Teraz jest poniedziałek, 19 lutego 2018, 15:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Czy jest alternatywa do halgenu 500W na salę weselną 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Czy jest alternatywa do halgenu 500W na salę weselną
Witam, poszukuję oświetlenia na salę weselną, które poprawi mi filmowanie. Z tego co czytałem większość leci na halogenach z fotonu lub marketów. Czasami ktoś wyskakuje z panelami ze świetlówkami (nie wiem jak się ma barwa takiego oświetlenia do tradycyjnego oświetlenia na salach weselnych). Jednak raz na weselu widziałem kolesi którzy oświetlili salę jakimiś żarówkami tradycyjnymi prawdopodobnie typu SICCA CLEAR R125 375W/ E27 OSRAM albo ULTRA-VITALUX 300W/ E27 OSRAM (jest to tylko przykład, nie wiem czy to były te żarówki), bo właśnie tak wyglądały kształtem, miały zmatowione szkło. Powiem szczerze, że świetnie to wyglądało, po pierwsze światło było doskonałej barwy, po drugie postawili tego 4 statywy, w sumie chyba było 6 żarówek, mocowanie do statywy na klipsach bezpośrednio przypinane do rury.Co wy na to? Na forum nie mogłem tego znaleźć.
Pozdrawiam
slawekHD

czwartek, 9 września 2010, 15:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Czy jest alternatywa do halgenu 500W na salę weselną
A czy tak w ogóle te halogeny są aż tak potrzebe ? Ta plątanina kabli itp... W końcu zawsze można włączyć osśiwetlenie "salowe"

Sony PMW-EX1R 16GB SxS, 16GB SanDisk Extreme Class 10 i Class 6, 32GB SanDisk Ultra II SDHC KATA CC-195 SWIT S-8U62 Samsung P2770HD Toshiba 32LV733 Windows 7 64bit EDIUS 5 Sony Vegas 9.0c i fajny krawat!
http://www.multi-media.com.pl

środa, 26 stycznia 2011, 00:35
Moderator
Moderator

Temat powraca jak bumerang.
Bardzo dobrze, że nie znalazłeś tego na forum, bo świadczy to tylko o tym, że przestano uprawiać "kaszane".
Pytanie podstawowe, czy film ma być odzwierciedleniem panującego na planie klimatu, czy "występami na szkolnej stołówce"?
Czy na weselu ludzie siedzą w totalnej ciemni, w której bez wrednych halogenów zupełnie nic nie widać?
Malutka lampka nakamerowa niwelująca cienie na wprost, filmowanie bez zoomu, ale z bliska wystarczy, a z pewnością klimat filmu będzie bardziej naturalny, jak i sami goście czuli się będą w trakcie zabawy swobodniej, bo gwarantuję Ci, że w momencie zapalenia całego tego Twojego solarium znaczna część obecnych postanowi usiąść do stołu i poczekać dopóty, dopóki nie zrobisz sobie przerwy.
Halogeny stosowało się w czasach kamer VHS, gdzie bez porządnego oświetlenia mieliśmy ziarno na obrazie, dzisiejszy półprofesjonalny sprzęt pozwala nawet kręcić "kino nocne".
Cóż to jest za film chociażby z wesela, który niczym w swoim obrazie nie przypomina młodym panującego często intymnego nastroju jaki mieli na swojej zabawie?
Nie wierzę, że jest dziś ktoś jeszcze taki, kto potrafi swoim "takim filmowaniem" zdominować cały niepowtarzalny wieczór pary młodej psując im klimat tej uroczystości...
Osobiście ja będąc na takim weselu jako nawet gość, podszedł bym do takiego "operatora" i kazał mu wyłączyć te jupitery...

środa, 26 stycznia 2011, 01:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

podzielam zdanie kol. Darka.ja wożę ze sobą 300 wat halogen ale zapalam go tylko do oczepin i to zawsze w kierunku sufitu.podoba mi sie ze zespoły inwestują sporo kasy w oświetlenie- mamy za darmo ładne obrazki
nie lubię tylko dymów bo jesli kto chce to łatwo zrobić je programowo a kamera gubi w dymie ostrość i psuje sie jakość kadru

środa, 26 stycznia 2011, 02:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]