Teraz jest niedziela, 21 kwietnia 2019, 18:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Dziwna sprawa - za krotkie tasiemki SONY DVM-60EXCELLENCE ? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Dziwna sprawa - za krotkie tasiemki SONY DVM-60EXCELLENCE ?
Hej,

Ciekawy jestem czy sie z tym spotkaliscie. Wczoraj zakupilem dwie takie kasetki w MM na Ostrobramskiej. Po wlozeniu do kamerki (NV-GS280) jak zawsze postanowilem przewinac kasetke do konca i potem do poczatku. Ku mojemu zdzwieniu pierwsza kasetka zatrzymala sie z informacja na LCD, ze wolnej tasmy zostalo jeszcze ok. 2m. Uzywam tych kasetek prawie 2 lata i przy przewijaniu zawsze kaseta byla przewinieta do konca (na LCD informacja, ze 0m wolnego do nagrania). Pomyslalem, ze kasetka zwalona (tym bardziej, ze po probnym nagraniu jakies dziwne mroczki lataly co chwila przy odtwarzaniu). Dlatego wlozylem druga kasetka, ale sytuacja taka sama, z tym, ze kasetka zatrzymala sie z informacja, ze zostaly 4m wolnego miejsca. Jak sie zatrzymala to jeszcze raz nacisnalem przycisk przewijania, troszke przewinal i jakis blad wyskoczyl w stylu aby wlaczyc przycisk resetu kamerki czy cos.

Wylaczylem kamerke, prawde mowiac myslalem juz, ze cos z kamerka jest nie tak. Ale rozpieczetowalem jeszcze trzecia kasete, ktora zakupilem z 6 miesiecy temu (tez DVM60 Excellence). Wlozylem i tutaj udalo mi sie przewinac kasete do samego konca (0m wolnego miejsca), potem do poczatku. Nagrywa bez problemow i wszystko jest OK.

Czy to mozliwe, ze kupilem dwie zwalone kasety ? Spotkaliscie sie z czyms takim ? Moze to objawy psujacej sie kamery ?

Dajcie znac co o tym sadzicie, w ciagu dwoch tygodni spodziewam sie corki i nie chcialbym, zeby podczas tak waznego momentu kamerka odmowila posluszenstwa :)

wtorek, 4 grudnia 2007, 14:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jakiego sprzętu używasz? tzn. jaka kamera?

środa, 5 grudnia 2007, 12:36
Nowy
Nowy

środa, 5 grudnia 2007, 14:46
Stały bywalec
Stały bywalec

Zdarzyło mi się kilka razy, że pod koniec taśmy (jakieś 5 min) zaczęły pojawiać się zakłócenia dźwięku i obrazu. Myślałem o uszkodzeniu kamery ale na innych taśmach tego nie było. Powodem były wadliwe rolki, na których nawinięta jest taśma. Powyginany plastik odcisnął "znaki" na taśmie i to powodowało błędy. Innym razem też nie mogłem przewinąć taśmy do końca bo "coś" ją blokowało. Wystarczyło odkręcić obudowę taśmy i ponownie złożyć. Ale uwaga - mechanizm taśmy jest bardzo delikatny, robota raczej dla "zegarmistrza". Proponuję zatem poluzować lekko śrubki (nie wykręcać !!!) i sprawdzić co się dzieje. Jeśli nic to zawsze można reklamować. W końcu mamy wolny(?) rynek konsumenta. A jakie taśmy wybrać? Na to nie ma reguły. Ilu użytkowników tyle opinii. Po prostu trzeba trafić.

Pozdrawiam :)

czwartek, 6 grudnia 2007, 13:25
Nowy
Nowy

Wymienili mi kasetki w MM na nowe :) Wlozylem i wszystko ok.

poniedziałek, 10 grudnia 2007, 22:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]