Teraz jest piątek, 26 kwietnia 2019, 04:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 TASCAM DR 07- ustawienia 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post TASCAM DR 07- ustawienia
Witam.
Mam pytanko w związku z w/w rejestratorem. Mianowicie chodzi mi o to, jakie parametry ustawiacie przy nagrywaniu w kościele a jakie na sali?
Chodzi mi o to żeby nie ustawic' za cicho lub żeby nie było za głośno.
Jeśli macie jakieś doświadczenie z DR 07 to prosiłbym o pomoc.
Pozdrawiam.

wtorek, 1 maja 2012, 09:55
Nowy
Nowy

Post Re: TASCAM DR 07- ustawienia
Użytkuję ten model od ok dwóch lat. O ile mówimy o DR-07 MKI - nie mylić z wersją II. W 90% sytuacji gdy nagrywam z wbudowanych mikrofonów lub wejścia liniowego sprawdzają się u mnie nastawy:
- "Rec setting" - parametry pliku w jakim nagrywamy takie same jak w kamerze lub lustrzance do której będziemy synchronizować
- "Input setting" - parametr "Gain" na "MID", parametr "Level kontrol" na "LMT" / innymi słowy: czułość mikrofonów średnia i włączony limiter
- "Rec level" - czyli to pokrętło z prawej strony w skali 1-10 ustawiam max na 8.
Wszystko oczywiście zależy od odległości od źródła dźwięku - należy samemu dobrać parametry doświadczalnie, pomaga nam w tym skala i czerwona kontrolka "peak" + słuchawki na uszach.
Według mojego skromnego doświadczenia "auto level kontrol" w tym modelu się nie sprawdza i najlepiej ustawić sobie limiter + odpowiednią czułość mikrofonu i wyregulować ręcznie poziom nagrywania,
mając na uwadze lekki zapas stąd proponowane max 7-8 na pokrętle.
Pliki w ten sposób nagrane poddają się z "całkiem przyzwoitym" skutkiem normalizacji /-0,1/ w vegasie.
W kościele najlepiej go podłączyć pod mixer jeśli jest taka możliwość, lub podłączyć mikrofon krawatowy przypięty do głośnika. Na sali weselnej w zależności od sytuacji: mixer, głośnik ...
Powodzenia :D

wtorek, 1 maja 2012, 11:43
Nowy
Nowy

wilku dzięki za odpowiedź.
Przeprowadzę ''mini testy'' z twoimi ustawieniami i zobaczę jak to wyjdzie.
wilku mam pytanko. O co chodzi z tym co wyżej napisałeś cyt. Pliki w ten sposób nagrane poddają się z "całkiem przyzwoitym" skutkiem normalizacji /-0,1/ w vegasie.
Ja też pracuje na vegasie lecz nie wiem do końca o co chodzi, bo rejestrator z kamerą testuje pierwszy raz. ;)

Pozdrowinka

wtorek, 1 maja 2012, 22:36
Nowy
Nowy

Kliknij prawym przyciskiem myszy na pliku dźwiękowym, wybierz zakładke "properites" i zaznacz normalize. Powinna podnieść się ogólna głośność pliku, której szczytowe wartości powinny dojść do -0,1 db /o ile taką wartośc masz ustawioną domyślnie w programie/.
Głośność "środka" należy podnieść kompresorem ...
Obróbka dźwięku to szerokie zagadnienie i vegas nawet w wersji amatorskiej platinum oferuje dużo ...
Szukaj w googlach haseł: "kompresja dźwieku", "mix audio", "mastering audio", "zakamarki audio".
Czeka Cię sporo lektury, która zaprocentuje lepszym audio Twoich produkcji.
Powodzenia :wink:

środa, 2 maja 2012, 17:33
Nowy
Nowy

Dziękuję wilku za podpowiedź. "Człowiek uczy się całe życie'' ;)
POZDRAWIAM

czwartek, 3 maja 2012, 22:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]