Teraz jest piątek, 26 kwietnia 2019, 04:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Canon iP4500 i wydruk okładki DVD 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Canon iP4500 i wydruk okładki DVD
Witam.
Mam możliwość korzystania z drukarki Canon iP4500 (nie jest to moja drukarka) i chciałem do swoich filmików wydrukować okładkę na DVD i dla kogoś też(pudełko DVD plastikowe z folią) zakupiłem papier do drukowania owych wkładek DVD- papier foto wielkości 273x183 mm o gramaturze 200 g/m2 i rozdzielczości 9600 dpi
jest to wysokojakościowy jedwabisto - połyskowy papier foto na którym nie rozmazuje się atrament po wydrukowaniu
i nijak nie potrafię zrobić wydruku na wymiar.Zawsze jest jakieś przesunięcie.Chociaż w photoshopie zrobiłem idealny dokument o tych wymiarach co papier 273x183mm i 300dpi zaznaczyłem środek do napisu po złożeniu okładki.A wydruk zawsze w innym miejscu.I z tylnej tacy jak i z przedniej.Tylko jak na zwykłej kartce A4 wydrukuje i wytnę nożyczkami to jest dobrze.Już mi się cierpliwość powoli kończy.
A nie mam tej drukarki w domu i też nie mogę wiecznie kombinować.
Jeśli ktoś zna jakiś sposób na to
to będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam

piątek, 18 stycznia 2008, 11:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

piątek, 18 stycznia 2008, 12:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dokładnie. Kup papier foto A4 wydrukuj i wytnij. Wystarczy tani papier foto (na allegro ok 12-15 zł za 20 arkuszy).

piątek, 18 stycznia 2008, 12:25
Stały bywalec
Stały bywalec

Tak właśnie zastanawiam się nad papierem A4 foto i wycinaniu
myślałem, że może już na tym co kupiłem gotowym do okładek DVD da rade to jakoś wydrukować żeby było dobrze.No nic trzeba będzie jednak tak zrobić.
Jeśli ktoś może drukował na wyciętym już papierze do okładki DVD i było Ok to będę wdzięczny z instrukcje
pozdrawiam

piątek, 18 stycznia 2008, 15:45
Nowy
Nowy

W opcjach drukarki zaznaczyłeś format papieru na jakim drukujesz?W jakim programie robisz wydruk?Canon Pixma ma w swoim oprogramowaniu zakładkę do druku okładek...wychodzą idealnie.Jak masz już przycięty papier na wymiar,sprawdź w opcjach drukarki czy nie ma zaznaczonych marginesów,wybierz format papieru niestandartowy i określ wymiary.W sofcie do druku okładek można na podglądzie idealnie ułożyć obraz na papierze.Powodzenia...

piątek, 18 stycznia 2008, 23:01
Stały bywalec
Stały bywalec

mam te drukarke i tak robie,poprostu wycinam biale brzegi a przesuniec to niemam uzywam tych drukarek od 4 lat

sobota, 19 stycznia 2008, 13:41
Stały bywalec
Stały bywalec

Testowałem na różnych ustawieniach drukarki i na tym paperze 183mm x 273mm nie da się zrobić druku idealnego. Wybierałem ustawienia niestandardowe podając wymiary okładki(183mm x 273mm) i nie wychodzi.Sprawdzałem przeróżne kombinacje( bez marginesów też) i nic.Te wszystkie formaty co są w spisie drukarki działają dobrze i bez marginesów fotki 10 x 15 itd ale ten wymiar niestety nie.Może ten format nie jest jakoś kompatybilny z drukarka?
NA formacie A4 prosto z Photoshopa wszystko gra, idealnie co do milimetra.Tylko trzeba wycinać, a na tym 183mm x 273mm porażka.
Na drukarce HP facet ma to samo.
Jednak pozostanę przy A4 i wycinaniu.

poniedziałek, 21 stycznia 2008, 13:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wydrukuj na zwykłej kartce A4 zarys okladki, potem do tej kartki przyklej tasmą klejacą te swoje wymiarowe okładki i wydrukuj to co chcesz. Powinno się wszystko spasować :)

poniedziałek, 21 stycznia 2008, 22:35
Stały bywalec
Stały bywalec

Tylko jak mi pisali wcześniej, że nie wiem i nie znam się " itd aby wydrukować tą okładkę DVD tzn, że nikt nie miał racji. Niech sam spróbuje na tych wymiarach druknąć to się zdziwi.
NIE DA RADY cokolwiek w opcjach macie
A nie będę się bawił w przyklejanie kartki itd wole A4 i ciąć
I PRZESTROGA :
NIE KUPUJCIE NA ALLEGRO I WSZEDZIE OKLADEK DO DRUKU DVD 273X183 mm to lipa i do niczego się nie nadaje !!!

poniedziałek, 21 stycznia 2008, 23:29
Nowy
Nowy

Post Re: Canon iP4500 i wydruk okładki DVD
Pobierz programik UnderCover XP (freeware) wybierz DVD BOX dodaj obrazek, odznacz prawą stronę (bo program może łączyć dwie części obrazu) i DRUKUJ... - cała filozofia (u mnie działa...)

instrukcja z obrazkami
http://rapidshare.com/files/87310098/in ... p.zip.html

program:
http://rapidshare.com/files/87310543/un ... _.zip.html

(MÓJ WRZUT)

poniedziałek, 28 stycznia 2008, 17:53
Nowy
Nowy

Hmm a nie lepiej skoczyć do sklepu za rogiem i kupić płytę do zadruku? po co sie męczyć, żadne naklejki nie dadzą takiego efektu jak nadruk i do tego są zapewne droższe, że nie wspomnę o bezproblemowym centrowaniu i działaniu na dostarczonym programie z Canonen - CD Label Print
Pozdrawiam

Edit: Przepraszam, coś nie doczytałem :)post nie na temat

Ostatnio edytowano wtorek, 29 stycznia 2008, 22:12 przez Kyrre, łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 29 stycznia 2008, 10:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zeby dobrze wydrukować cokolwiek na domowej "plujce" musisz do drukarki dać papier A4. Nie ma takiej opcji że drukarka zadrukuje Ci jakis papier równo do brzegu. Zawsze bedzie jakieś przesunięcie choćby o milimetr i wyjdzie lipa choćbyś idealnie ustawił obszar zadruku. Nawet w profesjonalnych drukarniach jak drukują to projekt przygotowuje sie z wymiarami brutto i zaznacza tzw. spady na obcięcie.
Ja w domu okładki robię na drukarce Canon IP4200 na papierze Foto A4. Projekt robie w Corelu lub Illustratorze na środku kartki i przed wydrukiem zaznaczam linie cięcia i po wydrukowaniu po prostu tne to gilotyną. Tak rób bo tak sie to robi i gwarantuję, że nie bedziesz miał żadnych problemów. Wszystkie te reklamowane paiery "na wymiar" sobie odpuść.

Pozdrawiam
Maciej

wtorek, 29 stycznia 2008, 11:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ewentualnie przygotuj sobie taki projekt wyglądu okładki, który ukryje niedoskonałości tzn nie będzie widać że wydruk nie sięga do samej krawędzi, no ale to tylko podpowiedź co zrobić z papierem który już kupiłeś. Na przyszłość zdecydowanie A4 i docinanie na wymiar (w takim przypadku też nie rób projektu "na ostro" - trzeba zachować przytoczone już tu spady po ok 2-3 mm).

wtorek, 29 stycznia 2008, 15:02
Stały bywalec
Stały bywalec

Wygląda na to, że papier A4 będzie mi potrzebny, bo na A4 jest dobrze.
Jeszcze nie próbowałem tego programu co tuller mi poleca: UnderCover XP
do drukowania okładki DVD na wymiar.
Fajnie że można kupić taki papier tylko po co :) Raczej drukarka poprawnie drukuje w tych formatach co ma tzn 10x15 foto itd. a tego DVD na okładkę nie ma w wyborze.
Pozdrawiam

wtorek, 29 stycznia 2008, 20:51
Nowy
Nowy

Post Re: Canon iP4500 i wydruk okładki DVD
Do Canon iP4500 najlepsze jest dołączone oprogramowanie na CD

wtorek, 5 maja 2009, 18:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]