Teraz jest sobota, 24 lutego 2018, 17:50

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Obciążenie steadycam-a 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Obciążenie steadycam-a
Witam - chciałem zapytać jak wygląda sprawa obciążenia steadycamu.

Jeśli kamera ma np 2 kg to jakie ma być obciążenie (plus minus). Czy mogę poprosić o jakieś przykłady (mniej więcej). Chodzi o to, że moje zdjęcia były robione na lądzie, a nie na statku - a na montażu jest odwrotnie....

Założone jest 5dmk2 + szybkozłączka + mattebox + follow = ile to może ważyć, nie wiem... Na steadycamie 5000 założyłem wszystko co miałem do niego (obciążenie). Potem podokładałem ręcznie jeszcze po pół kilo na stronę.... i.... 3 dni nie mogłem chodzić, a wygląda, że zdjęcia robiłem na kutrze rybackim. Steady był wyważony!! czyli trzymał pion patrząc z każdej strony.
Ile tego ciężaru ma być? Może jakaś matematyka?
Pozdr.

środa, 28 kwietnia 2010, 15:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Obciążenie steadycam-a
łożesz.... chciał bym to zostawić bez komentarza ale się nie da :?

goldig1 napisał(a):
Steady był wyważony!! czyli trzymał pion patrząc z każdej strony.

jak weźmiesz do ręki, za przeproszeniem, metrową łopatę i będziesz ją trzymał 10cm od góry łychą do dołu to też będzie idealnie wyważona, bo będzie trzymać pion... takie jest Twoje rozumowanie niestety. Nie obraź się, bo nie taki cel mojego posta ale czy kiedykolwiek chciaż rzuciłeś okiem na jakiś film związany z wyważaniem steady?? Czy sprzedawca oferując Ci superkosmos5000 nie dołączył choćby najprostszej i podstawowej instrukcji wyważania?? Wyważenie sleda to precyzyjna robota - dla mnie 1-2min dla innych 1h i dłużej. Nie jest to skomplikowane ale jeśli się nie zna zasady działania urządzenia to niestety będą takie właśnie problemy. Gimbal musi być tak ustawiony, żeby dół sleda był lekko dociążony względem głowicy - po swobodnym puszczeniu sleda z pozycji poziomej powinien on przeciąć oś pionową po około 1,5-2s - tworzy się bardzo wolne wahadło. To na początek. Teraz dopiero regulujesz głowicę (i ewentualnie obciążenie) tak, żeby wszystko trzymało pion. Oczywiście szczegółowa regulacja ma więcej podpunktów ale musiałbym się tu bardzo opisać, a zważając jaki masz sprzęt nie wiem czy jest sens - życzę Ci szczęścia, bo sygnały jakie dostaję od ludzi świadczą, że wyregulowanie konkretnego egzemplarza to loteria. Nie wiem czy Ty na niej wygrałeś...
Pozdrawiam

środa, 28 kwietnia 2010, 20:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]