pozdrawiam

piątek, 26 października 2007, 19:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://klub.chip.pl/sk.bkp/

a to ten wątek
http://www.forumwideo.pl/viewtopic.php?t=20225

Na razie nie miałem czasu dopieszczać swego sprzętu. Przez kilak ostatnich miesięcy zajmowałem się zdecydowanie innymi rzeczami (zarabiałem na chleb)

P.S.
I dla przypomnienia stronka z kranem:
http://www.forumwideo.pl/viewtopic.php?t=19330
Być może będę miał trochę czasu pod koniec roku - spróbuję powalczyć z elektrycznym sterowaniem głowicy.

sobota, 27 października 2007, 00:28
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Ooooo oto mi właśnie chodziło.Wielkie dzięki Thomson i Romcio.no terasz to będzie znacznie łatwiej.pozdrawiam.Matek.

wtorek, 30 października 2007, 15:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

glassmen napisał(a):
a mianowicie chodzi o kamizelke (tu jest raczej sprawa prosta)

... chciałbym Cię troszkę wyprowadzić z błedu, bo też tak myślałem na początku. Okazało się, że to jeden z trudniejszych elementów steadycamu. Po kiepskim wykonaniu i niedopasowaniu do operatora poprostu zamordujesz się przy ujęciach, w najgorszym przypadku większość będzie do wyrzucenia. Ewentualnie nie wytrzymasz w niej dłużej niż 10-15 minut. Oczywiście niechciał bym Cię zniechęcać, ale musisz się do niej przyłożyć. Ja do swojej kamizelki same szelki projektowałem około 8 godzin na kartonach, zszywkach i... taśmie klejącej. Po uszyciu okazało się że dalej trzeba poprawiać (kolejne kilka godzin). Do tego dochodzi "oblachowanie", zamocowanie, itp. Obecnie wytrzymuje w steadycamie z pełnym obciążeniem ponad 3 godziny... i nic mi nie jest :P Podsumowując, to co zostawiłem sobie na koniec z myślą, że najprostsze zajęło mi najwięcej czasu w wykonaniu. Pozdrawiam i życze udanych efektów.

wtorek, 30 października 2007, 20:49
Moderator
Moderator

Swego czasu firma DynaPel wypuściła świetny maleńki programik, spełniający funkcję korektora wstrząsów obrazu video o nazwie SteadyHand DV, działało to o tyle ciekawie, że korekcie poddawać można było materiał już zapisany z drganiami, kołysaniem, brakiem stabilizacji.
Narzędzie to pojawiło się nawet jako plug-in dla wielu programów edycyjnych.
Jako, że pomysł był bardzo dobry, efekt korekty był rewelacyjny firma postanowiła zamienić programik, na urządzenie hardwarowe, fizyczny stacjonarny modół wykorzystywany dzisiaj w telewizjach, świetnie niwelujący drgania przy filmowaniu "z ręki", a urządzonko to nazwano SteadyEye.
Tak więc ze stabilnej ręki, zrobiono stabilne oko, a zarówno samodzielny programik, jak i plug-in umarł pożarty przez chcącą dorobić się firmę DynaPel. "Zabili własne dziecko".
Udało mi się w porę zdobyć właśnie ten malutki programik, który działa o tyle dobrze, że nie zmienia on formatu pliku video, więc wystarczy zapuścić zgrany materiał wychodząc z domu, a po powrocie mamy pięknie płynące sekwencje filmowe, rozpoznawane bez renderingu przy edycji, a mało tego w stopień stabilizacji możemy poniekąd ingerować, co daje jeszcze więcej możliwości.
Polecam lekturę u samego producenta

środa, 31 października 2007, 20:15
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post stedycam
Super programik
zainstalowałem demo jest O.K.
podaj gdzie można to kupić.

czwartek, 1 listopada 2007, 12:13
Moderator
Moderator

czwartek, 1 listopada 2007, 17:14
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

czwartek, 1 listopada 2007, 20:04
Nowy
Nowy

Z tego co widze to programiku już nigdzie nie kupisz, pozostaje (niestety) szukać tylko w inny sposób... jest na pewno !

czwartek, 1 listopada 2007, 20:26
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: stedycam
gnatek napisał(a):
Super programik
zainstalowałem demo jest O.K.
podaj gdzie można to kupić.

Z całym szacunkiem dla kolegi ale ten programik to to samo co kamera z cyfrową stabilizacją czyli denko. Może dla zastosowań czysto amatorskich. Programik robi cyfrowy zoom obrazu (powiększa klatkę) i przemieszcza go (obraz) w zależności od potrząsania kamerą. Jak mówią z g... bata nie ukręcisz. Chodzi mi po głowie http://www.floatcam.pl/p_FC7.htm na ostatnich targach trochę go testowałem - wypadł spoko, ale cenę za to urządzenie mają "sufitową". O negocjacjach cenowych nie ma mowy.
Może któryś z kolegów zakupił już to "ustrojstwo" i może podzielić się wrażeniami.
Sam nie zrobię - brak czasu. Miałem na sobie już jedną samoróbkę i wymiękałem po 5 minutach ze względu na wagę.
Pozdro
ZAWAŁ

wtorek, 6 listopada 2007, 13:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona