Teraz jest niedziela, 21 kwietnia 2019, 18:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Lampa LED czy Diodowa? 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Lampa LED czy Diodowa?
Witam

Chciałbym kupić lamę tylko nie jestem pewny jaką...

Lama LED czy Lampa diodowa?

Ja muszę wybrać lampę do mniejszej kamery (nex-vg10e), co polecacie ?
NESKE odpada... za drogie. To samo SUPERNOVA.

czwartek, 2 lutego 2012, 22:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Lampa LED czy Diodowa?
neru166 napisał(a):
Witam
Lama LED czy Lampa diodowa?

A to nie jedno i to samo?

czwartek, 2 lutego 2012, 22:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Czyli pozostaje latarka będzie najtaniej albo to http://sklepwideo.pl/details.php?id=aa100545 bo chyba nic tańszego nie znajdziesz natomiast co do świecenia tego czegoś to nie mam pojęcia jakie to coś daje światło ale chyba za taką cenę cudów nie można się spodziewać. Dobre diody muszą kosztować i powiem jedno nawet coś chińskiego w cenie poniżej 700 zł będzie słabe.

czwartek, 2 lutego 2012, 23:00
Stały bywalec
Stały bywalec

lampa na baterie (paluszki) ??? 0.o

bogdanst a czy ja napisałem "najtańszą" lampę?
Chcesz to sobie kup latarkę... chodzi o to, że wydatek 2 tys. na lampę nie opłaca się... nie otwieram profesjonalnego studia dlatego na początek wolę cene w granicach tych 700 zł za lampę.

Wiadomo, że na wesela nie zabiera się profesjonalnego sprzętu oświetleniowego bo w ten sposób popsujesz zabawę gości...
Mam zamiar rozjaśnić pierwsze osoby/pary przed kamerą ale nie jestem pewien czym.
Czy pionowe, czy kwadratowe lampy? o jakiej mocy ? najlepiej aby trzymała jak najdłużej i miała regulację ciepła.

piątek, 3 lutego 2012, 11:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kolego pisz konkretnie, bo nie wiadomo o co tobie chodzi i jeszcze masz pretensje. Jak chcesz wydac ok 700zl to dla mnie wybor jest prosty - http://www.neske.tv/l_36.htm http://www.neske.tv/l_42.htm ewentualnie zapytaj w Fotonie, kumpel kupil nie dawno 42 za 620zl (jakas promocja byla)

piątek, 3 lutego 2012, 12:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Właśnie tu się mylisz na wesela zabiera się jak najlepsze oświetlenia i nic nie zepsujesz żadnej zabawy. Ja używam lamp sony HVL-LBPB i jest ok jedyny problem z nimi to to, że muszą pracować na oryginalnych akumulatorach a to kosztuje. Powiem tyle na wesela i imprezy w klubach są one świetne i niczego nie psują. A tobie w takim razie polecam coś takiego AKURAT LL 2120hc lub HP ewentualnie NOXO Proline x6. Pamiętaj o jednym jeśli posługujesz się standardowym obiektywem dorzucanym do kamery to jest on dość ciemny f2,8 czyli wymaga dużo światła dobrym rozwiązaniem na sale jest wymiana tego obiektywu na inny o jasności f 1,2 lub 1,4.
Nie jestem złośliwy ale napisałeś , że lampa neske jest droga gdy ja uważam, że ona jest jeszcze bardzo tania i do moich wymogów niestety była zbyt słaba (pierwsze modele), może obecnie dają więcej światła widzianego przez kamerę, a nie przez oko ludzkie. Najlepszym wyjściem była by lampa oparta na diodach IR ale czy takie lampy są ( pozwalające na rejestracje w naturalnych kolorach) to nie mam pojęcia. Może ktoś inny wie.

piątek, 3 lutego 2012, 12:37
Stały bywalec
Stały bywalec

Dzięki bardzo :)
LL2120 jest ok tylko jest "tyć" przy duża :/ lampa miałaby być na kamerę nex-vg10e dlatego Twoja dalsza propozycja czyli Noxo jest chyba najlepsza :)) Cena jest w granicach mojego wydatku.
Jeśli to prawda, że może pracować do 200 minut to chyba ujdzie w tłumie :)

Ma ktoś może Noxo Proline X6 u siebie w zestawie? Jestem ciekaw jak w praktyce to wygląda :)

piątek, 3 lutego 2012, 13:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bogdanst - powiedz, jak sie tobie pracuje HVL-LBPB na kamerze z reki? ja mialem ta lampe przez tydzien(kupilem okazyjnie i szybko sprzedalem), ona jest strasznie wielka i ciezka, az balem sie o stopke kamery, do malych kamer kompletnie sie nie nadaje, ostatnio bawilem sie Neske L-42 i w porownaniu z Sony wypada o wiele kozystniej.

piątek, 3 lutego 2012, 14:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pracuje się świetnie z baterią na kablu więc kamera nie jest wcale ciężka zresztą u mnie kamery w większości są na statywach, a przez te kilka minut w ręce da się spokojnie pracować. Mi jej ciężar i wielkość nie przeszkadza natomiast stopka spokojnie wytrzymuje.

piątek, 3 lutego 2012, 16:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Polecam produkty Pana Waldemara NESKE.
Po pierwsze są dobrze wykonane a po drugie trzeba wspierać rodzimą myśl techniczną ! :mrgreen:

----------------------------------------
http://www.vimeo.com/user534596
http://www.bsmultimedia.sklep.pl
2 x Xeon E5680 / EVGA SR2/ 48GB DDR3 ECC-R Kingston / nVidia GTX 590 / BD-R LG / SSD OCZ 240GB / Areca Raid 512MB cache - 4 TB HDD SATA III / Win 7 PRO 64bit / BEQUIET DARKPOWER PRO P8-1000W / Adobe CS5.5 Production Premium / Edius 6.06 / Sony NEX-FS100 / Canon 5D Mark II i kilka szkieł ...

piątek, 3 lutego 2012, 16:18
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Lampa Akurat Lighting LL2120
To jest lampa która ja polecam ,mam ja i jestem bardzooo zadowolony .Niestety nie mogę się odnieść swoja lampka do lampki NESKE. Lampa Akurat Lighting LL2120 jest również polskiej produkcji ,wykonanie niesamowicie porządne .Jak się bierze ta lampkę to czuć ze to kawal porządnego sprzętu.
Cytuj:
trzeba wspierać rodzimą myśl techniczną

Zgadzam się w 100%, tym bardziej wybór jest prostszy jak polski producent oferuje coś na najwyższym poziomie .
Kolejny mój zakup polskiego produktu to będzie follow focus http://www.procari.eu/pl/c/Follow-Focus/35

piątek, 3 lutego 2012, 17:48
Stały bywalec
Stały bywalec

LL2120 daje fajny efekt. Tutaj jest bardzo fajnie nagrany materiał o tej lampie:
http://exposureroom.com/members/filmcyf ... 394f5071f/

sobota, 4 lutego 2012, 21:31
Bywalec
Bywalec

Tak sie składa, że zanim kupiłem lampę diodową sporo potestowałem.
Niektóre nawet nie warto brać do ręki.
Obecnie mam Neske L48.
Jestem przed zakupem kolejnej lampy. Lampa LL2120 jest fajna ale myślę, że o wiele lepszym wyborem jest NESKE multicolor. Bawiłem się nią trochę na ostatniej studniówce.
Ma płynną regulację temp. barwowej i znacznie większą moc niż AKURAT. Na dodatek można dać obie barwy na max i wtedy daje prawie 100W.

Jeśli nie chcesz wydać zbyt dużo, to nawet Neske L42 jest jaśniejsza od AKURATA i SONY HVL-LBPB (sprawdzałem osobiście). Zresztą sony dodatkowo jest strasznie ciężka. A z chińszczyzną dałbym sobie spokój.
Wybierz coś polskiego. W razie awarii serwis masz na miejscu i pewnie natychmiastowy.

Do kol. Bogdanst.
Może się mylę ale sądzę, że diody IR to są diody podczerwone (InfraRed)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Podczerwie%C5%84 i służą do całkiem innego oświetlania :wink:

niedziela, 5 lutego 2012, 21:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wszystko się zgadza , że ta dioda to jest podczerwień ale też osobiście sprawdziłem , że zwykły pilot od telewizora ma właśnie diody IR i co było dziwne oświetlony przedmiot kilkoma takimi diodami przez kamerę był rejestrowany w normalnych kolorach dlatego musi być to jakiś inny rodzaj diody IR której światło nie zmienia kolorów na zielone jak w kamerach sony z systemem noghtshot. (diody świeciły bardzo słabo ale to były diody z pilotów)

niedziela, 5 lutego 2012, 22:35
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Nie chce się przepychać ,która lampka lepsza .Nie mniej to co mi się podoba w tej lampce -akurat to :
-jej wygląd
http://www.bsmultimedia.sklep.pl/pl/p/L ... LL2120/683
proszę zwrócić uwagę jaka wąska . Zapewniam ze to kawal solidnego wykonania ,co od razu czuć biorąc do ręki .
- regulacje natężenia tez ma
- nie brakuje jej mocy .Na kamerze świece na 1/4 mocy .To jest lampka na-kamerowa ( przypominam ) .
-do lampki dolonczone jest solidne etui .Bardzo zgrabne. Lapke można do niej schować i całość by się zmieściła do dużej kieszeni .
Zaznaczę ze nigdy nie miałem bezpośredniego porównania do lampki neske ,i mam nadzieje ze również jest bardzo ciekawa . Przecież wiele osób ja poleca .
Ciesze się w takim razie ,ze mamy co najmniej dwóch polskich producentów ,oferujących lampki na bardzo wysokim poziomie . Chinola za 300zl miałem w ręce i uważam ze szkoda kasy na takie wynalazki .Nie mniej nie widział bym sensu wydawania 1400zl jakby przeznaczenie sprzętu miało być czysto -amatorskie .

poniedziałek, 6 lutego 2012, 01:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona