Teraz jest czwartek, 16 sierpnia 2018, 16:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Mikrofon Stereo AVL 800. XLR 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Mikrofon Stereo AVL 800. XLR
Witam model mikrofonu jak w temacie
Uzywa go ktos moze. cena za niego jest smieszna ale czy warto kupowac na wesela?

poniedziałek, 11 stycznia 2010, 11:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Mikrofon Stereo AVL 800. XLR
Warto czy nie, to kwestia kalkulacji. Skoro w śmiesznej cenie, to nie zaszkodzi. Niektórzy klienci mają wyższe wymagania, inni niższe, więc taki mikrofon może się przydać. Szczyt techniki to to nie jest, ale można go ewentualnie wziąć jako zapas/drugie źródło dźwięku, choć jak już miałbym inwestować w mic, to technica pro 37 http://winmar.pl/p4056,Audio-Technica_Pro_37.html

piątek, 15 stycznia 2010, 13:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

to moze sprecyzuje pytanie.
w tej klasie mikrofonów podawane parametry maja chyba tylko charakter pogladowy.
np mikrofon monacora który ma podane parametry f od 70hz do 18 khz rejestruje mniej tonów niskich niz np at pro24 który podane f ma od 100hz
. dlatego pytam sie uzytkowników tego mikrofonu jaka jest jakosc audio. mikrofon ludzaco wygladem przypomina atr 25 czy monacora ecm 600 ale tylko budowa ...

piątek, 15 stycznia 2010, 14:00
Nowy
Nowy

czy kupiłeś ten mikrofon,też myśle go kupić mam roda videoMic
jest super ale do głosnej muzyki to nie to,kolega ma ECM-600 lepiej działa niż mój ja potrzebuje cos do glosnej muzyki (bardzo głosnej) i mam dylemat co kupić

wtorek, 31 stycznia 2012, 01:42
Stały bywalec
Stały bywalec

Nie kupuj. Ten mikrofon przy połączeniu XLR- ami się do niczego nie nadaje. Szkoda kasy. Kupilem w Fotonie i natychmiast sprzedałem taniej, aby tylko się go pozbyć.

niedziela, 12 lutego 2012, 16:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mikrofony tpu ecm 600 czy avl 800 maja impedancje 600ohm a to dla wejscia xlr za duzo, dlatego mikrofon nie ma czułosci jak podłaczysz do kamery

niedziela, 12 lutego 2012, 20:32
Nowy
Nowy

jaki mikrofon proponujecie do NX5
bo musze coś kupić
Kupiłem w Fotonie AVL 800 i oddałem go zpowrotem kicha
Czy tego RODA VIDOMIC minijack3,5mm da się podłączyć do XLR

niedziela, 4 marca 2012, 20:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

da sie ale bedzie kicha. kup sobie cos pokroju rode nt55

niedziela, 4 marca 2012, 20:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kamitomi napisał(a):
da sie ale bedzie kicha.

Dlaczego kicha?

niedziela, 4 marca 2012, 22:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

za duza impedancja, mikrofny na jacka i xlr sa budowane z inna impedancja.
podłaczysz mika na jacka i mik taki bedzie miał małą czułosc, czyli prawie zadna.
po drugie xle i wej na jacka to dwie rózne bajki. ale o tym mozna poczytac chociazby w wikipedii lub gdzies indziej
Pozdro

niedziela, 4 marca 2012, 23:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kamitomi napisał(a):
podłaczysz mika na jacka i mik taki bedzie miał małą czułosc, czyli prawie zadna.

U mnie działa i nie narzekam, więc podpieram się praktyką, a nie teorią z wikipedii.

poniedziałek, 5 marca 2012, 00:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pinto napisał(a):
U mnie działa i nie narzekam, więc podpieram się praktyką, a nie teorią z wikipedii.

Popieram - w PD 170 było OK z włączonym tłumikiem - teraz w Panasiu AC-AG 160 też jest OK, a nawet bardziej niż OK bez tłumika.
O braku czułości nie mogę mówić, raczej przeciwnie. Co prawda z Panasiem chodził tylko kilka kawałków na imprezie przy "normalnej" kapeli :) Przejściówka bez żadnej elektroniki sam zrobiłem na podstawie schematu z NETU. Trochę trzeba uważać bo "zbiera" odgłosy z kamery.

poniedziałek, 5 marca 2012, 00:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jendruś napisał(a):
Trochę trzeba uważać bo "zbiera" odgłosy z kamery.

Zgadza się, mikrofon jest aż nadczuły :D

poniedziałek, 5 marca 2012, 02:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak sie składa ze nie opieram sie na wiedzy z wikipedii tylko nie chce mi sie pisac dlaczego jest jak jest, jaka róznica jest miedzy wejsciem symetrycznym a asymetrycznym, róznica impedacji wejść a co sie z tym wiąze różnica impedancji mikrofonów.
Rode VM ma 200 ohm ma impedancje mniejsza niz np avl 800 który ma 600ohm dlatego VM jest bardziej czuły.
To jest walka połsrodkami a tak naprawde walka o niska cene zakupu mika.
Np rode nt55 jest mikrofonem o kilka połek lepszy od VM, nie przenosi nic z obudowy a jest jeszcze bardziej czuły od ww mikrofonów, dodatkowo ma dwie kapsuły i najwazniejsze praktycznie brak szumów własnych.
I teraz zalezy co wybieramy tanio czy troche drozej, tanio szumy własne i stuki puki z obudowy i scisle kierunkowy dzwiek, czy odwrotnie.
Za 400 zł lub mniej nie da sie osiągnąć czegos dobrego, a tym bardziej przelutowując wtyki mikrofonu.
Przerabiałem to na własnej skórze, klika lat temu i teorii nie pisze.
A co zrobicie Wasz wybór.

poniedziałek, 5 marca 2012, 10:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kamitomi napisał(a):
Tak sie składa ze nie opieram sie na wiedzy z wikipedii tylko nie chce mi sie pisac dlaczego jest jak jest, jaka róznica jest miedzy wejsciem symetrycznym a asymetrycznym, róznica impedacji wejść a co sie z tym wiąze różnica impedancji mikrofonów.
Rode VM ma 200 ohm ma impedancje mniejsza niz np avl 800 który ma 600ohm dlatego VM jest bardziej czuły.
To jest walka połsrodkami a tak naprawde walka o niska cene zakupu mika.
Np rode nt55 jest mikrofonem o kilka połek lepszy od VM, nie przenosi nic z obudowy a jest jeszcze bardziej czuły od ww mikrofonów, dodatkowo ma dwie kapsuły i najwazniejsze praktycznie brak szumów własnych.
I teraz zalezy co wybieramy tanio czy troche drozej, tanio szumy własne i stuki puki z obudowy i scisle kierunkowy dzwiek, czy odwrotnie.
Za 400 zł lub mniej nie da sie osiągnąć czegos dobrego, a tym bardziej przelutowując wtyki mikrofonu.
Przerabiałem to na własnej skórze, klika lat temu i teorii nie pisze.
A co zrobicie Wasz wybór.

Od niedawna mam też wspomniany Rode Nt55 Pair potwierdzam brak szumów, a jego "dookólność" z wkładką dookólną "wymiata" :) Aż się nie chce wierzyć, że gdy źródło dźwięku jest z tyłu (przy wtyku) słychać tak samo jak jest przy przetworniku. Muszę pokombinować i potestować. Rode VSM ma "zwartą" budowę, co do szumów i tak ich nie słychać w weselnym hałasie. Do Nt55 będę musiał zbudować jakieś mocowania.
Ale jak kolega pisze widać warto. Mikrofony kupiłem do rejestracji tła na statywach w drugim końcu sali jak klient zażyczy sobie dźwięk 5.1.

poniedziałek, 5 marca 2012, 13:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]