Teraz jest wtorek, 20 lutego 2018, 15:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Adapter MxM i kamera PMW-EX1R 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Adapter MxM i kamera PMW-EX1R
Witam

Mam problem z kartą Lexar Professional 128GB 133X.
Montuję kartę w adapterze MxM (SDHC/SDXC) a to z kolei w kamerce PMW-EX1R (firmware 1.20).
Efekt tego jest taki, że po załączeniu zasilania kamerka nic nie widzi. Jednak gdy zamontowałem najpierw adapter w kamerze załączyłem kamerkę i dopiero w takim stanie włożyłem kartę Lexar - to o dziwo kamerka ją zobaczyła. Można wówczas ją sformatować, nagrywanie przebiega bez problemu. Jednakże gdy tylko wyłączę kamerę (OFF) i załączę ponownie sytuacja się powtarza - kamera nic nie widzi w slotach. Wystarczy jednak wyjąć kartę z adaptera i na włączonej kamerze umieścić ją ponownie i wszystko działa. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?
Kamerka jest nowa - ma 3 tygodnie, adaptery również - posiadam 2szt.
Sprawdzane na obydwu slotach - efekt taki sam.
Kamera ma być cały czas w stanie standby?
Jaka jest wówczas pewność zapisu?

sobota, 6 sierpnia 2011, 22:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Adapter MxM i kamera PMW-EX1R
Pewnie coś z tą kartą nie tak. Mam te adaptery i karty Sandisc Extreme III i Pretec po 32GB i wszystko jest ok. Wszystkie karty są Class10. Na kartach nie wolno oszczędzać.
W takiej sytuacji jak opisujesz nie zaryzykowałbym nagrywania czegokolwiek.
Tak się zastanawiam - czy jesteś pewien że ta kamera obsługuje tak duże pojemności ? I dlaczego kupiłeś tak dużą . Jak Ci padnie to stracisz wszystko. Lepiej kilka mniejszych ...

Edit:

Nie znalazłem na stronie Sony firmware 1.20 TYLKO 1.15. Może masz ex1 bez R ?
Tak czy inaczej stawiam na to że kamera nie obsługuje tej wielkości karty .

poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 02:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Software do EX1R v.1.15 obsługuje karty do 64 GB.

"Major functions updated with V1.15:

Support "New SxS-1 (SBS-32G1A/64G1A)" with improved data read speed.

CAUTION:
This software should only be installed by using the installation instructions supplied within the software download package. Failure to follow the instructions may result in damage to the unit. DO NOT switch off the power, disconnect the USB cable, or remove the media card from the camera during installation. In addition, please do not power the camera or PC/laptop/MAC using batteries in order to avoid the possibility of losing power during the installation of the new software.

Note:
Upon installation of this new software, the new SBS-32G1A/64G1A memory cards are now supported. These cards offer longer recording times (e.g. the 64GB card provides 200 minutes at 35Mbps) and increased data transfer speeds of 1.2 Gbps. These cards may require new drivers when they are used to transfer / edit material via a PC or Mac. Please visit http://pro.sony.com/bbsc/ssr/cat-recmed ... .downloads for additional information. "

----------------------------------------
http://www.vimeo.com/user534596
2 x Xeon E5520 / ASUS Z8PE-D18/ 24GB DDR3 ECC-R Kingston / nVidia GTX 590 / BD-R LG / SSD OCZ 240GB RevoDrivex2 PCI-E / Areca Raid 512MB cache - 4 TB HDD SATA III / Win 7 PRO 64bit / BEQUIET DARKPOWER PRO P8-1000W / Adobe CS5.5 Production Premium / Edius 6.03 / Sony PMW-EX1R / Panasonic HS700.

poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 09:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak tylko że arhom pisze że ma firmware 1.20 więc przypuszczam że jest to ex1 bez R . Na stronie sonego aktualny do starej ex1 to 1.25 ale też chyba nie obsługuje 128 GB ...

poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 13:10
Bywalec
Bywalec

Witam

Jestem prawie pewien, że mam firmware 1.20 a kamera to PMW-EX1R
Niestety aktualnie nie jestem w stanie tego sprawdzić gdyż jestem "daleko" od domciu.
Co do karty to zastanawiałem się w którym iść kierunku jeśli chodzi o zapis.
Widziałem, ze zdania co do adapterów są podzielone - jedni je chwalą a inni ganią... Jak jest naprawdę?
Jeden z użytkowników zakupił również wspomnianą kartę i współpraca z taką samą kamerką przebiega bez problemów. Nie wiem jednak na adapterze jakiego producenta to sprawdzał.

Jako ciekawostka dwukrotnie zdarzyło się że po załączeniu zasilania kamerka nie zobaczyła karty Verbatim 4GB. Wyłączenie i ponowne załączenie pomogło - tutaj wyjmowanie karty nie było konieczne. To normalny objaw? Fakt że ten verbatim to jakiś darmowy dodatek do gazety - testowany tak na próbę.

wtorek, 9 sierpnia 2011, 00:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jak pisałem - mam 2szt MxM i 2 karty 32 Gb Sandisk Extreme III i 1 szt 32 Gb Pretec ( Pretec i MxM zakupione w sklepie u B. Spali :) ) i zero problemów . Sandisk ponoć jest lepszy ( i 2x droższy) i te mam jako podstawowe a Pretec rezerwa. Preteki mam też z Nx5 i też zero problemów. Moim zdaniem przekombinowałeś z wielkością karty.

Edit
Znalazłem na stronie Sony firmware 1.2 . Dziwna rzecz bo jest opisane jako 1.15 a przy pobieraniu plik ma nazwę 1.2. Co zmieniono - można przeczytać że zmiany dotyczą metadanych i możliwości ich prezentacji w innych językach niż angielski. Nie ma nic o obsłudze kart czyli pozostaje jak w poprzedniej wersji 64Gb !
Skąbinuj jakąś sensowniejszą kartę i potestuj.
Skąd jesteś ?
A ta karta 4Gb pewnie za wolna była stąd te fiksy ...

środa, 10 sierpnia 2011, 00:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli chodzi o karty, to do tej pory używałem tylko Sandiska. Ostatnio zainteresowała mnie karta GoodRAM 16 GB PRO (szkoda, ze nie ma większych pojemności). Dlaczego? Bo jest oparta na układach SLC, a nie MLC jak w nawet najdroższych Sandiskach. A SLC to większa pewność zapisu i trwałość karty.

środa, 10 sierpnia 2011, 00:36
Bywalec
Bywalec

Poniżej info od kolegi mnemvier

Sam jestem szczęśliwym posiadaczem owego sprzętu (EX1R) od roku i obraz z niej z każdym razem mnie poprostu zdumiewa!
Co do akcesoriów ja osobiście dokupiłem adapter
Sony MEAD-MS01 Memory Stick Adapter wraz z kartą Sony 32GB Memory Stick PRO-HG Duo. Kręciłem na niej over oraz under crank bez najmniejszych problemów.
Orócz tego myślę, że najlepszą inwestycją był kolejny adapter na kartę SDXC. Zakupiłem 128GB kartę SDXC wraz z Adapterem i również nie ma problemu z under i over crank.

Nie ukrywam, że sugerowałem się tym to napisał kolega mnemvier

Właśnie sprawdziłem - nie myliłem się - kamerka jaką niedawno kupiłem to PMW-EX1R - firmware 1.20

Co do wielkości wspieranych kart przez soft to tak do końca nie wiadomo.
w oficjalnych informacjach jest tylko adnotacja o kartach SxS a te jak wiadomo występują tylko w wersji do 64GB - nie ma wiec sensu wspominać o 128 skoro takich jeszcze nie ma. Również adapter w wykonaniu Sonego jest tylko na katy SDHC - a ten standard jest tylko do 32GB.
Może to był błąd z zakupem Lexara 128GB ale stosunek jakości do ceny okazał się zachęcający. Sądzę że raczej będzie problem ze zwrotem tej karty. Co polecacie do adaptera MxM w wersji SDXC/SDHC i wspomnianej kamerki EX1R?

Sandisc, Kingston, Lexar czy jeszcze coś innego?
Której klasy (czy brać najwyższą - kamera i tak nie ma takiego transferu) i jaką pojemność?

środa, 10 sierpnia 2011, 10:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jedne z najlepszych to karty Panasonic Pro ale drogie jak diabli
Uważam że Sandisc Extreme III Clas 10 jest ok. Też nie jest tani, ale wiadomo że do pracy nie ma co oszczedzać bo stracić można znacznie więcej ...
Uwaga na podróbki ! http://fotoblogia.pl/2011/05/23/co-trze ... podrabiana

czwartek, 11 sierpnia 2011, 00:20
Stały bywalec
Stały bywalec

Witam,

Z tego co się orientuję to adaptery MxM współpracują z kartami max 64GB na tą chwilę a nawet firma Sony w tym momencie nie posiada w sprzedaży kart SxS o pojemności 128GB. W dystrybucji powinny pojawić się w okolicach września-października..

Pozdrawiam

wtorek, 16 sierpnia 2011, 12:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Przyszedł do mnie kolega z identycznym problemem.
Kamera EX1r - nówka z firmware 1.20 .
Ma przejściówkę SxS z Hercules'a i kartę Sandisc'a 32 GB class 10.
Jak tylko kupił ten zestaw wszystko było ok. Nagrał to co miał nagrać i tyle.
Podczas następnych zdjęć kata odmówiła współpracy. Nie che się sformatować. Kamera wprawdzie ją widzi ale podczas zapisu wywala error.

Ale najciekawsze przed nami! :mrgreen:
Z kartami Pretec'a 32GB 233x class 10 wszystko jest ok!

No wiadomo ...karta do dupy....a własnie nie ! :twisted:

Ta sama karta, mówię o Sandisc'u z moją przejściówką SxS kupioną już dawno w Hercules'ie hula aż miło! I w moim EX1r z firmware 1.15 i w kamerze kolegi.

Wniosek. Problem z kompatybilnością przejściówka - Sandisc.
Trochę dziwne ale na to wychodzi. :mrgreen:

poniedziałek, 16 stycznia 2012, 13:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Może przejściówka walnięta. MxM używam z SanDiskiem Extreme i ExtremePro oraz z Pretec em i odpukać - bez problemów .

poniedziałek, 16 stycznia 2012, 15:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Używam adaptorka SxS, kupiony z allegro za 190 zeta z kartami Pretec'a 32GB i z jedną panasia 32GB u1. Bez zająknięcia.

poniedziałek, 16 stycznia 2012, 17:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
MMirek napisał(a):
Może przejściówka walnięta.

To czemu z inną kartą działa ?

poniedziałek, 16 stycznia 2012, 21:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

:?: :roll: :?: niekompatybilność z kartą .... ???

wtorek, 17 stycznia 2012, 04:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona