Teraz jest piątek, 26 kwietnia 2019, 02:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Statyw naramienny do Canona M36 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Statyw naramienny do Canona M36
Witam

Jestem video-amatorem, kręcę tylko praktycznie swoją rodzinkę i znajomych, wakacje, imprezy szkolne itd. Całkowicie amatorsko, wcześniej używałem Sony TRV-250, jednak w tym roku postanowiłem przesiąść się na full HD.

Tak jak napisałem w tytule, zakup padł na Canona M36, ogólnie jestem zadowolony, ale mam duże problemy z kręceniem z ręki. Mimo, że się staram, podpieram rękę w łokciu druga ręką , idę w miarę równo to i tak efekt końcowy pozostawia sporo do życzenia . Przechyły i trzęsienie, dlatego zastanawiam się nad zakupem statywu naramiennego, głównie chodzi mi o wakacje, tą część wakacji, w której się zwiedza.

Zastanawiam się nad takimi statywami, główne kryterium to ustabilizowanie kamery, kolejne natomiast też bardzo istotne to: swoboda poruszania, łatwość zdejmowania i podróżowania z nim.

http://foton.kalisz.pl/pl/sklep/p/125/lit.html
http://foton.kalisz.pl/pl/sklep/p/132/iryd.html
http://www.statywy.com/sklep-muzyczny,s ... d,141.html

Będę wdzięczny za pomoc lub sugestie
Pozdrawiam
Leszek

niedziela, 16 maja 2010, 17:27
Moderator
Moderator

Post Re: Statyw naramienny do Canona M36
Nie zaglądając nawet pod te linki mam przydatne, praktyczne (z doświadczeń) sugestie:
- niemal każda kamera posiada własny stabilizator obrazu, lecz nie wszyscy wiedzą, że działa on najczęściej tylko, gdy zoom ustawiony jest na minimum, jakiekolwiek przybliżenie obrazu wyłącza ten przybytek i to niestety w większości kamer. Tak, tak, wcale się nie pomyliłem, działa to paradoksalnie (powinno być odwrotnie), ale taka jest prawda. Zamiast przybliżać obraz, staramy się podejść bliżej obiektu.
- Jeśli chodzi o statywy naramienne, główna różnica pomiędzy nimi polega na tym, że jedne wiszą jak sama nazwa wskazuje na ramieniu, inne zaś na szyi, i tu następna ciekawostka:
...choćbyśmy nawet kichali i sapali ze zmęczenia, statyw "na szyi" daje nieporównywalnie stabilniejszy obraz niż ten "na ramieniu" z prostej logiki:
położenie ramion zmienia się nawet przy oddychaniu, kark tkwi stabilnie.
Różnica jest tak ogromna, że sam przerabiałem swoje statywy wyginając je "na kark".
Potrzeba szybkiego skierowania kamery w górę z całym statywem "na karku" jest stosunkowo wygodna, "na ramieniu" co może potwierdzić niejeden ślubokręt "daje w kość", a właściwie w łopatkę...

poniedziałek, 17 maja 2010, 20:48
Nowy
Nowy

Wielkie dzięki za odpowiedź, informacja o braku stabilizacji faktycznie ciekawa, osobiście myślałem, że stabilizator działa cały czas. Jednak widać, że nie, ale wszystkie testy robiłem na standardowym ustawieniu bez zooma.

Bardziej istotne jest dla mnie to co napisałeś odnośnie statywów, ja osobiście cały czas skłaniałem sie do tego zawieszanego na szyi i po Twoich radach pewnie zdecyduje się właśnie na niego. Wydaje się, że będzie w miare łatwy to transportu, a jak będzie szło mi na nim filmowanie to się okaże w tak zwanym praniu .

Pozdrawiam
Leszek

wtorek, 18 maja 2010, 11:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja dodam jeszcze, że oddychać musisz, więc dla stabilnych ujęć zapomnij także o podpieraniu statywu na brzuchu czy klatce piersiowej. To w sumie najgorszy jak dla mnie element fotonowskich wynalazków, ale jeśli kupisz taki, w którym podpórka dolna jest tak długa, że sięga aż do paska w spodniach to jest szansa, że będzie zadowolony z efektów.
Pozdrawiam.

wtorek, 18 maja 2010, 18:57
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]