Teraz jest niedziela, 22 lipca 2018, 03:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Karta SD padła - wina karty czy za wolna jak na EX1 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Karta SD padła - wina karty czy za wolna jak na EX1
Cześć, mam kamerę Sony PMW-EX1R i kupione do niej 2 karty Sandisk Ultra II 32GB, jedna działa do teraz, druga padła na początku filmowania w rozdzielczości FullHd 35Mbps... i zastanawiam się, czy to wina karty tj trafiłem na jakiś wadliwy, uszkodzony egzemplarz czy po prostu nie dała rady w mojej kamerze i się zepsuła ?

Karta ma niby ok 10MB - tak niby w moich testach wypada, wg producenta nawet 15MB choć jest to klasa 4 karty a moja maera nagrywa z prędkością ok 5,5MB na sekundę... 16GB karta starcza na ok 50 min. zapisu FullHd... nie mylić z 35Mb/s samego obrazu...

Czy możliwe ejst aby szybka transmisja danych na kartę ją dobiła ? Czy po prostu nie zapisałaby tych danych a sama kamera pokazałaby błąd a kartadziałałaby nadal...

Teraz karta nie jest wykrywana ani przez kamerę ani przez komputer i żadne z urządzeń AV...

Sony PMW-EX1R 16GB SxS, 16GB SanDisk Extreme Class 10 i Class 6, 32GB SanDisk Ultra II SDHC KATA CC-195 SWIT S-8U62 Samsung P2770HD Toshiba 32LV733 Windows 7 64bit EDIUS 5 Sony Vegas 9.0c i fajny krawat!
http://www.multi-media.com.pl

wtorek, 6 lipca 2010, 17:40
Bywalec
Bywalec

Post Re: Karta SD padła - wina karty czy za wolna jak na EX1
Miałem już kilka razy taki przypadek. Karty SDHC czy to klasy 4, 6 czy 10 po prostu nie dają rady w naszych EX1. Padają jak muchy - u mnie zdechły 4 sztuki i dałem sobie z nimi luz.
Oczywiście karta zdechła mi z ważnymi danymi i musiałem poddać je laboratoryjnemu odzyskaniu danych. Nie tylko dodatkowy koszt odzyskania ale także całkowite uszkodzenie karty ( konieczność rozebrania - brak możliwości reklamowania karty ) i nerwy.
Po prostu szkoda kombinować - lepiej zainwestować w Express Card SxS Sonego, bo inaczej na usłudze można dostać zawału.
W naszym przypadku rozwiązanie tańsze okazało się do bani
Obecnie na kartach Sonego zrobiłem ok. 250-300 h nagrania i nie mam żadnych problemów

poniedziałek, 12 lipca 2010, 07:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Karta SD padła - wina karty czy za wolna jak na EX1
A ja pracuje na adapterze sonego i na kartach memory stick tez sonego i nie mam żadnych problemów. W końcu to sama firma wypuścila na rynek taki adapter i promuje go z konkretnym modelem kart. Jak na razie oko 100H materiału i bez większych problemów. Chociaż nie - zdarzyło się raz że wyskoczył jakiś błąd i zapis przeszedł na drugą kartę. Jednak po włączeniu kamery ona wykryła jakiś błąd i sama go naprawiła. Od tej pory odpukać spokój.

środa, 14 lipca 2010, 16:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]