Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2019, 17:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Konwerter szerokokątny+mikrofon 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Konwerter szerokokątny+mikrofon
Witam Wszystkich forumowiczów,

Chciałbym poprosić o pomoc w wyborze akcesoriów z w/w tematu.
Zajmuję się video analizą meczów sportowych. Dotychczas używałem
konwertera szerokokątnego Sony VCL - HGE08B. Do większości hal sportowych jest wystarczający, ale niestety są obiekty na których nie dał rady "chwycić" interesującego mnie obszaru. Stąd decyzja o zakupie czegoś mocniejszego.
Oto moje propozycje Raynox :
7000PRO
6600PRO
5050 PRO

Przeczytałem opinie na ich temat i wysnułem takie wnioski ( proszę o ew. weryfikację poprawności) :
- 5050 to sprawdzony, solidny sprzęt.
- 7000/6600 bardzo podobne do siebie, występują problemy z blikowaniem ale mnie chyba nie będą dotyczyły.
-wszystkie dają radę na całym zakresie zoomu mojej kamery ( HDR-HC9E ) w przeciwieństwie do VCL - HGE08

W między czasie nagrywam krótkie fragmenty treningowe ( na taśmę w przeciwieństwie do analiz przy których materiał jest przechwytywany przez iLink). Niestety występuje efekt szumu pracy mechanizmu i bardzo mi przeszkadza. Próbowałem wyciszyć mikrofon/ odszumić dźwięk ale nie uzyskałem zadowalającego efektu. Stąd zrodził się pomysł zakupu mikrofonu:
Sony HGZ1. Zdaję sobie sprawę że nie zlikwiduje to w 100% pojawiającego szumu ale znacząco poprawi dźwięk prawda ?

Jestem otwarty na propozycję, chciałbym zakupić przede wszystkim solidny sprzęt odpowiadający moim potrzebom. Z góry przepraszam za nie fachowe określenia..

środa, 1 sierpnia 2012, 16:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]