Teraz jest niedziela, 21 kwietnia 2019, 06:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Drukarka Canon czy HP 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Drukarka Canon czy HP
Witam
Mam zamiar kupić drukareczkę do nadruków bezposrednio na płytach DVD.
Interesuje mnie: Canon Pixma Ip4300 i HP PhotoSmart D5160, obie w prawie identycznej cenie ok 300 zł. czy może ktoś posiada któryś z w/w modeli?
i jak sie spisuje? kóra ma lepszą jakość druku, jest ekonomiczna tzn tańsza w ekspolatacji (nie planuje drukować na zamiennikach bo ponoć klorki słabe) której program do wykonania projektu nadruku ma więcej możliwości...itd
Prosiłbym o opinie w/w drukarek i radę ktorą wybrać :) bo nie mam możliwości przetestowania..

ps. może temat był poruszany na forum ale wyszukiwarka coś nie działa...

czwartek, 25 października 2007, 14:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W tym roku kupiłem IP4300 i muszę powiedzieć że jestem niesamowicie zadowolony. Jakość wydruków niesamowita. Drukarka spisuje się rewelacyjnie. Wydrukowałem przeszło 200 płyt i ponad 50 zdjęć na papierze Foto i jestem właśnie na etapie kupowania nowego kompletu tuszy (czy to dużo czy mało oceń sam).
Do zalet niewątpliwie należy rozbicie tuszy na pojedyncze kolory (wymieniasz tylko ten który sie skończył a nie wszystkie na raz).
Wbudowany automatyczny dupleks - też świetnie działa (ostatnio sprawdzałem)
Dwa podajniki papieru - nie ma problemu z wydrukiem na papierze o gramaturze nawet 270 g/m2
Szybkość druku i jego jakość. Zdjęcie wydrukowane już przy standardowej jakości wygląda naprawdę imponująco.
Co do konkurencji nie wypowiem się bo nie miałem kontaktu.
Koszt kompletu oryginalnych tuszy to ok 200-230 zł

czwartek, 25 października 2007, 15:16
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

sprwdz sobe jeszcze cos ze stajni EPSONA...

czwartek, 25 października 2007, 15:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

także mam to cudeńko.

Jest super zaje___sta. To jest naprawdę dobra inwestycja. Komplet tuszy (wszystkich razem jest ich chyba z 6) to koszt coś ok 200zł.
Przepięknie drukuje płyty.

Polecam

czwartek, 25 października 2007, 15:19
Bywalec
Bywalec

Ja kupiłem kilka miesięcy temu drukarkę HP PhotoSmart D5160 i powiem szczerze, że żałuje tego. Jakość wydruku w porównaniu do canona jest widoczna i to bardzo (jest bardzo słaba). Teraz zastanawiam się właśnie nad Canonem. Tak więc HP nie polecam.

czwartek, 25 października 2007, 15:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Równiez jak przedmówcy, polecam Canona. Wprawdzie mam IP4200 ale 4300 to chyba to samo. Super kolory i niezła ostrość szczególnie na płytkach verbatim photo glossy (to te z połyskiem).

Pozdrawiam
Maciej

czwartek, 25 października 2007, 16:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam, posiadam IP3000 (mam ją sporo czasu) wydrukowała kilka tysięcy płyt i jest bardzo ok. stosuję zamienniki po 6,- za szt.
Polecam canona

Pozdrawiam

czwartek, 25 października 2007, 17:19
Stały bywalec
Stały bywalec

Ja też jadę na Canon Pixma IP4200 - 110% zadowolenia.
Do tego komplecik zamienników b. dobrej jakości (ActiveJet)
kosztuje ok. 40 PLN - nic tylko drukować...

czwartek, 25 października 2007, 17:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mówią, że jajlepiej się drukują TDK, podobno lepiej od Verbatima, dużo "żywsze" kolory :?:
Ma ktoś jakieś doświadczenia z TDK?

czwartek, 25 października 2007, 17:39
Stały bywalec
Stały bywalec

Dziki za odpowiedzi, które same mówią co kupić :)
Pozdrawiam gorąco bo na dworze zimno :o

czwartek, 25 października 2007, 20:25
Bywalec
Bywalec

Używam drukarki Canon Pixma 4200 od dłuższego czasu i z czystym sumieniem mogę polecić. Kolega ma 4300 i jest to praktycznie ta sama drukarka, tylko w innej obudowie. Moim zdaniem wygląda troszkę jak trumna ;) . Efekty z obu drukarek, zarówno płyty jaki i foto są super. Na początku trochę sceptycznie nastawiony byłem do zamienników tuszów, ale po zastosowaniu (ActiveJet) okazało się ,że wszystko jest OK. :) Nie będę ukrywał, że dużą rolę zagrał tu czynnik cenowy ok. 45 zł za kpl.
Jeśli chodzi o rodzaj używanych płyt, to głównie używam TDK "full face". Wprawdzie jest ich kilka odmian, ale generalnie wydruk na nich jest bardzo dobry. Na verbatimach też drukowałem z bardzo dobrym efektem. Radziłbym uważać na płyty "noname" , ponieważ jakość wydruku na niektórych jest bardzo kiepska.

Pozdrowienia,
Filmaker

czwartek, 25 października 2007, 20:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no to skoro tak o tej drukarce piszecie , to zapytam czy według Was jest zauważalna różnica w nadruku oryginałem a zamiennikami? Komplet oryginalnych tuszy to około 200 zł zaś zamienników 1/4 tej ceny więc jest nad czym sie zastanowić jeśli chodzi o kwestie ekonomiczną.

czwartek, 25 października 2007, 20:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mówią, że jajlepiej się drukują TDK, podobno lepiej od Verbatima, dużo "żywsze" kolory :?:
Ma ktoś jakieś doświadczenia z TDK?

może i żywsze tylko dla mnie tdk odpadają ze względu na to że fatalnie przyjmują lakier w spray-u (robią się takie jakby oczka w rosole na płycie)a na verbatimach tych bez logo w środku fantazja

czwartek, 25 października 2007, 21:00
Stały bywalec
Stały bywalec

Osobiście polecam nośniki produkowane przez RITEK. Tworzą oni nośniki firmowane później przez m.in. TDK i Verbatim.
Kupuję szpindle po 50 i 100 sztuk i jeszcze ani jedna nie zawiodła.

czwartek, 25 października 2007, 21:40
Stały bywalec
Stały bywalec

Kiedyś miałem Epsona - stare dzieje, potem Canona, teraz HP. Do nadruków i zdjęć polecam Canona, świetne kolory i jakość, praca z papierem o dużej gramaturze i niestandardowymi wymiarami, dobrze wspominam też Epsona, natomiast HP słaba, źle dopracowane sterowanie zaawansowanymi funkcjami słaba rozdzielczość, używam do wydruków biznesowych bo wychodzą tanio. Ostrzegam !!! mojego Canona wykończyłem tuszami zastępczymi-padła głowica, a nowa droższa od obecnych drukarek Canona.

czwartek, 25 października 2007, 22:16
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona