Teraz jest piątek, 26 kwietnia 2019, 18:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Rozkładane studio do wywiadów 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Rozkładane studio do wywiadów
Witam,
moim zadaniem jest skompletowanie przenośnego (w miare mobilnego) studia do wykonywania nagrań wypowiedzi osób/rozmów/prezentowania przedmiotów w dłoniach itp. Nagrania docelowo mają lądować w internecie (YouTube, Facebook i strony internetowe partnerów) więc jakość nie musi być powalająca i zdaję sobię sprawę z tego, że z tym budżetem nie będzie.

Kwota do rozdysponowania to maks. 9000 zł.

Sam już sporo poszperałem(również na tym forum, bo sporo tu konkretnych informacji) i dopasowałem część elementów do potrzeb i możliwości finansowych (wybrałem kamerę, karty, akumulatory, statyw, rejestrator dźwięku, mikrofon, przejściówki, kable, torbe) i zamknąłem kwotą ok. 5000 zł a więc ok. połowy budżetu (wbrew pozorom ten zestaw zapowiada się całkiem przyzwoicie - w końcu to nie ma być nic w pełni profesjonalnego).

W moim zamyśle potrzeba mi jeszcze
doświetlenia - myślałem nad zorganizowaniem zestawu kilku punktów oświetlenia ale nie orientuję się w tym zabardzo. Poczytałem trochę o softboxach, oświetleniu ledowym, parasolkach, blendach i ich ustawianiu ale potrzebuję porady/nakierowania w wyborze konkretnych elementów (i ich ilości oraz konfiguracji) które powinienem zakupić biorąc pod uwagę budżet i potrzeby.

Kolejną sprawą jest
tło - łatwo dostępne są tła fotograficzne (gnieciuchy itp) ale nie do konca o coś takiego mi chodzi. Chciałbym coś sztywnego, najlepiej na stelażu/składanej ramce zamiast zwykłych statywów/stojaków/tyczek ale mimo prób jak narazie nic konkretnego nie znalazłem. Musiało by to być dość wysokie ok 2,5m i z 3-4 m szerokości ale też dało się do jakoś zwinąć/złożyć i przenieść.

noi trzebaby to wszystko spakować wiec kolejne torby/case'y/walizy trzeba wliczyć w budżet.

Będę ogromnie wdzięczny za sugestie i pomoc w doborze sprzętu, gdyż wolałbym nie pakować pieniędzy (nie aż tak dużych ale jednak) po omacku.

Pozdrawiam,
Damian Śremski

piątek, 12 sierpnia 2011, 19:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]