Teraz jest sobota, 24 lutego 2018, 08:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Nowa szata graficzna SONY 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Nowa szata graficzna SONY
Witajcie, czy któryś z szanownych kolegów pracował już na tych taśmach SONY, czy sa to te same Premium które są dotychczas czy jest to produkt pod szyldem SONY robiony np na Haitii? Pozdrawiam

Załączniki:
tasma.jpg
tasma.jpg [ 14.97 | Przeglądane 679 razy ]
piątek, 30 lipca 2010, 12:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Nowa szata graficzna SONY
Jakiś rok temu produkcja taśm Sony Premium, została przeniesiona do Meksyku.
Akurat zwróciłem na to uwagę, gdyż kumpel kupił większy zapas i z 15 taśmami miał mega problemy. (na 70 - 85% długości taśmy nie nagrały dźwięku). A że nie była to wina kamery, niech świadczy fakt, że 3 różnych operatorów, z 3 różnych kamer przyniosło mu "trefny" materiał. Potem Sony chyba nawet oficjalnie przyznało się do błędnej partii sprowadzonej do Polski. Potem kumpel nadal korzystał z tych taśm "made in Mexico" i wszystko było ok. Ja też pracowałem na nich i przygód nie miałem. 2 tygodnie temu kupiłem, te z nową szatą graficzną i też bez przygód, choć gdzieś tam w podświadomości mam tamtą wpadkę i kupując taśmy odruchowo patrzę, czy może nie trafią się te "made in France" :wink:
Więc teraz,to już tylko New Design.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowano piątek, 30 lipca 2010, 14:53 przez Avantura, łącznie edytowano 1 raz

piątek, 30 lipca 2010, 13:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie wiem czy dobrze zrozumiełem- z tą taśmą której foto zamieściłem były jakies przygody? Ja korzystam z Soniaczy w starej szacie graficznej i odpukac nigdy mnie nie zawiodły. Pytam dlatego że nadszedł czas kiedy muszę kupic około 200 szt kaset i mam do wyboru stare, poczciwe pomarańczowe Premium(troszkę droższe) i te w nowej szacie. Dlatego pytam co sądzicie o tych nowych? Pozdrawiam

piątek, 30 lipca 2010, 13:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ok, może trochę niejasno opisałem. Zobacz na taśmy, które masz, gdzie są wyprodukowane. Bo jeśli są z Meksyku i wszystko jest ok, to te które zamieściłeś też są z Meksyku, ale z nową szatą graficzną.

Chronologicznie wygląda to tak:
-"Stare", poczciwe Sony Premium, były produkowane we Francji
-Około rok temu przenieśli produkcję do Meksyku - ciągle pomarańczowe opakowanie.
(Trefna partia - być może z początku produkcji - znalazła się w Polsce.
Oficjalnie wycofana z rynku przez Sony)
-Teraz, to już tylko nowa szata graficzna.

I ja i kumpel już na niej(załączonej przez Ciebie) pracowaliśmy i przygód żadnych nie było.

Być może warto u sprzedawcy sprawdzić miejsce produkcji (Francja, czy Meksyk), może od tego uzależnił cenę?

piątek, 30 lipca 2010, 14:09
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]