Teraz jest piątek, 26 kwietnia 2019, 02:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Jakie kasetki polecacie ? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jakie kasetki polecacie ?
Witam.
Zakupiłem niedawno kamerkę Canon HV30 i zastanawiam się jakie kasetki do niej stosować.
Zastosowanie kamerki domowe, żadne pro czy zarobkowe. Nagrywam w HD w trybie LP. Taśmy tylko jednokrotnie nagrywane i odłożone na półkę.

Czytałem sporo opinii i jak zwykle bywa są skrajnie różne ;/
Osobiście zawsze używałem i ufałem marce BASF (teraz EMTEC) ale nie były to kasetki minidv tylko dyskietki.

Jak ktoś ma jakieś dobre rady i chciałby się nimi podzielić :)

Pozdrawiam Willy.

poniedziałek, 9 czerwca 2008, 22:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Jakie kasetki polecacie ?
willyvmm napisał(a):
Czytałem sporo opinii i jak zwykle bywa są skrajnie różne ;/
Osobiście zawsze używałem i ufałem marce BASF (teraz EMTEC) ale nie były to kasetki minidv tylko dyskietki.

Jak ktoś ma jakieś dobre rady i chciałby się nimi podzielić :)

Pozdrawiam Willy.

Witam!
Sam piszesz, że sporo czytałeś na TEN temat - mam nadzieję, że również na tym forum, a skoro tak to pytanie: czy wszyscy mamy jeszcze raz pisać co sądzimy o używaniu tych, a nie innych kaset?!
Czy jeszcze raz mam napisać, których kaset używam? I czy to będzie "bardziej ważne" niż to co napisałem (ja i inni wypowiadający się) w lutym?

Temat raz dobrze przerobiony - po co znowu drążyć sprawę po kilku miesiącach.

Za rok - gdy producenci wprowadzą nowe linie produktów - to co innego (choć teraz ważniejszym tematem są "dobre i tanie" karty SxS - i to jest temat).

Nie drążmy wciąż tych samych spraw.
Skorzystaj z raz już udzielonych wypowiedzi.
Za chwilę znowu ruszy tu "wojna" Soniakowców vs Panasonocowcy.

[a tak między nami - BASF/EMTEC również ma "dobrą prasę" za kasety miniDV - znam zadowolonych użytkowników. Można brać]

Pozdrawiam. :)

wtorek, 10 czerwca 2008, 00:15
Nowy
Nowy

Dzieki za kontruktywna odpowiedz.

Co do dyskusji na temat kasetek to wiekszosc tego co znalazlem i przeczytalem tyczyla sie kasetek profesjonalnych i ile razy mozna na nie nagrywac material itd. Albo tak jak napisales dyskusje w stylu wyzszosci swiat Bozego Narodzenia nad Wielkanoca.

Pozdrawiam Willy.

wtorek, 10 czerwca 2008, 09:25
Moderator
Moderator

Do HV10 - równiez amatorskie, rodzinne filmowanie - używam najtańszych kaset. Jakość obrazu jest przecież taka sama jak w tych drogich. W amatorskim nagrywaniu ewentualne wystąpienie dropów, jest co najwyżej denerwujące, a z resztą łatwo go uniknąć: Gdy nagrasz raz kasetę od poczętku do konca, nawet na czarno z zasłoniętym obiektywem, to będziesz widział czy dropy występują, czy nie. (Dodatkowa korzyść to ciągły timecode na taśmie kasetki). Gdy chcę uniknąć ryzyka dropów to tak robię, a szansa że pojawia się akurat przy drugim (właściwym) nagrywaniu jest już znikoma. Owszem przy kolejnych nagrywaniach dropy mogą być w tanich kasetkach, ale ponieważ kupuje tanie, to nie nagrywam na nich po raz trzeci czy czwarty, ale robię z nich archiwum. Specjalnie nie polecam marki. Kup ze trzy z danej partii towaru w sklepie. Wypróbuj. Jak zdadzą egzamin zrób zapas. Jak się skończą kup ze trzy... :wink: .

wtorek, 10 czerwca 2008, 11:03
Stały bywalec
Stały bywalec

Witam. Na allegro można kupić kart sxs za przyzwoitą cene. Ja kupiłem i i okazał się to udany zakup.

środa, 16 lipca 2008, 21:06
Bywalec
Bywalec

Tylko DVCAM (PDVM-40N), każda z 8 szt po 12 weselach to 0 błędów. Zawsze początek nagrywania po ok. 60 sek, a koniec zaraz po 60 min. Drogie, ale chyba warto bo nie robią niespodzianek.

poniedziałek, 15 września 2008, 23:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]