Teraz jest piątek, 26 kwietnia 2019, 02:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Uszkodzone pliki na karcie SanDisk - Sony EX1r? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Uszkodzone pliki na karcie SanDisk - Sony EX1r?
Witam Was w ten "piękny", majowy i długi weekend:) Miałem w tym momencie zdobywać Tarnicę w Bieszczadach, ale jeden problem uniemożliwił mi relaks w górach :/ Wczoraj nagrałem godzinę materiału (FULL HD 1920x1080 25p) na karcie SAN DISK 16GB, 20MB/sek class 6 w/w kamerą i nie mogę większości plików skopiować na dysk komputera.Po folderach mogę sobie śmigać do woli, ale gdy dochodzi do do kopiowania,kopiuje on kilkanaście MB, (albo nic) i wyświetla się komunikat,że włożyłem nieprawidłowy nośnik. Gdy kamerę przełączam w tryb odtwarzania, wyświetla się komunikat: "MEDIA ERROR NEEDS TO BE RESTORED" , ale nie da się nic kliknąć. 8O Na początku nagrania w trakcie dwóch ujęć wyświetlił się ten komunikat i 2 razy karta przeszła "RESTORED". Niestety nie miałem już wolnej karty do dyspozycji, więc musiałem nagrywać na tej :? Materiał jest ważny,więc w miarę możliwości chce go jak najwięcej odzyskać.

Czy macie jakieś wskazówki, bądź znacie programy, które mogą mi pomóc w naprawieniu tych plików?

niedziela, 1 maja 2011, 12:49
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: Uszkodzone pliki na karcie SanDisk - Sony EX1r?
Spróbuj ściągnąć darmowy programik Easeus Partition Magic, koniecznie w wersji 5 (w 8 nie ma już tej opcji) Włóż kartę do czytnika lub do czegokolwiek co pozwoli ją używać jako zewnętrzny dysk. Odpal program, Full/Complete Recovery zaznacz kartę i czekaj, po dłuższym czasie pokaże Ci co mozna odzyskać i zapyta gdzie skopiować.

Ja dzięki tej aplikacji odzyskałem ostatnio dwie partycje (1,7GB) po tym jak mi Raid 0 padł :/

Jest też Easeus Data Recovery Wizard, nie korzystałem z niego ale wg opisu ma działać podobnie.

Jak się uda zgrać sformatuj kartę.

niedziela, 1 maja 2011, 19:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Możesz podać jakieś namiary na ten program? W necie widzę wszędzie wersję osiem... Chyba że miałeś na myśli EASEUS Partition Recovery 5.0.1

niedziela, 1 maja 2011, 20:28
Bywalec
Bywalec

Dzięki za radę PrzemKu, będę działać jak skończy mi się robić backup karty(w programie RESCUE PRO), bo włączyłem wczoraj nad ranem i jeszcze trwa..z tym że ja tych danych nie utraciłem, bo one cały czas namacalnie są tylko po prostu prawdopodobnie uszkodzone, więc nie wiem czy w tym Partition Magic się sprawdzi...

poniedziałek, 2 maja 2011, 10:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

U mnie program pomógł (darmowy EASEUS Partition Recovery 5.0.1). Odzyskałem ponad 50GB, czyli 100% danych z niby pustego folderu na dysku usb. Dzięki za poradę.

poniedziałek, 2 maja 2011, 17:56
Bywalec
Bywalec

Niestety nie mogę uzyć tego programu, bo nie widzi on karty pamięci jako dysku zewnętrznego....zarówno jak karta jest w czytniku, jak i w kamerze...:|

środa, 4 maja 2011, 12:52
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

nie wiem ile miejsca masz na karcie, może spróbuj w ramach tej karty przekopiować pliki do innego folderu na tej karcie pamięci a później spróbuj zgrać do komputera?

środa, 4 maja 2011, 14:42
Nowy
Nowy

Witam.Miałem problem z kartą Sandiska 16gb z plikami z kamery panasonic hmc 151.Po włożeniu do czytnika pokazywało że karta jest pusta choc we własciwościach wyświetlało że jest 14 gb zajęte.Moim błędem było to że sam próbowałem różnych programów "recovery"bez efektu.POMOGŁA mi firma Euro Cori z Krakowa, odzyskali za niewielkie pieniądze cały materiał który nadawał się do edycji .

środa, 4 maja 2011, 20:39
Bywalec
Bywalec

Dziwna sprawa....w czasie kopiowania pliku do innego katalogu na karcie, pojawił sie ten sam komunikat (błąd), jak przy kopiowaniu na dysk....kartę "wysunąłem" i po ponownym załadowaniu plik znajdował się zarówno w nowym katalogu jak i starym...w pare sekund ubyło np 1 GB wolnego miejsca na karcie.....Pliki te bez problemu dało się skopiować już na dysk (Możliwe że na karcie pamięci w kilka sekund przybyło 1GB danych? ) Jednak to nie jest ten sam plik, ponieważ właśnie zauważyłem, że pliki pierwotne znajdujące się na karcie pamięci mogę importować do SOny VEgas Pro,a tych wtórnych już nie. Jednak przy odtwarzaniu zanika w pewnym momencie obraz i dźwięk i karta traci kontakt z komputerem...Więc nagrało sie wszystko, tylko tak jakby jakiś błąd sie pojawiał co jakis czas, gdy odtwarzam, lub renderuję, który uniemożłiwia odtworzenie całego pliku i powoduje odinstalowanie karty... :|

czwartek, 5 maja 2011, 01:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie rozumiem, renderowanie ? To ty pracujesz na plikach na karcie a nie na plikach przegranych na twardy dysk ?

Reasumując: odzyskałeś wszystkie nagrania ? Bo używam 2 kart Sandiska: Extreme 16GB class 6 i class 10 i zastanawiam się nad kupnem jednak dodatkowej karty SXS.

Pozdrawiam

Sony PMW-EX1R 16GB SxS, 16GB SanDisk Extreme Class 10 i Class 6, 32GB SanDisk Ultra II SDHC KATA CC-195 SWIT S-8U62 Samsung P2770HD Toshiba 32LV733 Windows 7 64bit EDIUS 5 Sony Vegas 9.0c i fajny krawat!
http://www.multi-media.com.pl

sobota, 7 maja 2011, 11:33
Bywalec
Bywalec

Renderuję z dysku, ale w momencie, gdy pliki nie chcą sie przegrać na dysk, spróbowałem renderowac prosto z karty:) Nie odzyskałem niestety nagrania...:|

niedziela, 8 maja 2011, 20:11
Moderator
Moderator

Ludzie kochani!
Nie mylcie kompresji, eksportu, czy nawet konwersji plików z renderowaniem, bo to zupełnie inny zabieg.
Renderujemy time line, aby uzyskać płynność podglądu jeśli materiał na nim jest złożony z elementów nie pozwalających na płynny podgląd bez "przeliczenia", lub jeśli pliki są w niezgodnym ze standardem projektu formacie.
Często na forum szereg niedomówień wynika właśnie z błędnego nazewnictwa.

niedziela, 8 maja 2011, 20:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja wim co znaczy renderowanie, z resztą tu nie ma to żadnego znacznia...

Sony PMW-EX1R 16GB SxS, 16GB SanDisk Extreme Class 10 i Class 6, 32GB SanDisk Ultra II SDHC KATA CC-195 SWIT S-8U62 Samsung P2770HD Toshiba 32LV733 Windows 7 64bit EDIUS 5 Sony Vegas 9.0c i fajny krawat!
http://www.multi-media.com.pl

poniedziałek, 9 maja 2011, 12:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]