Teraz jest poniedziałek, 19 lutego 2018, 15:27

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Zamienniki baterii (opinie?doświadczenia?) 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Zamienniki baterii (opinie?doświadczenia?)
Mam pytanko do ludzi, którzy uzywają tzw. "zamienników" oryginalnych baterii do kamerek. Co prawda chodzi mi konkretnie o baterie do Canon (np model Bp-827, posiadam kamerke Canon Legria) no i taki oryginalny akumulatorek kosztuje okolo 500zl - zamiennik ponizej 100 nawet;) Pytanie czy warto kupic zamiennik? czy nie uszkodzi mi kamery? sprzedawcy oczywiscie zapewniają w opisach,ze taki "sprzęt" dziala poprawnie,ze jest testowany itp.
Czy ktos z Was korzysta z zamiennikow?np wlasnie do Canona i jest mi w stanie doradzic czy warto takowy kupic czy moze jednak lepiej uzbierac kasy i kupic oryginal?
z gory dzieki

piątek, 6 kwietnia 2012, 19:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Zamienniki baterii (opinie?doświadczenia?)
Ja bym zapytal inaczej - jak wspolpracuja zamienniki z tym konkretnym modelem kamery, bo tu nie kiedy pojawiaja sie problemy. Generalnie zamiennikow uzywam od wielu lat, ale tylko jednej firmy PremiumGold, ten aku z VX2100 wytrzymal mi dluzej niz oryginal, w aparacie caly czas uzywam razem z oryginalem i nie widze zadnych roznic, moi koledzy podobnie, nikt nie narzeka. Mam doswiadzczenia tylko z ta jedna marka i ja moge polecic, jak sprawa wyglada z innymi i twoim modelem kamery nie wiem.

sobota, 7 kwietnia 2012, 00:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Premium gold oczywiscie to dobry wybor, ale ja np patrze jeszcze na pojemnosc bateri w mAh zeby moja ladowarka lub kamera byla w stanie naladowc aku do konca, bo jak wiadomo akumulatory nie ladowane do konca zyja krocej. Takze ja bym dobral zamienniki z taka sama pojemnoscia jak oryginal. Tak postepujac jestem w stanie nakrecic cale wesele na jednym zamienniku ale zawsze mam pod reka drugi na zamiane, bo to tylko technika i elektronika.

sobota, 7 kwietnia 2012, 01:13
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

BP777 napisał(a):
Takze ja bym dobral zamienniki z taka sama pojemnoscia jak oryginal.

A czy wierzysz w to, że pojemność podrób i zamienników jest podana faktyczna a nie zaniżona bo ja nie! Zamienniki z Fotoenergii do 151 nawet znacznie różniły się wagą mimo, że dwie sztuki przyszły w jednej paczce.

sobota, 7 kwietnia 2012, 07:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dolin napisał(a):
BP777 napisał(a):
Takze ja bym dobral zamienniki z taka sama pojemnoscia jak oryginal.

A czy wierzysz w to, że pojemność podrób i zamienników jest podana faktyczna a nie zaniżona bo ja nie! Zamienniki z Fotoenergii do 151 nawet znacznie różniły się wagą mimo, że dwie sztuki przyszły w jednej paczce.

Zanizona mowisz, ja bym powiedzial, ze czesto zawyzona w danych teoretycznych.

A czy ty wierzysz swiecie, ze oryginaly sa bez wad?
Gwarantuje ci, ze nie a na jedno i na drugie masz roczna gwarancje a w przypadku slabej jednostki widac juz po blisko roku defekty w pojemnosci.
Nie bede tu pisal o procentach wadliwych ogniw w obu przypadkach bo jakosc zamiennikow w danym przykladzie jest naprawde warta uwagi a jesli ktos nie wierzy to niech dolozy 100pln i kupi 3 zamienniki zamiast 2 w cenie jednego oryginalnego na wypadek czasowego zastepstwa niesprawnego ogniwa.
Zrobic dwa sezony prac za 300 zl a za 1000 zl to roznica spora a nawet przy awarii jednego ogniwa zamiennika to wychodzi, ze kupujac oryginaly na przestrzeni czasu uzytkowania dwoch roznych zestawow przeplaca sie a rzadko w najlepszym ukladzie wychodzi ten sam rachunek.
W poprzednim poscie zle ujalem. Polecam kupowac akumulatory o podobnych wartosciach jak oryginal, odpowiednie pojemnosciowo do mozliwosci ladowarki.
Poniewaz dzieki odpowiedniej ladowarce akumulatory maja odpowiednio dluzsza zywotnosc w pewnym sensie gwarantowana przez producenta.
Jesli chodzi o jakosc produktu to w przypadku tej firmy akurat w miare mozna ufac, choc nie powiem ze na 4 jakie posiadalem jedna sie wysypala po 2 latach i faktycznie bylo czuc pozniej inna wage po naladowaniu, ale w porownaniu do konkurencyjnych to te wypadaja najlepiej.
Gdyby takie akumulatory do kamer produkowala firma delta, ktora robi swietne zamienniki do aparatow, bo jak pisza robia na bazie japonskich ogniw, to bez wahania bym polecil ten wybor, ale tak nie jest.
Ponad to i w jednym i w drugim przypadku w sprzedarzy moga wystepowac rozne wartosci pojemnosciowe akumulatorow dla tego samego typu akumulatora produkowane przez jednego producenta, co
nie dotyczy oryginalow.
Nie chcialem tu nic reklamowac, bo nie mam w tym zadnego interesu, ale skoro nie znasz tego http://eltec.pl/search/Bp-827/Akumulator-BP-827-2100mAh.html jeszcze to zapoznaj sie.
Wesolych Swiat.

sobota, 7 kwietnia 2012, 15:43
Bywalec
Bywalec

Ja mogę polecić zamienniki firmy Hahnel, nie ustępują jakością oryginałom.

Sprawdzone z XHA1 teraz z 5D.

środa, 25 kwietnia 2012, 12:49
Bywalec
Bywalec

A ja mam problem z uku do moich sony CX560 i NX-70 i to oryginałami. Jeden jest OK a już drugi nie podchodzi ( NP-FV100 do sprzedania ) Być może zamiennik by podszedł. Jak ktoś ma doświadczenia z tymi kamerami i przerabiał już temat akumulatorów to proszę o wypowiedź. Na razie używam przemiennie 70-tki i 100-tki, ale to mało na całe wesele, trzeba ładować jedną baterię. Dlatego trzeba będzie dokupić z jeden aku i oby pracował z tymi modelami SONY. Nara.

wtorek, 1 maja 2012, 20:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mogę się wypowiedzieć na temat zamiennika do PANASONICA HDC-SD 900
gdzie oryginał kosztuje ponad trzy stówki a w pewnej wrocławskiej firmie z allegro kupiłem wraz z ładowarką (na której oryginał notabene czekałem trzy miesiące i się nie doczekałem, za 360 zł) za 90 zł !!! Bateria jest idealna ładowarka również, o cenie nie wspomnę. Mam HMC 151 w której fabryczna bateria jest toczka w toczke z tą z HDC ale cwaniaki z Panasonica rowki wsuwające baterię do ładowarki przesunęli o kilka mm i ładowarka HMC nie pasuje.

wtorek, 1 maja 2012, 23:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]