Teraz jest sobota, 24 lutego 2018, 12:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Rejestrator dzwięku 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Rejestrator dzwięku
Zastanawiam się nad zakupem tego rejestratora:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=993777382
Czy jest sens nabywania rejestratora żeby nagrywać uroczystości kościelne?
Myślałem by go nabyć jako alternatywne źródło dźwięku dla wbudowanego w kamerę mikrofon.
Zamiast rejestratora może lepiej nabyć dobry mikrofon do kamery?
A może jakiś inny rejestrator jest dobry?

piątek, 23 kwietnia 2010, 01:31
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Rejestrator dzwięku
Jest bardzo dobry. Ja mam ZOOM H4n i jest super - na razie używam w kościele.

piątek, 23 kwietnia 2010, 15:32
Stały bywalec
Stały bywalec

Zapewne słyszałeś o rozjeżdżaniu dzwięku w stosunku do obrazu z Zoom-ów tylko H4N trzyma synchro.

piątek, 23 kwietnia 2010, 15:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

bzdura i jeszce raz bzdura, w jaki sposób ci się rozjeżdż, ja przykłdam cały matriał z zooma h2 np. masza do audio z kamery i od początku trzyma synchron do końca.

piątek, 23 kwietnia 2010, 22:59
Stały bywalec
Stały bywalec

Podważasz opinie moją i wielu użytkowników na tym forum. Było już o tym nie raz problem polega na wewnętrznym zegarze Zooma który waha się w okolicach 48khz. Widocznie trafiłeś na dobry egzemplarz :lol: Mój po około 10min tracił synchron z obrazem dlatego szybko go się pozbyłem na rzecz H4n.

piątek, 23 kwietnia 2010, 23:35
Stały bywalec
Stały bywalec

Afrik przeczytaj i wyciągnij wnioski;
viewtopic.php?f=3&t=24038&start=45

piątek, 23 kwietnia 2010, 23:49
Moderator
Moderator

Nie rozumiem jaki można mieć problem z brakiem synchronizacji po upływie pewnego czasu, przecież nawet jeśli dźwięk rozjechałby mi się zaraz po chwili, to wystarczy odpowiednią funkcją dostępną w większości programów edycyjnych złapać końcówkę ścieżki audio przesuwając ją do punkut zgodnego z obrazem, tak aby początek nie zmieniał swojego położenia, w ten sposób dźwięk zsynchronizujemy na całej długości ogromnego nawet filmu.

sobota, 24 kwietnia 2010, 09:36
Stały bywalec
Stały bywalec

Tak oczywiście można ciąć, przycinać, przesuwać i synchronizować timeline co 10 minut. Wszyscy wiemy jaki ma to wpływ na wydajność pracy.

sobota, 24 kwietnia 2010, 10:46
Bywalec
Bywalec

Mam pytanie natury technicznej, czy mikrofony wbudowane w urządzenie (zarówno w H4 jak i H2) są wystarczające aby zarejestrować dźwięk w kościele, czy trzeba podpiąć jakiś dodatkowy?

sobota, 22 maja 2010, 10:58
Moderator
Moderator

Dźwięk nie będzie wcale "lepszy" niż z wewnętrznych mikrofonów kamery, no może parametrami przewyższa on pasmo częstotliwości, lecz aby zapis był znacznie wyraźniejszy i czystszy z praktyki stosuje się zawieszenie rejestratorka na czas mszy gdzieś przy głośniku kościelnym, było by idealnie podpiąć się liniowo pod wzmacniacz ogólny, ale czy to się uda?...

niedziela, 23 maja 2010, 13:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Właśnie testowałem 3 rejestratory:
Tascam DR-07 (cena od ok. 700 - 850 zł w Polsce, w USA ok. 650 zł)
Zoom H4 (w USA 800-1200)
Sony PCM-M10 (w USA ok. 1200 zł)

Rejestratory ustawione zostały na wav, 96 kHz, 24 bit (Tascam na jego maksimum = 48 kHz), umieszczone obok siebie mikrofonami (fabrycznymi) w tym samym kierunku. 30 min. nagrania odsłuchałem z konieczności dość sumiennie bo przygotowywałem bootlega z tego koncertu.
I tak w moim odczuciu:
Zwycięzcą konkursu piękności został Sony. Dźwięk żywy, czysty, wyważony w każdym paśmie. Urządzenie jest wielkości komórki, szybka nawigacja, solidne wykonanie.

Tascam ma także czysty dźwięk, jednak brakuje mu dołu i to dość wyraźnie. Za to jest bardzo wyrazisty (żyleta) w zakresie średnich. Troszkę tylko większy objętościowo od Soniacza (ale dużo węższy - mieści się bez problemu w kieszeni), bardzo dobrze nawigowalny, poręczny, solidnie wykonany.

Zoom H4 choć ma lepiej wyważony dźwięk od Tascama 07, to mi osobiście mniej odpowiada, bo ma dość płaskie, rozmyte brzmienie i szumi bardziej od powyższych dwóch urządzeń. Jest też kilka razy większy.

To porównanie jest oczywiście jedynie poglądowe więc proszę nie brać go zbytnio do serca i pamiętać, że było przeprowadzone z użyciem wbudowanych mikrofonów. Chcę tu przede wszystkim zwrócić uwagę na niedrogiego Tascama DR-07, którego widziałbym raczej do nagrywania głosu oraz Sony PCM M10, który daje ciekawe, zrównoważone brzmienie już z wbudowanym mikrofonem. Biorąc pod uwagę jego cenę identyczną z kilka razy większym Zoomem H4n może się okazać lepszym rozwiązaniem dla wielu użytkowników. Niedługo postaram się napisać kilka słów o porównaniu H4n z M10.

poniedziałek, 24 maja 2010, 02:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

trek napisał(a):
Zapewne słyszałeś o rozjeżdżaniu dźwięku w stosunku do obrazu z Zoom-ów tylko H4N trzyma synchro.

że tak powiem... mnie się w H2 nie rozjeżdża dźwięk, a z tego co wiem to H4 miał ten problem. Mogłem się temu przyjrzeć dokładnie przy montowaniu komunii gdzie cała msza z kasetek na timeline poszła i pod to ścieżka audio z Zoom'a, bo normalnie przy weselach to synchrony max do 5 minut robię. Komunię montuję w zupełnie inny sposób niż wesele więc na synchronizuję wcześniej nawet nie zwracałem uwagi.
Pozdrawiam

poniedziałek, 24 maja 2010, 12:44
Stały bywalec
Stały bywalec

Dzięki grabos za teścik ale porównujesz sony pcm-m10 do zoom h4 a to sprzęty z innej półki. Porównajmy ZOOM h4n do Tascam dr100. Interesuje mnie czy Tascam jest tak samo wrażliwy na przestery jak automat w ZOOM-ie. ZOOM 4 kanały a Tascam ?. Kościół to jedna bajka gdzie takich przesterów jak na sali nigdy albo żadko można napotkać. Jak Tascam sprawuje się na sali przy znacznie głośniejszych dźwiękach. Jeśli ktoś ma Tascama DR-1000 to może podzieli się informacjami bo temat troszkę zapomiany a chyba warty drążenia. Pozdrawiam.

niedziela, 6 marca 2011, 15:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A co powiecie na ZOOm H1 (cena kusi) uzywa ktos? jak sie sprawuja wbudowane mikrofony? Jego ograniczenia znam, chodzi mi o jakosc dzwieku. Zastanawiam sie tez nad DR-07 jest w tej chwili na allegro za 470zl, H1-420zl

poniedziałek, 7 marca 2011, 01:21
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

testy -> http://www.wingfieldaudio.com/portable-recorder-reviews.html
Ja uzywam PCM-D50 nic sie nie rozjezdza i jest ogolnie OK - polecam smialo.
Natomiast co do H1 nie mialem doczynienia ale niedawno mozna bylo wyrwac
za 279,- PLN tutaj iBOOD - H1

poniedziałek, 7 marca 2011, 02:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona