Teraz jest poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 14:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Ladowanie akumulatorów Li-ion 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Ladowanie akumulatorów Li-ion
Z intrukcji obsługi kamery (DS-27) wynika, że po zakończeniu ładowania w ładowarce gaśnie zielony LED i powinienem akumulator wyjąć z ładowarki. Dla akumulatorów 800 mAh (mam 2 szt. - Panasonic i GP) czas ładowania całkowicie rozładowanego powinien wynosić ok. 1 godz. Jednak dla obu czas do zgaśnięcia kontrolki wynosi ok. 35 min. Jak mam to interpretować? Czy kontrolka jest tylko sygnałem upływu czasu, czy proces ładowania odbywa się dalej? Dlaczego nie można zostawić ak. w ładowarce np. na noc? :(

poniedziałek, 13 maja 2002, 11:18
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Nie wiem jak to jest u ciebie, ale w mojej kamerze sony laduje baterie zostawiajac je na noc. Nie uzywam osobnej ladowarki bo jest ona wewnatrz mojej kamery.
Nie chce byz zlym doradca i lepiej sprawdz to u zrodla (producent), ale nie sadze zeby aktualnie sprzedawane kamery/ladowarki mogly "przeladowac" baterie.

poniedziałek, 29 lipca 2002, 17:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Mam Panasonika nv-ds30 i mam baterie oryginał i większą 2,8 Ah i faktycznie przy małej baterji lampka gaśnie przed upływem godziny ale jak włącze opcjonalną baterię - większą to ładuje ponad trzy godziny i dopiero wtedy gaśnie. Czyli wniosek prosty.

poniedziałek, 16 grudnia 2002, 01:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
W moim DS29 tez lampka gasnie po okolo 35 min

niedziela, 2 marca 2003, 00:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam Panasonika nv-ds30 i mam baterie oryginał i większą 2,8 Ah i faktycznie przy małej baterji lampka gaśnie przed upływem godziny ale jak włącze opcjonalną baterię - większą to ładuje ponad trzy godziny i dopiero wtedy gaśnie. Czyli wniosek prosty.

No włąśnie mniejsza pojemnośc baterii=szybszy czas ładowania, większa pojemnośc baterii=dłuższy czas ładowania, proste i logiczne.

czwartek, 6 marca 2003, 00:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]