Teraz jest niedziela, 21 kwietnia 2019, 04:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Rejestrator dźwięku na ślubie 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Rejestrator dźwięku na ślubie
Zastanawiam się nad kupnem rejestratora ZOOM H1, czy uważacie że audio z rejestratora daje dużo lepszy dźwięk niż z kamery :?:
Gdzie ustawiacie rejestrator w kościele aby uzyskać jak najlepszy efekt :?:

środa, 5 października 2011, 08:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Rejestrator dźwięku na ślubie
Witam, mam i używam od prawie roku. Prawdę mówiąc teraz nie wyobrażam sobie, aby go nie mieć w kościele. W 99% podpinam się nim pod kościelny wzmacniacz, raz tylko musiałem umieścić go na mini statywiku przy głośniku, ale tylko dlatego, że wzmacniacz był dość archaiczny i nie było możliwości podłączenia się. Funkcje wrzucam w auto i ewentualnie głośność koryguje w programie. :wink:

pozdrawiam

środa, 5 października 2011, 09:40
Stały bywalec
Stały bywalec

MAM h4n robię dokładnie tak samo jak Digital....

środa, 5 października 2011, 10:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Czy nie macie problemów z podpinaniem pod wzmacniacz - czy księża nie robią problemów ? jaki przewód (kabel) jest do tego potrzebny ?
Kiedy wypinacie to wszystko i zabieracie rejestrator - po wyjściu młodych z kościoła ?

środa, 5 października 2011, 10:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nigdy nie spotkałem się z problemem, jedynie czasami zdarzyło się, że musiałem dokładnie wytłumaczyć co chcę zrobić, bo ksiądz czy kościelny mieli swoje lata i nie mogli zaskoczyć o co mi się rozchodzi :mrgreen: . Zawsze idę przed ślubem do księdza przywitać się i ustalić pewne kwestie i wtedy to podpinam się. Spotkałem się z dwoma wyjściami: duży jack lub chincze. Przeważnie takie wyjście podpisane jest "NAGRYWANIE"
A zabranie Zooma trwa moment i przeważnie zaraz po zakończeniu mszy jak młodzi jeszcze przyklękają na chwilę i za nim organista zagra na wyjście. Zresztą młodzi wiedzą, że potrzebuje parunastu s. na zabranie zooma, a i fotograf wie co i jak i nie pozwoli młodym startować do wyjścia póki nie wrócę :mrgreen:

środa, 5 października 2011, 10:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Też myślę o zakupie zooma. Pewnie dopiero w przyszłym roku bo teraz mieszkanie kupiłem :)

środa, 5 października 2011, 18:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Digital napisał(a):
Nigdy nie spotkałem się z problemem, jedynie czasami zdarzyło się, że musiałem dokładnie wytłumaczyć co chcę zrobić, bo ksiądz czy kościelny mieli swoje lata i nie mogli zaskoczyć o co mi się rozchodzi :mrgreen: . Zawsze idę przed ślubem do księdza przywitać się i ustalić pewne kwestie i wtedy to podpinam się. Spotkałem się z dwoma wyjściami: duży jack lub chincze. Przeważnie takie wyjście podpisane jest "NAGRYWANIE"
A zabranie Zooma trwa moment i przeważnie zaraz po zakończeniu mszy jak młodzi jeszcze przyklękają na chwilę i za nim organista zagra na wyjście. Zresztą młodzi wiedzą, że potrzebuje parunastu s. na zabranie zooma, a i fotograf wie co i jak i nie pozwoli młodym startować do wyjścia póki nie wrócę :mrgreen:

Stosuje identyczną "taktykę" co kolega a co do księży nie miałem generalnie problemów prócz jednego kiedy proboszcz strasznie był oburzony ,że chcę postawić jakieś "paści" w zakrystii które mogą powodować m.innymi sprzężenia :lol: ... no to zakabluje :mrgreen: było to w Katowicach-Brynowie..
Pozdro

środa, 5 października 2011, 21:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wasze rady są dla mnie bardzo pomocne. Dzisiaj kupuję Zooma H1. Dzięki za wszystko :wink:

czwartek, 6 października 2011, 08:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A ja wieszam Zoom'a H2 na głośniku (około 4-6cm - to ważne! W większej odległości już nie będzie dobry efekt.) i mam dźwięk miodzio. Nie bawię się w podpinanie pod wzmacniacz, bo mastering i tak trza zrobić. Różnica praktycznie niezauważalna, a przy tym druga strona zoom'a zbiera mi (jeśli jest taka potrzeba) czyściutko kościół. Czasem są chóry jakieś skrzypce itp. które nie idą na mik za to słychać je rewelacyjnie bez nagłośnienia wtedy aktywne mam wszystkie mikrofony. Drugi powód to cały czas mam wgląd na wyświetlacz czy wszystko idzie ok. Trzeci to taki, że nie zawsze jest czas podłączyć i nie zawsze jest do czego (jakiś starawy wzmacniacz)... Nieraz już była sytuacja, że wychodził jeden ślub i zaczynał się następny. Nawet do księży nie zdążyłem pójść (jak to czynię przed mszą ślubną zawsze) zapytać o ewentualne uwagi odnośnie np. łażenia po kościele. Można by sobie mnożyć te powody, np. ciekawski ministrant, który chce zobaczyć co to jest i przypadkowo wyłącza :lol: no ale to już skrajność...

KRAN 6m auto AIM

czwartek, 6 października 2011, 12:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

SylwekK a jaki masz sposób na zawieszenie zooma aby nie odpadł i dobrze zbierał dźwięk ?

czwartek, 6 października 2011, 12:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

sposób Sylwka też dobry i ma swoje plusy, pierwszy ślub z zoomem zrobiłem właśnie w ten sposób, ale dałem za daleko od głośnika i nie byłem zadowolony, a inną kwestią jest to, że nie zawsze głośniki są w zasięgu rąk. Póki co dużo łatwiej i sprawniej wychodzi mi podpinanie się pod wzmacniacz, ale może dlatego, że nie spotkały mnie jeszcze (tfu, tfu..) extremalne sytuacje, księża i kościoły :mrgreen:

ja przy okazji spytam, czy Zooma używacie na salach weslenych? Do tej pory używałem tylko w kościele, usc, ale ostatnio grała zaprzyjaźniona kapela, więc pomyślałem, że im trochę poprzeszkadzam w ramach treningu :lol: Chłopaki wpięli mnie do wyjścia, gdzie były wszystkie instrumenty, wokale itp. Słuchawki na uszy i zabawa poziomami. Wiadomo, że zespół gra raz głośniej, raz ciszej, a czasem daje na maxa do pieca i wypadało by przy każdym kawałku podchodzić, korygować lub zatrudnić dźwiękowca :lol: Auto Level nie sprawdził się, są przestery dość często i falowanie głośnosci. Inny minus to wyraźnie słychać jakieś wpadki śpiewających :wink: Jak to wygląda u Was???

czwartek, 6 października 2011, 13:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Digital - ja przede wszystkim zrezygnowalem z Zooma (co prawda H1, ale ma on chyba podobne problemy z zapisem co H4) na rzecz Olympusa LS-10, jest o wiele lepiej, znacznie mniej przesterow, kosciol spokojnie mozna nagrac na automacie (sprawdza sie) natomiast sala leci z mixera zespolu. Staram sie zawsze ustawic troche nizszy poziom, i zawsze dogaduje sie z chlopakami, zeby mnie informowali jak beda jakis utwor znacznie podglasniac, jakos daje rade. W Olympusie dosc sprawnie dziala limiter, tez sa przestery ale nie tak masakryczne jak w Zoomie. A potem to juz synchro poprzez PluralEyes for Premiere, sciszam dzwiek z kamery, poglasniam z rejestratora, regulacja wysokich, niskich. Wydaje mi sie, ze wychodzi to niezle - klienci sa zadowoleni w kazdym razie.

piątek, 7 października 2011, 01:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A nagrywasz w wav czy mp3, jaką masz pojemność karty aby starczyła na ślub i wesele ? Ja dostałem kartę 2GB.

piątek, 7 października 2011, 07:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jacekxyz napisał(a):
Digital - ja przede wszystkim zrezygnowalem z Zooma (co prawda H1, ale ma on chyba podobne problemy z zapisem co H4) na rzecz Olympusa LS-10 (...)

Na nowy sezon muszę kupić kolejny rejestrator dla współpracownika, pewnie z ciekawości pomyślę nad inną firmą, będę miał wtedy porównanie ;)

Star, póki co mam 3x 2GB. W kościele nagrywam w wav 16bit/48 (mam wrażenie, że Premierka lepiej sobie radzi z wav niż z mp3), ale różnicy w jakości dźwięku nie widzę (słyszę ;) ). Przy 2GB wchodzi około 3h nagrania, więc starczy Ci na 3 śluby. Na sali, przy opisanej wyżej pierwszej próbie, odpaliłem mp3 i przy moich 3 kartach spokojnie można nie wyłączać zooma, byle bateryjka Ci wytrzymała ;))

piątek, 7 października 2011, 08:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Star napisał(a):
SylwekK a jaki masz sposób na zawieszenie zooma aby nie odpadł i dobrze zbierał dźwięk ?

Mój autorski sposób 8) ... Zrobiłem sobie uchwyt, który zapina się w kilka sekund (zdejmuje w sekundę...) na dowolny głośnik o rozmiarze od około 5 do 25cm czyli więcej niż potrzeba, bo maksymalne jakie spotykam ostatnio to około 16cm. W starszych kościołach bywają czasem głośniki z "innej epoki", które są kwadratowe i mają właśnie ponad 20cm szerokości dlatego uwzględniłem to w moim uchwycie na wszelki wypadek 8)

KRAN 6m auto AIM

piątek, 7 października 2011, 09:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona