Teraz jest niedziela, 22 lipca 2018, 06:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Dyfuzor do Neske 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Dyfuzor do Neske
Witam

Kupiłem lampę NESKE i trzeba teraz zastanowić się nad dyfuzorem dla niej.
Czego używacie ? Foli bąbelkowej, plastiku, kartki papieru, firanki/ścierki a może czegoś innego?

poniedziałek, 5 marca 2012, 13:22
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: Dyfuzor do Neske
A po co? Ta lampa ma szeroki kąt świecenia.

poniedziałek, 5 marca 2012, 13:27
Stały bywalec
Stały bywalec

ale strasznie razi w oczy

poniedziałek, 5 marca 2012, 14:46
Bywalec
Bywalec

czyżbyś nie miał regulacji mocy w tej lampie ?

http://www.neske.tv/oferta.htm

wtorek, 6 marca 2012, 03:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kolega dobrze kombinuje, ta lampka ma bardzo małą jak na swoją moc powierzchnię emitującą światło co objawia się twardym i do tego "dającym po oczach" światłem. Światło będzie bardziej miękkie i mniej dokuczliwe dla oświetlanej osoby jeśli rozmiar powierzchni emitującej je będzie większy a to można osiągnąć przez założenie na lampę dyfuzora w postaci np. niedużego softboksu. Można też użyć chińskich lamp, które po skorygowaniu światła filtrem żelowym świecą jak należy a do tego mają powierzchnię emitującą światło kilkakrotnie większą niż tytułowa lampka.

wtorek, 6 marca 2012, 09:35
Stały bywalec
Stały bywalec

Jest regulacja ale światło jest rażące kiedy potrzeba jego więcej. W kościele kopniak do rozpędu gwarantowany.

wtorek, 6 marca 2012, 09:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przemek_PC napisał(a):
Kolega dobrze kombinuje, ta lampka ma bardzo małą jak na swoją moc powierzchnię emitującą światło co objawia się twardym i do tego "dającym po oczach" światłem. Światło będzie bardziej miękkie i mniej dokuczliwe dla oświetlanej osoby jeśli rozmiar powierzchni emitującej je będzie większy a to można osiągnąć przez założenie na lampę dyfuzora w postaci np. niedużego softboksu. Można też użyć chińskich lamp, które po skorygowaniu światła filtrem żelowym świecą jak należy a do tego mają powierzchnię emitującą światło kilkakrotnie większą niż tytułowa lampka.

Rozmiar powierzchni emitującej będzie dokładnie taki sam. Światła nie przybędzie tylko zostanie rozproszone na większej powierzchni (o przenikalności przez dyfuzor już nie wspomnę) a co się z tym wiąże zostanie osłabione. Czyli że tak powiem po ludzku zasięg lampki znacząco ulegnie pogorszeniu. A czy nie lepiej odsunąć się troszkę i użyć transfokatora? Efekt ten sam. A chińskie lampki można sobie wsadzić tam gdzie resztę chińskich rzeczy :)
pozdrawiam

środa, 7 marca 2012, 14:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Widzę, że musisz trochę dokształcić się w dziedzinie oświetlenia skoro twierdzisz, że odsunięcie się ze źródłem światła da ten sam efekt co użycie dyfuzora w postaci softboxu to raz a dwa to chińskie lampy owszem możesz sobie wsadzić gdzie tam chcesz (o ile się zmieszczą bo są duże) bo niestety nie masz pojęcia dlaczego zaraz po zakupie świecą nie tak jak należy i co zrobić żeby świeciły dobrze. Ja wiem co zrobić no ale wiedza kosztuje, ja za śmieszne pieniądze mam dobre źródło światła, ty nie mając wiedzy musisz za takie źródło zapłacić dziesięć razy więcej niż ja.
Pozdrawiam

czwartek, 8 marca 2012, 15:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

czy od teraz na forum za rady pobiera się :mrgreen: opłaty?

czwartek, 8 marca 2012, 18:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ty to powiedziałeś nie ja, ja napisałem że jak ktoś nie ma wiedzy to płaci 1200zł za lampę a jak ktoś ma wiedzę to płaci 120zł. Zresztą wiedzę tę udostępniłem wcześniej w tym wątku ZA DARMO.

piątek, 9 marca 2012, 00:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przemek_PC napisał(a):
Widzę, że musisz trochę dokształcić się w dziedzinie oświetlenia skoro twierdzisz, że odsunięcie się ze źródłem światła da ten sam efekt co użycie dyfuzora w postaci softboxu to raz a dwa to chińskie lampy owszem możesz sobie wsadzić gdzie tam chcesz (o ile się zmieszczą bo są duże) bo niestety nie masz pojęcia dlaczego zaraz po zakupie świecą nie tak jak należy i co zrobić żeby świeciły dobrze. Ja wiem co zrobić no ale wiedza kosztuje, ja za śmieszne pieniądze mam dobre źródło światła, ty nie mając wiedzy musisz za takie źródło zapłacić dziesięć razy więcej niż ja.
Pozdrawiam

Chodziło mi o natężenie światła a nie o efekt wykonany dyfuzorem i raczej nie muszę się dokształcać w dziedzinie światła :). Sposób twojej wypowiedzi świadczy niezbyt dobrze o Twojej osobie. Sorry ale nakładanie filtrów celem zmniejszenia tej paskudnego odcienia, który nadaje skórze trupi kolorek nie jest moim celem. Jakoś stać mnie na droższą lampę i nadal uważam, że chińskie dziadostwo można sobie wsadzić. Ale skoro kolega lubi kombinować to albo mam mało kasy albo dużo czasu. Aaaa a przy okazji... mógłby kolega mi powiedzieć jakie jest odwzorowanie kolorów (czyli współczynnik oddawania barw) po tych cudownych sztuczkach które kolega przeprowadza? :) A i jeszcze jedno - proszę nie obrażać nikogo na forum... to nieładnie ;P

niedziela, 11 marca 2012, 14:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie wiem jaki jest współczynnik odwzorowania kolorów bo nie mam czym zmierzyć. A jaki jest współczynnik odwzorowania kolorów lampki Neske? Możesz zmierzyć i upublicznić wynik? I nie chodzi mi tu o to co podaje producent. Filmowałem z kolegą pewne wydarzenie na dwie kamery, ja miałem chińską lampę a on Neske (bez regulacji temp. barwowej) i na oko (wiem, wiem kto na oko umarł) różnicy w odwzorowaniu kolorów nie ma, jest natomiast różnica w twardości światła, jego ujęcia są jak robione aparatem z wbudowaną lampą błyskową a moje jak lampą zewnętrzną ze Stofenem.
Co do czasu na kombinowanie to za bardzo go nie mam a pieniądze staram się szanować i racjonalnie je wydawać. Mnie też stać na droższą lampę bo bez przesady, nie kosztuje ona nie wiadomo ile ale lubię mieć satysfakcję, że zrobiłem dużo taniej niż ktoś inny kto nie umie i musi kupować droższe rzeczy.

niedziela, 11 marca 2012, 22:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie posiadam lampki NESKE więc na jej temat nie będę się wypowiadał i nie mogę zrobić żadnych pomiarów (no chyba że pożyczę od kogoś) Natomiast nie o to mi chodziło w mojej wypowiedzi. Jak zapewne zauważyłeś, że moja pierwsza wypowiedź dotyczyła Twoich następujących przemyśleń:
"rozmiar powierzchni emitującej je będzie większy a to można osiągnąć przez założenie na lampę dyfuzora..."
O ile mnie uczono w szkole to rozmiar powierzchni emitującej jest jeden a dyfuzor w nawet najmniejszy sposób jej nie powiększa. Już sama nazwa "dyfuzor" służy do rozprzestrzeniania (rozszerzania) cząsteczek, strumienia, medium. W przypadku dyfuzorów światła (to może nie do końca prawidłowe nazewnictwo ale słuszne w naszym rozumowaniu) uzyskujemy rozproszenie konkretnego strumienia ale co za tym idzie osłabienie go w pewnych punktach pomiarowych. Czyli załóżmy że z odległości metra przy konkretnych ustawieniach aparatu (kamery) uzyskujemy przepalony obraz pierwszego planu to po założeniu dyfuzora część światła rozproszy się a co za tym idzie spadnie jego natężenie w ww punkcie. Jeśli natomiast zamiast założenia dyfuzora zwiększymy odległość to również w danym punkcie pomiarowym uzyskamy mniejsze natężenie (oczywiście nie uzyskamy rozproszenia takiego jak z dyfuzorem) I o to mi własnie chodziło w mojej wypowiedzi. Nie neguję pomysłowości kolegi niech kolega nakłada na chińskie lampki choćby galaretkę z kiwi ;P ale moim zdaniem fajnie by było porównać kilka ujęć oświetlonych różnymi lampkami. Bo z tego co rozumiem kolega również nie jest zwolennikiem ustawiania "na oko". A co do pomiarów - posiadam Akuraty - jak tylko to zrobię (również nie posiadam odpowiedniego sprzętu ale zostało trochę znajomości na uczelni z których postaram się skorzystać) wyśle niezwłocznie.
pozdrawiam

poniedziałek, 12 marca 2012, 09:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nazwa dyfuzor może w tym przypadku nie jest zbyt szczęśliwa bo myślałem o czymś w rodzaju softboksa, czyli większej powierzchni emitującej światło a przy okazji rozpraszającej je. Patrzę za okno i widzę, że dziś przez cały dzień będzie nam towarzyszył softboks niemal idealny w postaci chmur :)

poniedziałek, 12 marca 2012, 09:46
Bywalec
Bywalec

Dziś się poświęciłem :) i zmierzyłem ile luksow ma słońce przez ten chmurzasty softboks. Światłomierz pokazał niecałe 8 tys luksów. a bez tego dyfuzora słońce daje ponad 100 tys. Czyli różnica jest znaczna.
Z dyfuzorem na lampie jest tak samo. Lampa daje troche bardziej miękkie światlo a zarazem dużo słabsze. Przy świeceniu z kilku metrow rożnica w rozproszeniu zanika a moc światła jest sporo mniejsza.

poniedziałek, 12 marca 2012, 22:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona