Teraz jest czwartek, 18 kwietnia 2019, 20:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Moja strona już aktywna... 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Moja strona już aktywna...
Witam.
W związku z licznymi mailami (po nieco długiej przerwie) podaję nowy adres mojej strony www.sylwekkuna.com

Na razie jest po staremu ale już się zmiany szykują poważne :-)
Pozdrawiam

KRAN 6m auto AIM

środa, 3 grudnia 2008, 23:10
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Moja strona już aktywna...
a czym ty tak się jarasz ?? jak mi był potrzebny to sobie kupiłem i nie oświadczam wszem i wobec że steadycama posiadam

czwartek, 4 grudnia 2008, 17:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

bartez napisał(a):
a czym ty tak się jarasz ?? jak mi był potrzebny to sobie kupiłem i nie oświadczam wszem i wobec że steadycama posiadam

A może by tak przeczytać to co jest napisane, a potem pisać bełkotki ?!

Kolega Sylwek nie "kupił sobie" tylko "zrobił sobie" i jest się w tej sytuacji czym pochwalić.

Czytać, a potem pisać... nie odwrotnie :)

czwartek, 4 grudnia 2008, 23:28
Moderator
Moderator

romanek11 napisał(a):
Czytać, a potem pisać... nie odwrotnie :)

Przegapić każdy może, ale faktycznie ze zgrozą obserwuję że czytanie nie jest "trendy". :lol:

piątek, 5 grudnia 2008, 09:57
Stały bywalec
Stały bywalec

tak się składa że wiem o tym że go zrobił

piątek, 5 grudnia 2008, 15:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

bartez, to ja może jeszcze raz napiszę dlaczego...
SylwekK napisał(a):
W związku z licznymi mailami...

Jak byś miał codziennie wysyłać filmy i fotki na każdego maila który do Ciebie przyjdzie w tej sprawie to też byś to w końcu upublicznił.
Pod starym adresem miałem kiedyś stronę, ale ją wyłączyli na dość długo, bo jakieś zmiany robili, więc postawiłem na nowo gdzie indziej.
Czy mam Ci to jeszcze jakoś bardziej szczegółowo wyjaśnić czy to już wystarczy...?

KRAN 6m auto AIM

sobota, 6 grudnia 2008, 09:50
Stały bywalec
Stały bywalec

A ja powiem tak....

Może przeoczyłem czytając a może nie ale Pan Sylwek napisał w tytule strony: "Jak zrobiłem steadycama". NA stronie o tym nic nie ma :/.

Po drugie czytając forum natrafiłem na kolejną wypowiedź P. Sylwka dot. kamerowania od dołu z wykorzystaniem pomysłu na jaki wpadł dzięki temu, że ma małe dziecko. Na pytanie forumowiczów w jaki sposób zrobił to super urządzenie za kilka złotych odpowiedział, że trzeba sobie pomyśleć a najlepiej zrobić dziecko i dojść samemu.

A teraz meritum :).
Panie Sylwku wg. mnie forum jest po to żeby dzielić się między sobą pożytecznymi informacjami - zwyczajnie sobie pomagać. Więc jak się Pan już chwali, że zrobił świetnego steady, albo ma Pan super pomysł jak kamerować bez drgań ujęcia od dołu za kilka złotych to FORUM JEST PO TO ŻEBY SIĘ TYM PODZIELIĆ. A jak Pan nie chce swoich cennych pomysłów przedstawiać innym to proszę sobie dać spokój z postami, które spłaszczając, ograniczają się do MAM ALE NIE DAM bo są bezwartościowe dla innych.

Jeśli gdzieś się Pan podzielił swoją wiedzą odnośnie powyższego a ja nie doczytałem to przepraszam a jeśli nie.... to tekst jest do PAna.

Pozdrawiam!

sobota, 6 grudnia 2008, 14:19
Moderator
Moderator

Kolego arelemm absolutnie nie masz racji...
- po pierwsze, skoro tak dokładnie czytasz forum, pewnie napotkałeś na wyśmiewany często wyraz "kamerowanie", więc rozpoczynając tutaj swoją gościnę od zrugania szanowanego tu kolegi SylwekK, warto było by nie popełniać takich gaf pisowni;
- drugie, proponuję zakup steadycama w dowolnej wersji i darmowe opublikowanie jego konstrukcji na forum, byśmy wszyscy mogli sobie zrobić taki sam za darmochę, przecież wystarczy, że Ty jeden zapłacisz;
- trzecie, faktycznie forum jest od tego, by pomagać, ale trzeba dobrze zrozumieć pojęcie pomocy, bo w/g mnie jest to podpowiedź w skrajnych przypadkach rozwiązująca problem z jakimś się ktoś dokuczliwie boryka, a opis jak zrobić steady pozwalający na filmowanie od dołu do takiej pomocy z pewnością nie należy.

sobota, 6 grudnia 2008, 21:18
Stały bywalec
Stały bywalec

a ja właśnie się z tym nie zgodzę , skoro ktoś upublicznia w ten sposób swój steady to też bym się spodziewał czegoś więcej niż fotek . wszyscy wiedzą jak steadycam wygląda . sylwka ma poważną wadę konstrukcyjną a mianowicie punkt podparcia z przodu .
udało mu się skonstruować coś fajnego , ok . nie należy popadać jednak w zachwyt ponieważ nawet mając dokładne plany steady nie będzie tani w budowie a co za tym idzie przegra z modelami fabrycznymi

ja mam rower downhilowy własnej konstrukcji , stadycam przy nim nie jest nawet nędzną namiastką . i co też mam się nim chwalić ? i wklejać fotki podpisane "jak go zrobiłem " ?

niedziela, 7 grudnia 2008, 00:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Szanowny kolego MDA.!
Może Cie to zaskoczy, a może nie, ale Twoje usilne zmagania w celu wyplenienia "kamerowania" z - było nie było - potocznego języka forum, również bawią. Jednak wymachiwanie legitymacją weterana, które przy byle okazji ma miejsce w Twoim przypadku ma tę wadę, że nie wszędzie, a nawet nie zawsze jest honorowane (mimo zasług:)

A zmieniając temat, kolega SylwekK prezentuje się znakomicie zarówno na filmach jak i zdjęciach, ale steady wychodzi lepiej na filmach:)

niedziela, 7 grudnia 2008, 02:12
Moderator
Moderator

@bartez, tak, pochwal się. najlepiej na forach tematycznych. daj linka jak to zrobisz. zobaczymy, skomentujemy, skomentują to inni konstruktorzy... zawsze to jakiś temat na nudne zimowe wieczory. trzymam cię za słowo. :lol:

@grabos, gdzie ty widziałeś wymachiwanie legitymacją weterana? bo jeśli w ilości postów i napisie "moderator" to radziłbym się zastanowić nad sobą.
czasem weteranem się po prostu jest.

@areleem, forum nie jest PO TO ŻEBY SIĘ TYM PODZIELIĆ. forum jest po to aby wymieniać ze sobą poglądy, przedstawiać swoje stanowisko, dyskutować. forum jest formą niezobowiązującą.

niedziela, 7 grudnia 2008, 11:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

bartez napisał(a):
...ma poważną wadę konstrukcyjną a mianowicie punkt podparcia z przodu...

A to ciekawe :D , bo czuję się z nim naprawdę komfortowo podczas pracy i myślę, że filmy demo też oddają to właściwie. Napisz co rozumiesz przez punkt podparcia - chętnie podyskutuję 8)

bartez napisał(a):
...przegra z modelami fabrycznymi...

... i tu Cię rozczaruję. Miałem okazję połazić z róznymi steady, np. FlyCam z Sopotu na targach w Łodzi. Dzięki szefowi firmy miałem okazję przymierzyć każdą konfigurację ich produktu (za co serdecznie mu dziękuję). Bardzo fajne urządzonko estetycznie i pomysłowo zrobione i... nie zauważyłem jakiejś znaczącej różnicy w obsłudze i wygodzie względem mojego steady. Miałem też okazję założyć Flycam 4000 (fabryczny GLIDECAM) z kamizelką i podwójnym ramieniem. Oto moje spostrzeżenia, które zresztą przekazałem właścicielowi tego steady:
1. o ile kamizelka jest wygodna w użytkowaniu (jak już jest wyregulowana) to jej regulacja względem mojej zostawia wiele do życzenia.
2. ramię podwójne - super!
3. sled (czyli najważniejsza część steady) - porażka w każdym calu !!! Skomplikowane wyważanie, totalnie zrąbany gimbal, głowica pod kamerę - bez dodatkowego szybkozłącza musi być regulowana przy każdym zakładaniu kamery!!! (tu pytanie do właściciela na priv czy już wprowadziliście poprawki??)

Widzisz bartez ja swój steady ciągle unowocześniam w wolnych chwilach od chyba 6 lat. Znam na wylot zasadę działania wszystkich jego elementów. Pokaż mi jakieś ujęcia zrobione ze steady, a ja Ci powiem czy jest wyważony i w jaki sposób go operator trzyma! Nie wierzysz? - sprawdź mnie!
Czy naprawdę uważasz, że jakiś punkt podparcia w moim steady jest nieświadomie usytuowany - oświeć mnie proszę...

KRAN 6m auto AIM

niedziela, 7 grudnia 2008, 13:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

GrassHoppeR napisał(a):
gdzie ty widziałeś wymachiwanie legitymacją weterana? jeśli w ilości postów i napisie "moderator" to radziłbym się zastanowić nad sobą.

Z rady chyba nie skorzystam. Ilość postów i tytuł to są fakty świadczące o zaangażowaniu oraz pozycji i nikt przytomny nie może zarzucić weteranowi "weteraństwa". Chodzi mi o formę wypowiedzi (argumentacji), typu: Jasiu jesteś tu nowy..., Grzesiu nie noś czapki na lewą stronę bo się z Ciebie śmieją... Nie powiem, żeby w stosunku do ilości postów MDA. jakoś było tego wiele, ale jak jest poirytowany na jakiegoś "świeżaka" to lubi zacząć od takich hocków-klocków.

niedziela, 7 grudnia 2008, 18:03
Stały bywalec
Stały bywalec

Za "kamerowanie" sorki --- ale dopiero zaczynam przygodę z filmowaniem :).

Co do informacji, z którymi spotykam się na różnych forach (akwarystycznym, fotograficznym, komputerowym) to nie zgodzę się z Tobą (Montażysta Darek A.)co do tej pomocy...

Jak ktoś ma fajne pomysły, jak można zaoszczędzić i zbudować coś samemu to ludzie chętnie się tym dzielą. Jakby nikt niczym się nie dzielił i nie korzystał z dokonań innych to byśmy byli dalej w epoce kamienia łupanego.
A jeżeli pytam, które taśmy nadają się do nagrań to też ktoś mi ma nie odpowiedzieć bo w swoich doświadczeniach nim kupił te właściwe to wydał 200 zł używając tych gorszych???

Jeżeli kolega Sylwek napisałby "słuchajcie siedzę nad tym fly od 6 lat wpakowałem w to mnóstwo pracy itd... a zakładam, że tak jest to nie miałbym żadnego żalu.... Ale tekst typu "zróbcie sobie dziecko i pomyślcie to się Wam uda..." jest dla mnie średnio na miejscu. Ale mniejsza o to.

Skoro kolega Sylwek nie chce się dzielić swoimi pomysłami to nikt go przecież nie zmusi :). A z drugiej strony nikt nie zmusza go do oddawania swojej ciężkiej pracy za free. Jeśli jest w stanie zrobić dobry sprzęt o podobnych lub lepszych parametrach w rozsądniejszej cenie niż te super oryginalne to ja dziś kupuje taki zestaw. :)

Pozdrawiam i tak jak napisałem wcześniej nikogo nie chcę obrażać, doceniam i szanuję ludzi, którzy znają się na swoim fachu...

P.S.
Jak się nie uda kupić od Sylwka a zakupię takiego drogiego, oryginalnego fly... to chętnie się tym podzielę.

niedziela, 7 grudnia 2008, 20:19
Stały bywalec
Stały bywalec

SylwekK napisał(a):
bartez napisał(a):
...ma poważną wadę konstrukcyjną a mianowicie punkt podparcia z przodu...

A to ciekawe :D , bo czuję się z nim naprawdę komfortowo podczas pracy i myślę, że filmy demo też oddają to właściwie. Napisz co rozumiesz przez punkt podparcia - chętnie podyskutuję 8)

bartez napisał(a):
...przegra z modelami fabrycznymi...

... i tu Cię rozczaruję. Miałem okazję połazić z róznymi steady, np. FlyCam z Sopotu na targach w Łodzi. Dzięki szefowi firmy miałem okazję przymierzyć każdą konfigurację ich produktu (za co serdecznie mu dziękuję). Bardzo fajne urządzonko estetycznie i pomysłowo zrobione i... nie zauważyłem jakiejś znaczącej różnicy w obsłudze i wygodzie względem mojego steady. Miałem też okazję założyć Flycam 4000 (fabryczny GLIDECAM) z kamizelką i podwójnym ramieniem. Oto moje spostrzeżenia, które zresztą przekazałem właścicielowi tego steady:
1. o ile kamizelka jest wygodna w użytkowaniu (jak już jest wyregulowana) to jej regulacja względem mojej zostawia wiele do życzenia.
2. ramię podwójne - super!
3. sled (czyli najważniejsza część steady) - porażka w każdym calu !!! Skomplikowane wyważanie, totalnie zrąbany gimbal, głowica pod kamerę - bez dodatkowego szybkozłącza musi być regulowana przy każdym zakładaniu kamery!!! (tu pytanie do właściciela na priv czy już wprowadziliście poprawki??)

Widzisz bartez ja swój steady ciągle unowocześniam w wolnych chwilach od chyba 6 lat. Znam na wylot zasadę działania wszystkich jego elementów. Pokaż mi jakieś ujęcia zrobione ze steady, a ja Ci powiem czy jest wyważony i w jaki sposób go operator trzyma! Nie wierzysz? - sprawdź mnie!
Czy naprawdę uważasz, że jakiś punkt podparcia w moim steady jest nieświadomie usytuowany - oświeć mnie proszę...

skoro dobrze ci się na nim pracuje to ok
błędem jest to że opiera ci się na brzuchu i ciągnie za ramiona , nieporównywalnie (wygodniej )lepiej jest gdy punkt podparcia jest z tyłu , wtedy cały ciężar rozkłada się głównie w górnej części pleców

twoje spostrzeżenia co do testowanych steadycamów są w 100% trafne . mam podwójne ramie magic arm 6000 do tego flycama i kamizelkę .
sam jestem na etapie budowy steady wzorowanego na tym co mam tylko że z włókna węglowego . gdybyś stronę zatytułował " zrobiłem steadycam " a nie "jak zrobiłem steadycam " nic by mnie nie zdziwiło , tylko że tytuł jest jak zrobiłem... a na stronie jest finalny efekt

to coś w stylu wiem jak to zrobić ale nie powiem ?

GrassHoppeR napisał(a):
@bartez, tak, pochwal się. najlepiej na forach tematycznych. daj linka jak to zrobisz. zobaczymy, skomentujemy, skomentują to inni konstruktorzy... zawsze to jakiś temat na nudne zimowe wieczory. trzymam cię za słowo. :lol:

@grabos, gdzie ty widziałeś wymachiwanie legitymacją weterana? bo jeśli w ilości postów i napisie "moderator" to radziłbym się zastanowić nad sobą.

@areleem, forum nie jest PO TO ŻEBY SIĘ TYM PODZIELIĆ. forum jest po to aby wymieniać ze sobą poglądy, przedstawiać swoje stanowisko, dyskutować. forum jest formą niezobowiązującą.

na forach tematycznych jest już znany
cena roweru downhilowego to koszt rzędu 20-30tyś i nie mam najmniejszego zamiaru upubliczniać fotek ani nawet umożliwić wykonania fotek . nie mam najmniejszego zamiaru dawania jakichkolwiek wskazówek dotyczących geometrii ramy , rozwiązania amortyzacji czy napędu czy jak samemu zrobić ramę z włókna węglowego

a ponieważ nie mam zamiaru nikomu udzielać technicznych informacji nie zakładam stron pod tytułem " jak go zrobiłem "
ci co są w temacie i tak wiedzą jak to zrobić , takich konstrukcji jest w polsce wiele , a ci co nie są w temacie muszą zadowolić się czymś seryjnym albo wydać kupę kasy na wykonanie na zamówienie

arelemm napisał(a):
A ja powiem tak....

Może przeoczyłem czytając a może nie ale Pan Sylwek napisał w tytule strony: "Jak zrobiłem steadycama". NA stronie o tym nic nie ma :/.

Po drugie czytając forum natrafiłem na kolejną wypowiedź P. Sylwka dot. kamerowania od dołu z wykorzystaniem pomysłu na jaki wpadł dzięki temu, że ma małe dziecko. Na pytanie forumowiczów w jaki sposób zrobił to super urządzenie za kilka złotych odpowiedział, że trzeba sobie pomyśleć a najlepiej zrobić dziecko i dojść samemu.

A teraz meritum :).
Panie Sylwku wg. mnie forum jest po to żeby dzielić się między sobą pożytecznymi informacjami - zwyczajnie sobie pomagać. Więc jak się Pan już chwali, że zrobił świetnego steady, albo ma Pan super pomysł jak kamerować bez drgań ujęcia od dołu za kilka złotych to FORUM JEST PO TO ŻEBY SIĘ TYM PODZIELIĆ. A jak Pan nie chce swoich cennych pomysłów przedstawiać innym to proszę sobie dać spokój z postami, które spłaszczając, ograniczają się do MAM ALE NIE DAM bo są bezwartościowe dla innych.

Jeśli gdzieś się Pan podzielił swoją wiedzą odnośnie powyższego a ja nie doczytałem to przepraszam a jeśli nie.... to tekst jest do PAna.

Pozdrawiam!

i tu kolegę popieram w 100%
po co komuś informacja typu " to da się łatwo zrobić " wszystko da się zrobiść

znów tekst w stylu wiem ale nie powiem ?

poniedziałek, 8 grudnia 2008, 16:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona