Teraz jest niedziela, 21 kwietnia 2019, 05:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Sesja zdjęciowa w domowych warunkach. Budowa Studia 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Sesja zdjęciowa w domowych warunkach. Budowa Studia
Witam

Zamierzam sobie zrobić amatorskie studio domowej roboty u mnie w pokoju.
Będzie mi potrzebna rama do zawieszania na niej brystolu (tło/scenografia) oraz oświetlenie. Dodam tylko że na zakup całkowitego oświetlenia mój budżet to max 300 zł.

Aby zaprezentować o co chodzi wykonałem mały rysunek techniczny:
Obrazek
Ta krata składająca się z patyków( planuje użyć listewek o profilu/ściance 5mm) to właśnie rama mojego pomysłu na którą zamierzam przyczepiać różne brystole...
*Wiem że rysunek pozostawia trochę do życzenia no ale coż , zrobiony na szybkości w HyperSnapie...
*Czerwone linie to arkusze brystolu;86*60 cm ( największe jakie są dostępne w papierniczym w moim mieście)

Tak więc Mam kilka pytań:
OŚWIETLENIE TYLNE:
1.Czy podświetlenie z tyłu tła to dobry pomysł. Czy po prostu będzie na zdjęciach widać prześwitujące przez tło światło i jest to bez sensu? ( Sorry za to być może głupie pytanie, aczkolwiek wszystkie metalowe ramy jakie można kupić w sklepach to po prostu 2 metalowe słupki pomiędzy którymi jak mniemam rozwija się jeden duży arkusz brystolu, Dlatego pomyślałem że być może tła się podświetla z tyłu...)
2.Jeśli tła się podświetla z tyłu to jakiego oświetlenia powinienem użyć? A i właśnie czy tych listew nie będzie widać i nie będą oświetlone tylko przestrzenie między nimi. Może powinienem użyć tylko 2 pionowych słupków i między nimi rozpostrzeć jeden wielki arkusz żeby cała powierzchnia była równomiernie oświetlona?
3.Czy może w ogóle dać sobie spokój z oświetlaniem z tyłu i zamiast tej konstrukcji z listewek postawić kawałek dykty, jakiejś płyty o wymiarach 2*2 m i oświetlić z przodu?
OŚWIETLENIE PRZEDNIE:
Jak Rozlokować lampki/diody... w jakiej odległości aby tło oraz osoba która stoi/siedzi przed nim były optymalnie oświetlone?
Co dokładnie użyć?
Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mógł wstawić jakieś linki do aukcji lub sklepu internetowego z konkretnymi modelami lampek/diod.

Z góry dziękuje za pomoc, wszelkie uwagi , oraz podpowiedzi.
Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś mógł dorysować do mojego rysunku oświetlenie prawidłowo ustawione i napisał w jakiej odległości ono powinno się znajdować.

Pozdr.

poniedziałek, 8 marca 2010, 00:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Sesja zdjęciowa w domowych warunkach. Budowa Studia
tu jeszcze dochodzi caly szereg dodatkowych czynnikow, wielkosc pomieszczenia, okna, sciany itd... specyfika kreconych materialow tez ma znaczenie, temat przeogromny

poniedziałek, 8 marca 2010, 15:48
Moderator
Moderator

bukichektor napisał(a):
2.Jeśli tła się podświetla z tyłu to jakiego oświetlenia powinienem użyć? A i właśnie czy tych listew nie będzie widać i nie będą oświetlone tylko przestrzenie między nimi. Może powinienem użyć tylko 2 pionowych słupków i między nimi rozpostrzeć jeden wielki arkusz żeby cała powierzchnia była równomiernie oświetlona?
no tym mnie rozbawiłeś! :lol:
ja bym zrobił to ostatnie i oświetlenie z przodu ale pod dużym kątem.

pozdrawiam

poniedziałek, 8 marca 2010, 16:23
Bywalec
Bywalec

Witam, budowa oświetlenia studia filmowego Led na zamówienie możliwa jest w firmie BD-Plus w lublinie .

Namiary : ledlampy.video@wp.pl
0-507-503-863

Pozdrawiam :D

środa, 31 marca 2010, 20:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]