Teraz jest niedziela, 21 kwietnia 2019, 16:28

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Z zamiennikami przeważnie bywa gorzej, chyba że? 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Z zamiennikami przeważnie bywa gorzej, chyba że?
Nie mam doświadczenia z produktami SONY ,dlatego wypowiem się o JVC.
Chyba każdy producent do kamery dodaje najmniejszy akumulator, licząc na dodatkowy zysk.
W moim przypadku zdecydowałem się na zakup zamiennika f-my UNOMAT gdyż był o połowę tańszy od JVC. Był to udany zakup gdyż do dnia dzisiejszego mi służy. Natomiast zamienniki nieznanych producentów już po roku czasu traciły mniej więcej połowę swej pojemności.
Wracając do akumulatorów SONY
Sprawiłem sobie FX1000E + dwa oryginalne akumulatory NP-F770 po 290 zł za szt. co i tak wynosi taniej niż jeden oryginał NP-F970 ( w sklepach panów
na lit.B żądają po 650 zł.) , ponadto ich łączny czas pracy jest dłuższy o ponad
1/3 niż jednego NP- F970.
Dużą niedogodnością w Sony FX1000E jest brak osobnej ładowarki i by wyzbyć się tej uciążliwości trzeba dokupić firmy Sony za około 500zł , bo nie wierzę by wynalazki za 60 zł. można używać do NP- F970 bez obawy ich uszkodzenia.
Chętnie zapoznam się z opinią innych posiadaczy FX 1000 jak rozwiązali problem ładowarki i zamienników.

niedziela, 29 marca 2009, 14:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Z zamiennikami przeważnie bywa gorzej, chyba że?
Ciekawskodociekliwy napisał(a):
.....Dużą niedogodnością w Sony FX1000E jest brak osobnej ładowarki i by wyzbyć się tej uciążliwości trzeba dokupić firmy Sony za około 500zł , bo nie wierzę by wynalazki za 60 zł. można używać do NP- F970 bez obawy ich uszkodzenia.......
I tu się mylisz. Jeżeli jesteś w stanie w sposób nawet najbardziej prymitywny (ale pewny) dostarczyć napięcie około 8,2-8,4 V do wspomnianych akumulatorów to nic im się nie stanie.

O to, aby nie przeładować, czyli, aby nie ładować w nieskończoność naładowanych już w/w akumulatorów dba elektronika akumulatora. Zaś podając napięcie 8,2-8,4V zapewnisz, że prąd ładowania będzie odpowiedni.

Już wiele lat temu przekonałem się, że kupując ładowarkę/akumulator z pięknym napisem SONY płacisz kilka razy więcej właśnie za ten napis. Niemal 5 lat temu kupiłem zamiennik (akumulator) do amatorskiej kamery Sony za cenę sześć razy mniejszą od oryginału - do tej pory sprawuje się świetnie. Wtedy kupiłem także ładowarkę za około 25-30 zł - działa bez zarzutu.

Na dowód działającej "prymitywności" niżej prezentuję ładowarkę do akumulatorów "NP-FP 90", którą to w sposób zdecydowanie prymitywny zaadoptowałem do ładowania akumulatorów NP-F570 (960,970...).
Wadą tej adaptacji jest około dwukrotnie dłuższy czas ładowania z powodu słabego źródła prądu (500mA) - przydało by się około dwa razy więcej prądu.

Pamiętaj, że zdecydowana większość tego typu akumulatorów (paluszki, akumulatory do wiertarek, kamer, aparatów foto.......) to akumulatory zasadowe. Ich cechą jest to, że jedno ogniwo daje około 1,2 V napięcia. Wobec tego do uzyskania np. 7,2 V trzeba akumulatora składającego się z sześciu takich ogniw. Abu naładować ogniwo zasadowe (akumulator zasadowy), należy zasilić je napięciem większym o około 15% od napięcia znamionowego.

Załączniki:
DSC_4475a.jpg
DSC_4475a.jpg [ 216.98 | Przeglądane 72 razy ]

niedziela, 29 marca 2009, 22:00
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Zgoda ,ale co z problemem zamienników NP-F970 w kamerze FX1000.
Wielu użytkowników tego modelu Sony uskarża się że ich sprzęt nie chce z zamiennikami działać?.
Czy zamienniki w sobie posiadają elektronikę?, bo to może być przyczyną że FX1000 nie chcą pracować .

poniedziałek, 30 marca 2009, 07:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

....Czy zamienniki w sobie posiadają elektronikę?.......
Na 100% mają elektronikę - widziałem "rozbebeszony " akumulator - dokładnie taki, jak wyżej na fotografii.

W sprawie działania i niedziałania zamienników z tą kamerą zerknij do tematu:
viewtopic.php?f=22&t=25366&start=15

poniedziałek, 30 marca 2009, 08:58
Moderator
Moderator

.....Dużą niedogodnością w Sony FX1000E jest brak osobnej ładowarki i by wyzbyć się tej uciążliwości trzeba dokupić firmy Sony za około 500zł

Coś podobnego do powyższego screena, taki adapter, łącznik pozwalający podłączyć akumulatorek do oryginalnej ładowarki jaka jest przy kamerze, ale już po za kamerę, nie pamiętam teraz nazwy i symbolu, ale jest to do dokupienia za naprawdę śmieszne pieniądze.
Dzięki temu filmujesz, a w tym samym czasie ładuje się inny akumulator korzystając z zasilacza od kamery.

poniedziałek, 30 marca 2009, 21:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Montażysta Darek A. napisał(a):
....Coś podobnego do powyższego screena, taki adapter, łącznik pozwalający podłączyć akumulatorek do oryginalnej ładowarki jaka jest przy kamerze, ale już po za kamerę......jest to do dokupienia za naprawdę śmieszne pieniądze......
Proste, jak budowa cepa - hehe.

Mimo, że nie widziałem na oczy tego łącznika, to zapewne taki łącznik zawiera gniazdo spinające z ładowarką + łącznik z akumulatorem + 2 druciki.

A teraz nieco matematyki:
Przyjmuję, że zasadniczą częścią takiej redukcji są dwa druciki,ponieważ w/w gniazdo i łącznik są "maciupkie".

ładowarkę mamy w sumie za zero złoty (zakupiona z kamerą)

Ponieważ:
ładowarka do kamery (0 zł) + dwa druciki = ładowarka dedykowana do akumulatorów (500 zł)

skoro ładowarka do kamery = 0 zł, wobec tego
dwa druciki = ładowarka dedykowana do akumulatorów (500 zł)
czyli
dwa druciki = 500 zł

W ten prosty sposób wartość dwóch drucików urosła do 500zł, z tym, że te dwa druciki wyprodukowane przez trzech Chińczyków kosztują np. 10 zł na Allegro, to 10 zł (Chińskich) = 500 zł (Sony-owych, czytaj: soniowych).

A teraz już nieco poważniej. Nie wiem, kto nas tak rżnie, czyżby dystrybutorzy ?

Swego czasu potrzebowałem do swojej śmiesznej, amatorskiej kamerki Sony HC-40 kabelek, który wyprowadza analogowy sygnał (audio + video) z kamery na zewnątrz - nie pytać po co, mało ważne :lol:
A ponieważ wtyczka od strony kamery to konstrukcja (patent) Sony, to nie było mowy o dopasowaniu z kamery innego producenta.

I ten pobłogosławiony kabelek logiem SONY + dodatkowo pobłogosławiony marżą autoryzowanego polskiego salonu kosztował w Polsce 140 zł.

A w USA to samo (logo SONY, itp...) kosztowało 7,5$ x 3,5 zł/$ (kurs dolara) = około 26 zł.
Znajomy wracał do Polski, wobec tego kupił mi, czyli za około 18% ceny mam kabelek.

TAK, TAK - w USA ten sam przewód jest około PIĘĆ razy tańszy - paranoja.

Szanowni polscy dystrybutorzy - opamiętajcie się, bo chyba sami nie wiecie, co czynicie.

poniedziałek, 30 marca 2009, 22:49
Stały bywalec
Stały bywalec

chyba....żę :)

Witam!

Też mam FX1000. Zakupiłem do niej zamienniki Premium Gold, o których ktoś wcześniej napisał, że w końcu współpracują z FX1000, nie wyłączają się itp.

A teraz moje doświadczenia z tymi aku:

-- ładowanie. Po podłączeniu czas ładowania ok. 240 min, gdzie w instrukcji podają czas 485min. Zatem wyjąłem ładowarkę i podłączyłem kolejny raz. Gdyby się już naładował na max to po chwili powinnna zgasnąć lampka. Tymczasem aku ładował się ok. 100min i po kolejnym podłączeniu jeszcze z 30min.

-- w kamerze. Po wsadzeniu do FX1000 pojawiło się na wyświetlaczu 838min. Podczas nagrywania, odtwarzania cza spadał normalnie tj. po minucie. Wyłączyłem kamerkę. Na drugi dzień info 283min. Po chwili 530min. I później normalnie spadek po minucie.

Nie miałem jeszcze okazji wsadzić naładowanego na full, odpalić kamerę z ustawieniem na nagrywanie i tak zostawić do rozładowania mierząc czas z info i z zegarka.

W każdym razie zachowanie nieco dziwne ale aku trzyma.

środa, 1 kwietnia 2009, 09:25
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Witam
Dzisiaj mogę powiedzieć coś konkretniejszego na temat zamienników do FX1000. W FOTONIE nabyłem zamiennik NP-F970 i f-my ZOOM , działa normalnie nie stwarza żadnych problemów . Zapłaciłem za niego 238 zł, oraz ładowarkę az sześćdziesiąt parę zetów.
Jak dotychczas wszystko jest wporządku, ale zawsze w kieszeni mam dwa oryginały NP-F770

środa, 13 maja 2009, 17:43
Stały bywalec
Stały bywalec

Hej!

A możesz napisać co to oznacza w porządku? Ile Ci trzyma taki jeden zamiennik.

Moje po testach wytrzymują ok. 3,5h a z tego co wiem to powinny więcej...

czwartek, 14 maja 2009, 15:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

..... nabyłem zamiennik NP-F970 i f-my ZOOM , ..... Zapłaciłem za niego 238 zł....
Ja za zamiennik firmy PremiumGold zapłaciłem około 110-120 zł. Na podstawie doświadczeń mogę stwierdzić, że posiada tyle samo energii, ile oryginał - w kamerze Sony VX-2100 starcza na niemal całe wesele (od przygotowań, poprzez błogosławieństwo itd., a nawet i oczepiny wytrzymuje). Fakt, na początku "fiksuje " pod względem pokazywania ile ma minut do do wyczerpania, ale po pewnym czasie wszystko się normalizuje, i chyba faktycznie te około 800 minut wytrzyma z VX-2100.

czwartek, 14 maja 2009, 18:43
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

arelemm napisał(a):
Hej!

A możesz napisać co to oznacza w porządku? Ile Ci trzyma taki jeden zamiennik.

Moje po testach wytrzymują ok. 3,5h a z tego co wiem to powinny więcej...

Witam
Zamiennik ten wytrzymuje bez problemów pięć godzin jeżeli pracuję w manualu i bez LCD.
Nie wiem jak długo będzie trzymał te parametry.

czwartek, 14 maja 2009, 19:27
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]