Teraz jest wtorek, 23 kwietnia 2019, 12:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Raynox HD 6600 PRO czy HD 7000 PRO 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Raynox HD 6600 PRO czy HD 7000 PRO
Dzień dobry,
Chciałbym kupić konwerter szerokokątny do kamery Sony VX 2100E.Czy mógł bym uzyskać informację jaka różnica jest między konwerterami Raynoxa HD 7000 Pro a HD 6600 Pro.Wyczytałem i obejrzałem chyba wszystko co możliwe w sieci na ten temat więc teoretyczne wiadomości już mam :).
Z opisów tych produktów wynika że poza współczynnikami wide 0,7 i 0,66 jakościowo lepszy powinien być HD 7000 :
1/ilość linii 540/na jeden mm vs 340 w HD 6600 - jaki skutek praktyczny ma tak mierzona różnica rozdzielczości szkła ? Czy w przypadku kamery Sony VX2100 która nie zapisuje materiału HD ma to jakieś znaczenie ?
2/3 soczewkowa konstrukcja w 3 grupach ... brak takiej informacji w opisie HD 6600
3/W opisach obu modeli mowa o nadzwyczajnej redukcji dystorsji i innych zakłóceń lecz zatem skąd różnica w cenie około 130 zł.
Czy wyższa cena modelu HD7000 Pro który oferuje mniejszy współczynnik poszerzenia kąta widzenia ma związek z oferowaną wyższą jakością otrzymanego obrazu od modelu HD 6600 Pro ?
Dodam że zależy mi na jak najszerszym kącie widzenia, ale też na jak najlepszej jakości filmu.
Który model będzie lepszy ?
Z góry dziękuję i pozdrawiam,
swave

środa, 3 marca 2010, 22:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Raynox HD 6600 PRO czy HD 7000 PRO
Miałem kiedyś model HD 7000 i :
1. blikował w lampach w kościele, lub w innych pomieszczeniach jak również w słońcu.
2 Jak się zabrudził (kurz czy wilgoć) to ciężko było go doczyścić zawsze zostawały jakieś mniej widoczne ślady(wina powłoki na szkłach)
3 efekt winietowania.
Używałem go, ale musiałem kombinować aby odpowiednio się ustawiać do światła.W porównaniu z konwerterem z PD 170 SONY niestety nie ma porównania.
No ale cena...

wtorek, 9 marca 2010, 19:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]