Teraz jest poniedziałek, 23 lipca 2018, 17:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Jaki mikrofon do kamery SONY HXR-NX70E ? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Jaki mikrofon do kamery SONY HXR-NX70E ?
Witam.
Niedawno zakupiłem kamerkę SONY HXR-NX70E. Zauważyłem ,że mikrofon dostarczony wraz z zestawem kamery , mocowany do uchwytu nie sprawdza się najlepiej. Postanowiłem zakupić inny mikrofon i tutaj zwracam się do szanownego gremium o radę jakie urządzenie wybrać. Chodzi o mikrofon do zastosowań weselno-komunijno-okolicznościowych , taki aby można go było zamocować w uchwycie kamerki zamiast oryginału. Mam na uwadze 3 modele:RODE NT55 , Beyerdynamic MCE 72 PV CAM oraz Audiotechnica AT2031. Który z nich byłby najlepszy do tej kamery pod kątem nagrywania dźwięku w kościele i na sali ? A może lepiej zostawić oryginał i zakupić rejestrator dźwięku ? Proszę o radę. Pozdrawiam.

sobota, 1 października 2011, 12:22
Bywalec
Bywalec

Post Re: Jaki mikrofon do kamery SONY HXR-NX70E ?
Chciałem serdecznie podziękować fachowcom od kamer za podzielenie się swoim doświadczeniem i dogłębną znajomością tematu. W związku z tym , że moim zdaniem forum to służy do celów marketingowych osobom udzielającym odpowiedzi w poszczególnych tematach ja stąd wybywam. Na dwa tematy z zapytaniem o konfigurację sprzętu otrzymałem tylko dwie odpowiedzi i to od osób zajmujących się sprzedażą takowych akcesoriów. Zauważyłem też , że podobnie traktowane są też inne "nowe" osoby na tym forum. Nie ma natomiast rzetelnej , szczerej pomocy osobom stawiającym swoje pierwsze kroki w świecie wideofilmowania.Czekam zatem a utęsknieniem na bana , ponieważ na takim forum mi nie zależy - bawcie się Panowie znawcy dalej w "swojej" piaskownicy - ale beze mnie.

poniedziałek, 3 października 2011, 10:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie bądź taki "rozżalony" ....
Posta napisałeś 1 X i oczekujesz natychmiastowej odpowiedzi ? W weekend ? Ludzie korzystają z dobrej pogody a nie siedzą przed komputerami ! Poza tym odpowiedzi na Forum są DOBROWOLNE i nikt nie ma obowiązku ich udzielać. Każdy użytkownik odpowiada jeżeli zechce i oczywiście kiedy zechce.
Sorry za Off Topic ...
Wracając do tematu polecam do tej kamerki mika RODE NT-55.
Ma chyba najlepszy stosunek ceny do możliwości. ( dwie kapsuły )
A że średnica troszkę mniejsza ? To chyba żaden problem ?

----------------------------------------
http://www.vimeo.com/user534596
http://www.facebook.com/bsmultimedia
2 x Xeon E5520 / ASUS Z8PE-D18/ 48GB DDR3 ECC-R Kingston / nVidia GTX 590 / BD-R LG / SSD OCZ 240GB RevoDrivex2 PCI-E / Areca Raid 512MB cache - 4 TB HDD SATA III / Win 7 PRO 64bit / BEQUIET DARKPOWER PRO P8-1000W / Adobe CS5.5 Production Premium / Edius 6.05 / Sony PMW-EX1R, NEX-FS100.

poniedziałek, 3 października 2011, 11:46
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Cytuj:
Na dwa tematy z zapytaniem o konfigurację sprzętu otrzymałem tylko dwie odpowiedzi i to od osób zajmujących się sprzedażą takowych akcesoriów

A ja się niezmiernie ciesze ze są tu takie właśnie osoby .Nie przeszkadza mi ze przy okazji robią sobie reklamę . To gdzie kupisz ,decyzja należy do ciebie . Osoby te siedzą w branży od dawna .Łatwo in porównać sprzęt, bo na codzien go maja .U tego typów sprzedawców zawsze robiłem zakupy .Idz do hipermarketu rtv i spytaj się sprzedawcy co to zoom optyczny a cyfrowy ,a wtedy zrozumiesz o czym pisze .

wtorek, 4 października 2011, 00:37
Bywalec
Bywalec

Tak szczerze mówiąc to wolałbym aby porady udzielał mi fachowiec nie powiązany z handlem. Wiadomo , że handlowiec będzie podpowiadał takie rozwiązania , które są korzystne z jego punktu widzenia i np. nie poleci produktu , którego nie ma na stanie sklepu , a który może być lepszy od tego , który posiada. Osoba "neutralna" czyli nie zaangażowana w handel sprzętem wideo , a mająca wiedzę i doświadczenie w temacie będzie bardziej obiektywna i jej pomoc może być bardziej wartościowa. Sęk w tym , że takie osoby nie zawsze są skłonne do podzielenia się swoją wiedzą. Tak w nawiasie to nic nie mam do osób handlujących sprzętem wideo - one po prostu wykonują swoją robotę , a forum jest dla nich pomocnym narzędziem marketingowym. Chciałoby się jednak żeby ... eh , ale chyba nie w tym życiu. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i Panowie FACHOWCY - trochę więcej życzliwości dla "młodych".

wtorek, 4 października 2011, 21:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]