Teraz jest piątek, 26 kwietnia 2019, 08:21

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 abecadło filtrów 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post abecadło filtrów
wszedłem w posiadanie następujących filtrów:

1. UV(0) HOYA
2. N.D. 8 Mandee
3. CPL Sonia
4. Grad ND - noname

czy ktos może mi podać podstawowe zastosowania i ocenić po podanych producentach ich jakość?

filtry byłby używane w kamerze miniDV SD

z góry dziękuję

jełop

poniedziałek, 22 czerwca 2009, 21:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: abecadło filtrów
* Filtr UV(0)

Filtr UV nie powoduje utraty światła ani nie daje żadnych zmian kolorystycznych, pochłania promienie ultrafioletowe dzięki czemu zdjęcia są wyraźniejsze, szczególnie na dużych wysokościach gdzie zamglone widoki stają się bardziej przejrzyste. Filtry UV ze względu na swe neutralne właściwości oraz przystępną cenę służą przede wszystkim jako ochrona obiektywu przed uszkodzeniami mechanicznymi czy zabrudzeniami. Filtr w przeciwieństwie do najtańszych filtrów HOYA czy HAMA jest pokryty warstwą antyrefleksyjną.

* Filtr polaryzacyjny CPL:

Filtr polaryzacyjny pozwala usunąć odblaski z powierzchni niemetalicznych a więc z wody, szkła itp. Wzmaga również intensywność kolorów przez co ujęcia stają się czystsze i mają większy kontrast, co pozwala przyciemnić niebo i uwypuklić na jego tle białe chmury. Wreszcie na Twoich ujęciach niebo będzie niebieskie , a nie białe.

* Filtr ND8:

Przede wszystkim filtr tego rodzaju wydłuża czas ekspozycji. Umożliwia większe otwarcie przesłony przy tym samym czasie dzięki czemu można bardziej wyodrębnić obiekt od tła. Umożliwia również uzyskanie dłuższego czasu naświetlania co pomaga w uchwyceniu efektu ruchu. Filtry tego rodzaju najczęściej wykorzystuje się przy fotografowaniu strumieni, wodospadów itp. Dla wzmocnienia efektu filtry ND często stosuje się razem z filtrem polaryzacyjnym.

* filtr połowkowy Grad ND to rozwiązanie raczej dla aparatów a nie kamer - ale to tylko mje zdanie

pg

DZIEŃ ŚWIRA

wtorek, 23 czerwca 2009, 11:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]