Teraz jest środa, 21 lutego 2018, 21:27

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Statyw naramienny, kolejne starcie 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Statyw naramienny, kolejne starcie
Co prawda na forum nie brakuje wypowiedzi i uwag na temat statywów naramiennych, czy coś dają, czy nie, ale nie to jest celem tego wątku.

Pytanie kieruję bezpośrednio do użytkowników tych statywów.

Wiemy, że największy wybór tych statywów daje nam sklep fotonu. Ale tych statywów jest tyle, że aż głowa boli, a niestety nie każdy ma możliwość przejechania połowy polski, żeby je sobie przymierzyć.

Dlatego też proszę o opinie użytkowników tych statywów aby wyrazili swoje zdanie, dlaczego używają ten a nie inny.

Na przykład TYTAN i KRYPTON są do siebie bardzo podobne, jednak różnią się wysokością głowicy, może ktoś już je porównywał i potrafi stwierdzić, na którym się lepiej pracuje.
Następne są KOBALT i RUBID, od poprzednich różnią się tym, że opierają się nie na ramieniu, tylko zachodzą na kark, no i także mają różne wysokości głowic, może to rozwiązanie jest lepsze od naramiennego?
Kolejnym jest CYRKON, ten z kolei jest na obydwa ramiona, no i dość ciekawe rozwiązanie to LIT, który jest na pasku zawieszanym na szyje.

Tutaj mamy linka do wszystkich:
http://foton.kalisz.pl/pl/sklep/b/3/naramienne.html

Zapraszam do wyrażania swoich zdań na ich temat :)

Dodam tylko, że jestem użytkownikiem Panasonica HMC151.

I tak z ciekawości zapytam jeszcze, co uważacie na temat tego steady HELIONA, czy warto za te pieniądze, czy są jakieś ciekawsze alternatywy?

Pozdrawiam i zapraszam do rozmowy

piątek, 8 kwietnia 2011, 21:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Statyw naramienny, kolejne starcie
Zadam pytanie w tym wątku. Jaki statyw kupić ze storny podanej wyzej Krypton czy kobalt? Kamera sony fx1

sobota, 9 kwietnia 2011, 21:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak naprawdę do żaden... Jak pobawisz się takim statywem to zrozumiesz... wiele już było różnych postów na ten temat. Lepiej już nazbierać kasę na porządny statyw z głowicą olejową. Dużo lepszy efekt... To tylko moje zdanie... ale ja się oczywiście mogę nie znać ;)

czwartek, 14 kwietnia 2011, 21:16
Bywalec
Bywalec

Ja używam TYTAN'a i uważam że jest mi tak samo niezbędny jak tripod - potrzebny zależnie od sytuacji. Słyszałem już że nie potrafię utrzymać kamery w rękum :D może i tak ale ze statywem kręcę stabilniejsze ujęcia niż te z ręki więc używam. Tytan jest o tyle lepszy że jest zakładany na ramię a nie na szyje wiec lepiej się go zdejmuje zwłaszcza podczas filmowania. Na początku nie mogłem się przyzwyczaić no i fakt kamera z ręki jest "mobilniejsza" zwłaszcza w małych pomieszczeniach ale podczas filmowania w ruchu zdejmuję statyw z ramienia i oparty na ramionach super stabilizuje kamerę. Bolą mnie ręce potem przez dwa dni ale przy filmowaniu z reki było by gorzej.

Wyrobisz sobie zdanie dopiero gdy "przetestujesz"

wtorek, 19 kwietnia 2011, 20:27
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]