Teraz jest niedziela, 22 lipca 2018, 09:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Co myślicie o tym kranie kamerowym 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Co myślicie o tym kranie kamerowym
Witam, chciałbym filmować za pomocą kamery HVR-Z5 i DSLR`a i potrzebuję kranu kamerowego który mi to bezpiecznie pociągnie bez problemów. Nie dysponuje dużym budżetem. Potrzebuje kranu z głowicą pan/tilt.

Co myślicie na temat tego ogłoszenia Allegro na temat kranu:
http://allegro.pl/kran-kamerowy-statyw-na-lozyskach-gotowy-do-pracy-i1715727497.html

Pytałem i właściciel sprzedaje bez gwarancji. Czy myślicie że to bezpiecznie. Czy mimo wszystko to dobra okazja? Czy w tej cenie mogę kupić coś innego?

Dziękuję za pomoc.

środa, 20 lipca 2011, 08:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Co myślicie o tym kranie kamerowym
Kiedyś w markecie byłem świadkiem jak sprzedawca pytał klientkę - czy towar ma być dobry, czy tani?
Dla mnie podejrzane jest że używał dwa razy i sprzedaje. Patrząc po zdjęciach konstrukcja nie jest zbyt stabilna - nie widzę odciągów bocznych.
Trójnóg na który to stoi też jakiś mizerny. Konstrukcja musi być pewna żeby komuś na głowę nie spadła.
Głowica powinna mieć puszczone kable przez środek osi obrotu - otwór od góry.
W przypadku głowicy na zdjęciach przewody moment się zawijają.
Dorzuciłbym kasy i kupił coś konkretniejszego.
Pozdrawiam.

środa, 20 lipca 2011, 10:30
Nowy
Nowy

Dzięki za konkretną odpowiedź. Jaki z najtańszych lecz solidnych konstrukcji możesz polecić.

Pozdrawiam

środa, 20 lipca 2011, 10:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Szukaj w Necie. Kupiłem http://herculesjib.com/index.php?main_p ... ducts_id=1 i jestem zadowolony.
Zanim kupiłem też szukałem tanio, ale padło na Herkulesa.
Jest naprawdę solidnie zrobiony. Co prawda rozkładam go ok. 1 godz. ale generalnie jest OK.

czwartek, 21 lipca 2011, 09:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Też mam Herkulesa 6,40 i moim zdaniem żadna rewelacja. Z Nx5 jako tako daje radę ale z Ex1 już kicha. Tandetnie wykonana głowica a dokładnie jej przekładnia zębata która pracuje nierówno.
Myślę o modernizacji na przekładnię z paskiem zębatym. Silniki mam za szybkie, a producent wolniejszych nie ma... Montaż jak opanujesz - 35 min. Generalnie jest to konstrukcja do kamer lekkich.
Do autora wątku - to co pokazujesz w linku to zabawka - wyrzucone pieniądze. bawiłem sie kiedyś tym na pokazie Bemixa. Za tą kasę zrobisz samodzielnie o wiele lepszy.

piątek, 22 lipca 2011, 01:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

MMirek napisał(a):
Też mam Herkulesa 6,40 i moim zdaniem żadna rewelacja. Z Nx5 jako tako daje radę ale z Ex1 już kicha. Tandetnie wykonana głowica a dokładnie jej przekładnia zębata która pracuje nierówno.

Wiadomo nie jest to sprzęt rodem z Hollywood, ale wydaje mi się najlepszy z budżetowych produkcji krajowych.
Też denerwowałem się na głowicę, ale po odpowiedniej regulacji "w zęby" sytuacja się poprawiła. Aktualnie wieszam na kranie PD170 + konwenter szerokokątny + Led + Canon 30D razem ok. 4kg i jest w miarę spoko.
Na jesieni planuję zakup XF300 wtedy dociągnę do 5kg to zobaczymy jak będzie.
Może masz starszy model. Ja kupowałem w styczniu b.r. Producent mówił o jakiś ulepszeniach w porównaniu z wcześniejszą wersją.
MMirek napisał(a):
Montaż jak opanujesz - 35 min.

Możliwe. Rozkładałem go dopiero kilka razy.U mnie dochodzi jeszcze montowanie aparatu, lampy błyskowej i związanych z tym kabelków.
Wieszam też na nim reklamę Ledową, także "trochę schodzi".
Masz pewnie wersję z małymi kułeczkami i rozsuwanym statywem.
Moja wersja jest z dużymi kołami i stałymi (rury) nogami statywu.
żeby je na max wydłużyć trzeba rozkręcić 3 dłuuugie gwinty, a minuty lecą :)

piątek, 22 lipca 2011, 10:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jendruś napisał(a):
Wiadomo nie jest to sprzęt rodem z Hollywood, ale wydaje mi się najlepszy z budżetowych produkcji krajowych.
Też denerwowałem się na głowicę, ale po odpowiedniej regulacji "w zęby" sytuacja się poprawiła.

Można nieco poprawić, jednak do ideału daleko. Za tę kasę mając dobrego ślusarza można zrobić znacznie lepszy. Jak będę potrzebował dłuższy to na pewno nie kupię od Herkulesa a zrobię.

Cytuj:
Na jesieni planuję zakup XF300 wtedy dociągnę do 5kg to zobaczymy jak będzie.

Przy EX1 po drugiej stronie wisi 40kg . Pomimo dobrze napiętych lin ramię nie jest 100% stabilne. Wszystko zależy co robisz. Jesli jakieś weselisko to jakoś tam będzie. Przy sporcie już kicha ...

Cytuj:
Może masz starszy model. Ja kupowałem w styczniu b.r. Producent mówił o jakiś ulepszeniach w porównaniu z wcześniejszą wersją.
.

Wiem co ulepszali.

Cytuj:
U mnie dochodzi jeszcze montowanie aparatu, lampy błyskowej i związanych z tym kabelków. Wieszam też na nim reklamę Ledową, także "trochę schodzi".

Żartujesz ??? Kran to nie choinka. Albo jesteś filmowiec albo... :)
A kabelki spiąłem w jedną wiązkę, ponadto mam nalepione rzepy na stałe więc montaż kabli to moment.

Cytuj:
Masz pewnie wersję z małymi kułeczkami i rozsuwanym statywem.
Moja wersja jest z dużymi kołami i stałymi (rury) nogami statywu.
żeby je na max wydłużyć trzeba rozkręcić 3 dłuuugie gwinty, a minuty lecą :)

W swoim zrobiłem już parę przeróbek. Między innymi właśnie statyw. Szybkie rozkładanie i poziomowanie. A kółka mam 2x większe od tych małych - 125 mm. Te małe to totalna porażka.

piątek, 22 lipca 2011, 23:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

MMirek napisał(a):
Jendruś napisał(a):

Żartujesz ??? Kran to nie choinka. Albo jesteś filmowiec albo... :)
A kabelki spiąłem w jedną wiązkę, ponadto mam nalepione rzepy na stałe więc montaż kabli to moment.

Filmuję i fotkuję (trzy osobowa "brygada") wesółka. Foty z kranu są całkiem, całkiem.
Też wpadłem na pomysł z przyklejonymi rzepami, ale chyba trafiłem na "chińskie", bo się odklejały. Teraz rzepy okręcam wokół ramienia. Problem z rzepami powinien być rozwiązany już przez producenta.
Przewody mam na stałe przeciągnięte przez głowicę, której nie rozbieram - w całości mieści się w case.

poniedziałek, 25 lipca 2011, 17:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]