Teraz jest poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 04:21

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Osłona przeciwsłoneczna i górna rączka 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Osłona przeciwsłoneczna i górna rączka
witam

1) Posiadam sony hdr-sr11e oraz obiektyw szerokokątny VCL-HG0737C,
Obrazek
chciałbym nabyć osłonę przeciwsłoneczną, aby nałożyć na ten obiektyw. Średnica gwintu w kamerze to 37mm, ale obiektyw dosyć się rozszerza więc napewno osłona musi być większa, średnica obiektywu mierzona linijką to 67mm ale nie wiem czy na niego da się coś nakrecić?

2) Czy jest możliwość zakupu górnej rączki jaka występuje w bardziej zaawansowanych kamerach jak np:
Obrazek
Na necie jest pełno tutoriali jak wykonać to domowym sposobem, ale ja poszukuje czegoś takiego

pozdrawiam

czwartek, 19 marca 2009, 14:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Osłona przeciwsłoneczna i górna rączka
Niestety - taka rączka do kamery nie jest oddzielnym elementem wyposażenia (jak np. mikrofon). Jest ona integralnym elementem obudowy kamery. Obecność takiego uchwytu jest podyktowana m.in. wymiarami i wagą takiej kamery (oczywiście zapewnia również dodatkową możliwość uzyskania ciekawego kąta widzenia). Taka rączka o akich wymiarach byłaby gigantyczna przy Twojej kamerze.

Osłony przeciwsłoneczne są w przeróżnych rozmiarach. Każdy nietypowy rozmiar można uzyskać za pomocą pierścieni redukcyjnych. Właściwy rozmiar (tudzież zapis o możliwości instalacji akcesoriów) powinien znajdować się w dokumentacji technicznej dołączonej do produktu.

czwartek, 19 marca 2009, 18:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Rozumiem, liczyłem się z tym że identycznej rączki nie dostane,ale dedykowaną do danej kamerki, ale skoro niema chyba obejde to jednak na jakiś domowy sposób.

Osłona jasne że mogła by wejść na przejściówkach, ale coś nie bardzo wydaje mi że jest gwint na tym obiektywie, co widać zresztą na foto, to jest coś wyglądające jak "pseudo gwint" i problem w tym że niema do czego przymocować osłony?

czwartek, 19 marca 2009, 18:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Faktycznie, nie widać możliwości mocowania osłony (dziwne). Ów "pseudo gwint" to oczywiście nie jest gwint :)

Mała kamera - duży problem?
Nie sądzę - czasem rozwiązanie swojego "dużego" problemu może przynieść dużo satysfakcji - sukcesu i satysfakcji życzę.

Pozdrawiam.

czwartek, 19 marca 2009, 22:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Co do osłony to może takie rozwiązanie będzie ci odpowiadało
http://www.allegro.pl/item590240645_oslona_przeciwsloneczna_67mm_67_mm_gumowa_mf.html
nie wiem tylko czy do końca spełni swoje zadanie.

Do do rączki to możesz poszukać szyny w kształcie litery C, która mocuje się pod spodem kamery. Może z tego byś coś wykombinował...

piątek, 27 marca 2009, 13:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]