Teraz jest niedziela, 22 lipca 2018, 02:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 licznik godzin pracy sony hdr fx1000 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post licznik godzin pracy sony hdr fx1000
witam
chce kupic urzywana kamere sony hdr fx1000 i zwarzywszy na panstwa doswiadczenie kieruje to pytanie własnie na to forum
Czy w kamerze sony hdr fx1000 mozna sprawdzic ile było tą kametą nakrecone godzin materiału i drugie pytanie jaką rzywotność mają te kamery ile godz mozna na niej nakrecic
pozdrawiam i dziekuje za pomocne wypowiedzi

piątek, 22 października 2010, 17:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: licznik godzin pracy sony hdr fx1000
Można sprawdzić w serwisie
a wytrzymałość to nie wiem.

piątek, 22 października 2010, 18:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dokladnie potwierdzam ze nalezy to zrobic podlaczajac do zewnetrznej jednostki pozwalajacej na odczyt tej informacji.Nie wiadomo dlaczego nie zostala ta opcja uwzgledniona podczas produkcji tego modelu ale przyznam ze sam dzwonilem do serwisu w poznaniu i tam powiedziano mi ze przychodza do nich modele ktore przepracowaly nawet 800h a producent daje gwarancje pracy glowicy na 350h co swiadczy o dobrze wykonanej mechanice.Jezeli sprzet jest uzytkowany z glowa i czyszczona jest glowica we wlasciwy sposob to powinno byc wszystko dobrze.
Sprawdzajac mozesz nagrac kilka sekwencji po kilka sekund wciskajac rec i stop aby zobaczyc czy sprzegielko dziala poprawnie(czy sie poprostu kamera zalacza do nagrywania poprzez podniesienie sie glowicy).
Ja osobiscie mam jedna do sprzedazy i odbiór zalecam osobisty aby stwierdzic naocznie stan jaki moja kamera reprezentuje,takze mysle ze ktos od kogo bedziesz kupywac nie powinien sie bac takiego sprawdzenia jesli jest wszystko w porzadku ze sprzetem.
A ile godzin mozna nakrecic tym sprzetem?
Tak jak wspomnialem jesli uzytkownik byl swiadom jak ma postepowac ze sprzetem to zapewne sprzet sie odwdzieczy za to.Dlatego warto znac angielski bo wczesniej instrukcje obslugi byly wylacznie po angielsku.Teraz sa dostepne takze po polsku.

piątek, 22 października 2010, 18:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W serwisie w poznaniu taka otrzymalem informacje,jesli masz obiekcje to zadzwon do nich i zapytaj telefon jest dostepny na necie.Powyzej rowniez napisalem jakie rzeczy maja miejsce,ale widac malo uwaznie czytasz i dlatego czujesz sie wyjatkiem a ja na ten temat rowniez wspomnialem.Wiecej info mozna znalezc pod tym adresem:

viewtopic.php?f=4&t=30299

Pryzmat sam zabierales tam glos ale widac pozniejszych postow juz nie czytales.
Pryzmat bez urazy,ale kolga S_tach ma dobre motto adekwatne do sytuacji. :wink:

sobota, 23 października 2010, 04:42
Nowy
Nowy

dziekuje wam za wszystkie odpowiedzi
i prosze o jeszcze jedna bo może ktoś z was kupowal sprzet w pixmania
pytałem sprzedawce kiedy kupił kamere jaki ma przebieg i czy ma karte gwarancyjną do kamery , a to co odpisał

Witam,

Ponizej tresc odpowiedzi od Pixmanii. Orginalu faktury nie posiadam, bo sklep takowych nie wysyla. Zalaczaja faktury elektroniczne. Sposob egzekfowania gwarancji opisuje ponizsza odpowiedz.

Menu jest w kilku jezykach, w tym PL.

Pozdrawiam!

Dnia 4 sierpnia 2010 11:37 Zespół PIXmania <informacja@pixmania.com> napisał(a):

Szanowny Panie,

Uprzejmie informuje, ze faktury zakupu za zamowienie XXXXXXXX sa dostepne do wydrukowania bezposrednio z Pana konta e-mail.

Po zalogowaniu sie na konto prosze wybrac ’’Twoje zamowienia’’.

Faktury zakupu zostaly rowniez wyslane na adres e-mail XXXXXX

Z przykroscia informuje, ze niestety karty gwarancyjne do zakupionego przez Pana sprzetu, nie zostaly nam dostraczone przez producenta.

Pomimo braku zalaczonej karty gwarancyjnej nie ponosi Pan zadnych dodatkowych kosztow zwiazanych z ewentualna reklamacja produktu. W przypadku jakiejkolwiek usterki produkt nalezy odeslac do Pixmanii.

W przypadku dodatkowych pytan lub watpliwosci prosimy o kontakt mailowy poprzez formularz kontaktowy:

http://www.pixmania.pl/pl/pl/s_action/w ... index.html lub infolinie 022 584 4220.

Dzial Obslugi Klienta jest do Pana dyspozycji od poniedzialku do piatku od 9.00 do 17.00.

Pozdrawiam serdecznie,

Zespół PIXmania

Pixmania.com : Numer 1 w Europie. Gwarantowane niskie ceny. Stałe zaopatrzenie.
Pixmania jest marką grupy Fotovista

i mam do was takie pytanie czy mogła zaistnieć taka sytuacja ze sony wraz z kamerą nie przysłali karty gwarancyjnej
szczerze mówiąc troche mi to nie pasuje bo bez faktury to nawet nie bede wiedział ile sprzet był w posiadaniu sprzedającego.
a co wy o tym myslicie?
pozdrawiam

sobota, 23 października 2010, 15:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Powiem tak,karta gwarancyjna jest po to aby zaden sklep lub sprzedawca nie musial posredniczyc podczas zglaszania sprzetu do serwisu takze dziwi mnie ze taki fakt ale jak sami wspomnieli nie ma z tym zadnych zwiazanych dodatkowo kosztow.
Ja posiadam karte gwarancyjna europejska i gdziekolwiek bym byl moge oddac sprzet do serwisu na terenie europy bez posrednikow.
Natomiast faktura musi byc.Jezeli jest wystawiona elektronicznie to musza byc zachowane normy z wystawianiem takich faktur o czym musisz poczytac na necie.
Zawsze mozesz zmienic zrodlo zakupu.Ja akurat mam tylko rachunak na swoja bo zostala kupiona w niemczech prywatnie,ale nie jestem podatnikiem vat wiec nie wystawiam faktur podczas sprzedazy,jedynie paragon.Faktura ma jedynie znaczenie jesli otrzymales dotacje i musisz udokumentowac dla urzedu pracy,poniewaz oni zadaja jedynie faktur potrzebnych zapewne do zwrotu pewnych kosztow na rzecz panstwa w ramach przyznanych dotcji.Jezeli masz firme a nie bedziesz podatnikiem vat wystarczy paragon i mozna to wciagnac do listy zakupow oraz odliczenia od przychodu firmy o dana kwote zakupu sprzetu.

sobota, 23 października 2010, 16:12
Nowy
Nowy

ok ale co w przypadku jesli sprzet sie popsuje?
nie moge bezposrednio oddac do serwisu w krakowie tylko bede musiał wysyłać do pixmania i czekać dłurzej, no bo posrednictwo terz zajmie kilka dni.
a też nie rozumiem jesli pixmania nie otrzymała karty gwarancyjnej to w jaki sposób dojdzie do porozumienia z serwisem odnosnie naprawy? sami też przecież nie zaplacą za naprawe bo są tylko posrednikiem a nie producentem wiec nie obowiązuje ich odpowiedzialnosc za sprawność sprzetu w okresie gwarancji. Czy w przypadku awarii sony poczuwa sie do obowiązku naprawy w przypadku braku karty gwarancyjnej??
pozdrawiam

sobota, 23 października 2010, 16:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No właśnie więc lepiej zmien źródło zakupu a jeśli nie potrzebujesz faktury to polecam się chociaż to nie wypada ale mam wiarygodny sprzęt i mogę to udowodnić na żywo,jeżeli faktura jest ci niezbędna to szukaj w innym miejscu.Kwestia dojazdu zapewne wchodzi w grę ale ja wolałbym wydać 200zł więcej na paliwo niż mieć później problem w postaci brak serwisu np.

sobota, 23 października 2010, 21:17
Nowy
Nowy

to mój mail tomson507@wp.pl napisz mi najważniejsze info o kamerze jak długo nią pracowałeś kiedy kupiłeś poprostu złóż mi oferte na maila jutro sie odezwe

sobota, 23 października 2010, 22:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]